Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barajevski glasnik.....

+6
Admin
Piksi
Deda
ZuLuofVozdovac
Joca Marinko Zlee
Dulence_Saviola
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Admin Pon Jun 16, 2008 9:06 pm

Meni je ok da ima politickih novosti u Barajevsko Glasniku, ali da to bude sto objektivnije i da to ne bude jedino zastupljeno. Dalje treba da budu zastupljene novosti iz svih sfera. Da ne bih duzio pricu, zna se sta jedne novine treba da imaju u sebi.

I da... ne mislim da g. Matejic zasluzuje bilo kakvo ucesce u listu Smile
No hard feelings, ali... "Njegovih 10 projekata"... HA HA?!?

g. Tasic nije dovoljno iskoriscen. Moze on mnogo vise Thumbs up
g. Uča nije dovoljno iskoriscen takodje. Mene bi licno zanimalo sto vise o istoriji Barajeva. I to ne samo iz doba kneza Sime i borackog kraja vec uopsteno o Barajevu.

Sto se tice broja izlazaka... Mozda jednom mesecno?
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 10:50 am

Slazem se da bi jednom mesecno bilo odgovarajuce. Vise takve istorije bi ga sigurno ucinilo zanimljivijim. Verujem i vise geografije, tj. nekih konkretnih stvarcica i pricica iz Barajeva, recimo o onoh deci sa teme ekologije, mora da postiji jos takvih stvari u nasoj maloj opstinici.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Rajka Pet Jun 20, 2008 2:20 pm

U jednoj od tema se slucajno nasla recenica da "Politika" sve vise lici na "Barajevski glasnik", zanima me koliko svi mislimo da Barajevski glasnik moze da lici na bilo koje novine? Moje misljenje je da je Barajevski glasnik "jedinstven" po svojim tekstovima, izgledu, kvalitetu... u negativnom smislu!
Rajka
Rajka
Veteran
Veteran

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 185
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Joca Marinko Zlee Pet Jun 20, 2008 4:13 pm

Ja se slazem sa tobom. Da bi Barajevski glasnik poceo da lici na novine, trebalo bi da se angazuje malo vise profesionalnih novinara, a i trebalo bi da urednici tog lista budu potpuno apoliticne licnosti koji ce njegov sadrzaj kreirati potpuno nepristrasno. Ne bi valjalo da se opet pojavljuju slike iskljucivo jedne stranke, i piskaranja tipa. eto, uradili smo ovo MI, ovo cemo da uradimo MI, a ne ONI ili OVI DRUGI i slicno. Ovde ne mislim samo na DS.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Admin Sub Jun 21, 2008 2:05 am

Ne mogu da kazem da Glasnik nije nimalo zanimljiv. Ipak ima stvari koje su nase lokalne i koje sve nas zanimaju. Ali da treba da se menja nesto - treba.
Slazem se da mi ne lici ni na kakve novine i slazem se da treba da se angazuju nepristrasni novinari koji bi pratili politicke stvari, ali nadanje tome je ravno verovanju u Utopiju smile
Budimo realni i probajmo barem da pristrasnost svedemo na minimum.

U barajevu ima dosta talentovanih ljudi koji bi pisali stvari koje mogu biti zanimljive svima (iole razumnim ljudima).
Ja znam za jednog astro-fizicara koji bi recimo mogao da ima svoj deo Glasnika i da pise o necemu iz svoje profesije a da to nije nesto sto je spansko selo za prosecnog coveka. Recimo o najpoznatijim kometama, sistemima, dosadasnjim udarima meteora u istoriji Zemlje i sl. Zatim poznajem profesora ekonomije u penziji koji bi mogao da ima svoju kolumnu o ekonomiji uopste ili mozda predlozima za bolju ekonomiju Barajeva, neke savete za prosecne ljude i sl.
Naravno ovo sve moze da bude dosadno stivo, a i ne mora. Zavisi od ljudi koji pisu i nacina kako se to prezentuje u Glasniku!!!
Mogli bi cak i da imamo neku vrstu bloga u pisanom formatu?!? Sto da ne? Nesto kao Miodrag Kuzmanovic u "Svetu Kompjutera"
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 21, 2008 4:08 pm

Ovo za Blog mi se svidja, uostalom vec na forumu ima zanimljivog materijala
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Direktor Direkcije Sub Jun 21, 2008 5:40 pm

Kao prvo , koliki je budžet tog glasnika , drugo dali postoji mogućnost da se isti uveća ili će se jednostavno štampati na jeftinijem papiru i sa manje strana što pravi takvu uštedu da bi mogao izlaziti jednom nedeljno i gradjani bi nataj način blagovremeno bili obavešteni o zbivanjima . sledeće je uredništvo , šta je to od tema koje su zanimljive osim opštinska zbivanja i planirani radovi i kulturna dešavanja , dalje dali treba uopšte komercijalizovati glasnik , dali postoji mogućnost putem poznanstava uvesti neke ljude koji bi drage volje poklonili svoje tekstove ( mnogi forumaši znaju da nije sve u novcu ) čime bi se onemogućilo previše slika aktuelnih političara (promocije partijskih funkcionera ) . verovatno na ovo sve postoji mogućnost raznoraznih drugih zanimljivih ideja koje bi sabrane opravdale svrhu i postojanje barajevskog glasnika .
Direktor Direkcije
Direktor Direkcije
Iskusan član
Iskusan član

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 21
Datum upisa : 23.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Admin Sub Jun 21, 2008 7:23 pm

Kad je u pitanju stvaranje neceg novog ja volim da "kradem" najbolje iz mnogih kvalitetnih stvari. I to kapiram kao ostajanje u toku zbivanja.
Po meni bi ljudi koji su zaduzeni za izgled samog casopisa i tema u njemu trebalo da pokupe najzanimljivije stvari iz raznih uglednih i kvalitetnih casopisa. Sto domacih to i stranih... sto da ne.
Trend je stalno u menjanju. Nesto sto je prosle godine izgledalo kao savremeno ne mora da znaci da je i danas. Teme koje su nekad bile zanimljive, mozda nisu i dalje. Pisac/Umetnik koji ne prati trend ne moze da kvalitetno odradi svoj deo posla. To je moje misljenje.
To su finese, ja to znam, ali lepota i jeste u poklanjanju paznje sitnicama. Sitnice uvek i odlucuju.

Mozda postoji mogucnost da se putem poznanstava uvedu neki novi ljudi koji bi doneli neke nove teme, ali sam misljenja da profesionalni tekstovi sa apsolutnim posvecivanjem poslu mogu doci samo uz pristojnu naknadu.
Neki blog type tekst bi mi bio izuzetno zanimljiv ukoliko ga pise neko ko zna da zaokupira paznju svojom pricom. Uvek sam raspolozen da cujem necije kvalitetno razmisljanje.

Za budzet i razne ustede stvarno ne mogu nista da kazem, nisam u tim vodama i bez veze mi je da bilo sta pricam o tome.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 21, 2008 8:29 pm

Preuzecu na sebe da proverim koliki je do sada bio budzet za Glasnik (sto ne mora da znaci da ce se opet raditi o istim sredstvima). Mislim da za komercijalizaciju nema mesta po zakonu koji uredjuje ovo pitanje,ALI provericu. Ako nema komercijalizacije nema mesta kvalitetnijem novinarstvu,ALI za kvalitetno novinarstvo nasim sugradjanima su dostupni RTS (za koji vec placaju pretplatu), ostali TV programi, i naravno dnevna stampa,nedeljnici,mesecnici koji su vec specijalizovani...tako da lepota i prednost Glasnika moze da bude u tim lokalnim i zanimljivim temama...siguran sam da ima u Barajevu ljudi koji umeju i vole da pisu...samo ih treba potraziti npr. Knjizevno drustvo, neko zna nekog i tako to....

Kada sam kacio temu mislio sam da ce forumasi kuckati vec koknkretne ideje kakve price i tekstove stavljati. Vec vidim da deo mora da bude posvecen Ekologiji - podizanju svesti i konkretnim uputstvima, opet ima mesta i da uvek bude iz Knjige B.Jovanovica nesto o nekom delu Barajeva....i tako.

Gledao sam Zemunske novine...malo su obimnije (10ak strana vise), imaju vise dogadjaja i pricica...ali ni to nije to, tj. nista posebno.

Ako zelimo da unapredimo Glasnik to znaci vec konkretan plan, tj. da nadjemo ljude, tektsove,ideje,slike i slicno,da bi moglo da se ozbiljno razgovara sa urednikom...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Admin Sub Jun 21, 2008 8:43 pm

Dulence_Saviola ::za kvalitetno novinarstvo nasim sugradjanima su dostupni RTS (za koji vec placaju pretplatu), ostali TV programi, i naravno dnevna stampa,nedeljnici,mesecnici koji su vec specijalizovani...tako da lepota i prednost Glasnika moze da bude u tim lokalnim i zanimljivim temama...

Zasto mislis da lokalne teme ne treba da budu kvalitetno napisane? Ja to i pokusavam da naglasim. Treba da ostanu lokalne teme i to da bude prioritet, ali da budu napisane kvalitetno i zanimljivo.

A sto se tice konkretnih tema, to se konstantno menja. Svaki dan ima nesto novo sto bi bilo zanimljivo. U ponedeljak 23. juna folklorni ansambl putuje na gostovanje u Italiju... Eto jedne koje sam se setio na prvu loptu.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 21, 2008 9:04 pm

Mislim da nije neophodno da bude ulozeno profesinalno novinarstvo jer ono jako povecava trosak. Voleo bih da bude, ali mislim da bi onda troskovi bili nesrazmerno veci.

Mislio sam kada bi spremili kao **projekat** tekstove, da bude neka kolicina, jer se plasim da ne bi bilo materijala za jednom nedeljno, za 2 puta nedeljno verovatno
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Direktor Direkcije Sub Jun 21, 2008 9:29 pm

Sutra je barajevska crkva prvi put domaćin smotre crkvenih horova Srbije
početak u 9 00

U sredu 25 sa početkom u 20 časova otvaranje tradicionalnog trideset i nekog turnira u malom fudbalu u lisoviću . Na otvaranju KURSADŽIJE .

Istog dana trdicionalni turnir škola fudbala u Vraniću kao i svake godine učešće prijavile škole fudbala iz Bosne , Hrvatske i još nekih bivših republika

Ljuba iz beljine završio rezbarenje velike ikone Svetog Djordja .

.................................

Piše u prošlonedeljnom broju glasnika naravno ako nepričamo o GLASU BLICU NOVOSTIMA POLITICI .... i naravno ako to nije o Zemunu koji ima 250000 glasača tj 350000 stanovnika , čisto realno lokal , BARAJEVO

ima tema za svaki dan ako je to glasnik jednog malog barajeva
Direktor Direkcije
Direktor Direkcije
Iskusan član
Iskusan član

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 21
Datum upisa : 23.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Admin Ned Jun 22, 2008 1:06 am

Dulence_Saviola ::Mislim da nije neophodno da bude ulozeno profesinalno novinarstvo jer ono jako povecava trosak. Voleo bih da bude, ali mislim da bi onda troskovi bili nesrazmerno veci.

Ako pod profesionalnim novinarstvom smatras ljude koji su vec afirmisani na tom polju onda si u pravu. I to bi bio pogresan korak. Placati nekog kao sto je Mira Adanja-Polak bi bilo ravno ludilu.
Ja sam u svojim ranijim postovima pod kvalitetnim tekstovima ciljao na to da bilo koje teme koje se budu pisale moraju da budu maksimalno obradjene i na savremen nacin predstavljene barajevskom citaocu. Ja u tome vidim profesionalizam i kvalitetno novinarstvo.
Isto tako mislio sam na traganje za novim i zanimljivim informacijama a ne cekanje na nas forum da kaze sta treba da se objavi. Ja nas forum vidim samo kao moguci izvor nekih novih ideja koje ce ljudi koji rade na glasniku da uzmu u obzir ili ne.
I sigurno nisam za to da tekstove pisu ljudi koji imaju na papiru strucnost a u pisanju su nula. Treba dati pera u ruke ljudima koji ce se truditi i dati sve od sebe da priblize svoje tekstove svojim sugradjanima.

Direktor Direkcije ::Ljuba iz beljine završio rezbarenje velike ikone Svetog Djordja .

Ovo deluje zanimljivo. I upravo sam na to i mislio. Price sasvim obicnih ljudi iz svakodnevnog barajevskog zivota koje su na neki nacin zanimljive. Naravno da ima tema za Barajevski Glasnik
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Jun 22, 2008 3:48 am

Ja sam redovan cotalac dnevnog lista "Politika", jer mislim da je najobjektivnija i najkompletnija. Jedna od rubrika koja se pojavila pojavila se pre par meseci, i zove se "...za politiku pise...". U ovoj rubrici svoje tekstove pisu ljudi koji su medijske licnosti a koji nisu novinari, i pisu o uopstenim stvarima, o politici, o obdanistima, o prolaznosti zivota, o nekim proslim vremenima...nadam se da bi i za Barajevski glasnik bilo moguce angazovati nekog od poznatih da napise nesto u toj rubrici, jer imamo i mi medijske licnosti u nasoj opstini.
Druga rubrika koju ima politika, a koju bi bilo moguce ubaciti u glasnik je "Upoznaj poslanika" - u nasoj situaciji odbornika. U njoj bi se, u svakom broju po jedan, odbornici S.O Barajevo obracali gradjanima. Pored njihovih biografija odgovarali bi na pitanja novinara.
Slicno ovome, moglo bi se uraditi i sa drugim funkcionerima lokalne samouprave, sa direktorima, clanovima upravnih odbora i uglednim politickim licnostima ukoliko ih ima.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Dulence_Saviola Ned Jun 22, 2008 10:25 am

Kad je Admin pominjao profesionalizam mislio sam i na novo radno mesto u Glasniku,a mislim da za to nema mesta...ok posao bi bio olaksan kad bi Glasnik bio u domenu Centra za kulturu,ali ajd to su organizaciono-pravna pitanja koja su pitanja za SO Barajevo. Uvek postoji mogucnost saradnje.

Ako izlazi jednom nedeljno mislim da je jako puno posla na prikupljanju i obradjivanju vesti i da ovakav Glasnik nema takav kapacitet. Dvonedeljnik mi zvuci realnije,ali opet voleo bih da cujem misljenje urednika u vezi sa time.

Ok, za kvalitetne tekstove se slazemo.

Ne razumem zasto Direktor pominje dnevne novine i zemunske, normalno da ne govorimo o njima, nama treba nesto sto tamo nema,i sto je prilagodjeno velicini (potrebi) nase opstine. Dakle lokalne vesti i zanimljivosti.

Marinkov predlog mi se svidja, i pojasnio mi je neke stvari.

Ubedili ste me da ima tema.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevski glasnik..... - Page 2 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevski glasnik..... - Page 2 Empty Re: Barajevski glasnik.....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu