Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne

2 posters

Ići dole

Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne Empty Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Jan 15, 2009 6:40 pm

Divno je bila okicena dugacka ulica Kneza Milosa u Beogradu za katolicki Bozic. Velike svetlece lampe u obliku pahulje snega svetlost su bacale na ionako lepu ulicu. Ulica je okicena jos sredinom decembra, i izazivala odusevljenje ne samo kod dece nego i kod starijih ljudi. Glavna posta u Takovskoj ulici je takodje bila obucena u divne svetiljke. Ulica Knez Mihajlova. Terazije. Trg Nikole Pasica. Sve je to lepo. Zaista lepo.
Zasto je sve to moralo da se ugasi pre pravoslavne Nove Godine? Da li je gospodinu Djilasu bilo zao sto njegovi mentori ostavise ljude bez gasa, pa je poslusao Mirka koji je pozivao da se stedi struja.
Ni slutili nismo da ce Severinin hit leta "Gas, gas" biti hit i kada pocne da pada sneg. U redu je to sto se u nedostatku gasa, ljudima skupo naplacuje struja koju su primorani da koriste. Ali tvrdim da nije u redu da za katolicki Bozic, i za medjunarodnu Novu Godinu ceo Beograd sija, a da za pravoslavnu Novu Godinu Beograd bude mracan.
Uvek podrzavam stednju, i struju treba stedeti, ali ovakvo omalovazavanje Srba od strane Vlade i grada Beograda, koju je retko ko primetio, ne podrzavam nikako. Cini mi se da su ovoga puta malo preterali. Jos nisu organizovali nikakav docek, a bedni vatromet ispred hrama Sv. Save je samo jos jedno omalovazavanje gradjana.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne Empty Re: Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne

Počalji od Dulence_Saviola Pet Jan 16, 2009 12:17 am

Izgleda da oni koji u ime naroda odlucuju niti cene bitne Pravoslavne datume niti nase obicaje... confused
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zasto su ispostovani katolici, a mi i nasa Nova Godina ne Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu