Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

+11
neko...
Rajka
Deda
DS NAJBOLJI
ZuLuofVozdovac
Joca Marinko Zlee
Night Walker
Dulence_Saviola
beljina rules
Piksi
zvecarka
15 posters

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Čet Jun 12, 2008 8:15 pm

ldp siri dalje ::Steta sto ne zivimo u istoj drzavi...........


Identicnu konstataciju je izneo i jos jedan korisnik kada sam ukazao na konkretne rezultate, tj. ono sto je drzava mogla da ucini i ucinila.......oko cega se ne slazes ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od neko... Čet Jun 12, 2008 8:16 pm

ldp siri dalje ::niste vi glupi vi samo branite nakaradnu politiku dss koja je nije bila sposobna da odgovori ni na jedno ozbiljnije pitanje pred kojim se naslo nase drustvo poslednjih pet god....pogledajte policiju,pravosudje,ekonomiju,stopu kriminala,korupcije sve je to bilo mlacenje prazne slame u kojem je vlada v.k prvo gledala kako da se resi problema pre nego da resi problem .........trbalo bi pogledati kojim tempom su se sprovodile reforme u bugarskoj,rumuniji,hrvatskoj koje su po mnogo cemu bile iza nas 2003......crna gora jednostavno nije htela da ucestvuje u toj agoniji i zato je otisla iz zajednice....naravno vas odgovor je kosovo i ali
to kosovo nije pokrice za nesposobnos , bahatost i korumpiranost ministara iz dss i ns zato treba da nestanete sa politicke scene i svako ko bude radio na isti nacin bez obzira dali je on iz ds,ldp ili srs jer gradjani ne placaju velju ilica da glumi seika ovde ,daje koncesije kako mu se hoce,sutira novinare ,psuje i krade na naplatnoj rampi nego da radi ogovoran posao u sta ne spada asfaltiranje po dva sokaka u selu za 40 glasova sa kojima ce posle da ucenjuje.............

Izvini sto cu morati da ti skrenem paznju da lupetas gluposti. Kako mozes da pricas o Vladi Vojislava Kostunice a da ne spomenes ostale koalicione partnere. To je prosto nemoguce, jer DSS nije sam ucestvoavao u radu Vlade vec je Vlada sastavljena iz vise politickih stranaka a da ti ne nabijam na nos, verujem da si svestan o kome ti govorim. Nije DSS bio na celu svih Ministarstava koje si pomenuo, recimo da si Dusanu Petrovicu rekao da je upropastio pravdu... moras i ti izgleda da budes malo obavesteniji. A dok se budes raspitivao, raspitaj se malo i o vojsci... a ako ne saznas evo nije mi problem da ti napisem... B.T. i Prvoslav Davinic su upropastili vojsku a nastavio dragi ti Sutanovac.. Koliko god mrzeo ministre iz DSS/a, zapitaj se sta su iz svojih resora uradili Jocic, Popovic, Loncar, Naumov..
Ipak sam u pravu kada te opisujem kao coveka koji na svet i politiku usko gleda! Moze parola da ti bude SIRI DALJE, ti si i dalje mnogo ogranicen. Koliko si ti upropascen od mrznje, zaneses se i pises do besvesti, bez toga da i ti odgovoris na neki post koji je direktno tebi upucen. Zamisljam te kao osobu i veruj mi tesko mi je zamisliti te.
neko...
neko...
Super član
Super član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 8:26 pm

mislim da ja nisam tema ali ako nemas sta da kazes ti me pljuj do prekosutra ali ne verujem da ce ti to pomoci da dokazes svoje politicke stavove....
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od neko... Čet Jun 12, 2008 8:49 pm

Ne vredi, pokusano je sa tobom o politici, ali ti jednastavno furas svoju pricu bez osvrtanja na ono sto ja pisem, pa onda pored stavova kojih imam jedan je da pljujem tebe.
neko...
neko...
Super član
Super član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 9:25 pm

kakav si ti lik ..........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od neko... Čet Jun 12, 2008 9:31 pm

Izuzetan
neko...
neko...
Super član
Super član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 9:32 pm

pa vidi se
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od neko... Čet Jun 12, 2008 9:35 pm

Tek ces da vidis....
neko...
neko...
Super član
Super član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 10:44 pm

ti si bolestan
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od neko... Čet Jun 12, 2008 11:34 pm

Ali ja nisam zavisnik
neko...
neko...
Super član
Super član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 1:26 am

evo ja se sad puko malo ,kako si brate?
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od princeza Pet Jun 13, 2008 1:35 am

Znam ko ce se ljutiti sto mu se unistava tema.. Ali samo tako ldp! Siri dalje!
princeza
princeza
Napredan član
Napredan član

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Sub Jun 14, 2008 6:58 pm

Ponašajte se malo deco.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 15, 2008 6:17 pm

DS NAJBOLJI ::pozivam sve koji zele da pobegnu od ovih dss gluposti da se prikljuce nama i evropskim integracijama

Procitah sve postove na ovoj temi i ne mogu da se ne osvrnem na ono sto si pisao.
Tvoj postovi na ovoj temi su nesadrzajni i svode se na puko provociranje. Posto su te ljudi ovde prihvatili i omogucili ti slobodo koriscenje foruma, bio bi red da pokazem bar minim postovanja prema Omladini DSS.
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 15, 2008 6:22 pm

Deda ::Ponašajte se malo deco.

Ako nista vise, mogao bi da nam bar napises koliko godina imas. Time sigurno neces otkriti ko si.
Po pisanju ne bih rekao da si omladinac, a i nadimak ti je Deda, sto mozda nesto znaci... : )
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Ned Jun 15, 2008 9:59 pm

Deep Purple, Pink Floyd, DISCO.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 15, 2008 10:05 pm

Deda ::Deep Purple, Pink Floyd, DISCO.

Slusas tu vrstu muzike? Ako je tako, verovatno si srednjih godina. Bas si enigmatican i tajanstven... : )
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 15, 2008 10:06 pm

Dekice, kakva je po tebi perspektiva DSS, ako se ne promeni trenutna politika stranke?
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Ned Jun 15, 2008 10:32 pm

Vidim da ovih dana u raznim medijima, uključujući i ovaj forum, iz DSS-a duvaju neki novi vetrovi, stidljivo ali duvaju. Bojim se da je malo prekasno, videćemo.
Iskreno, ne mogu da zamislim manevar koji bi u ovom trenutku bio prihvaćen od strane DS. Možda jedino par saveta spolja mogu nešto da naprave, ali i to je malo verovatno jer DSS sa gnušanjem odbija svako mešanje u naše unutrašnje stvari. Približavanje na lokalnom nivou je jedino što preostaje i, što se mene tiče, u Barajevu su vam vrata širom otvorena (za ulaz).
Ovo sve pod uslovom da se SPS ne odluči za neku neočekivanu gimnastiku.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Ned Jun 15, 2008 10:43 pm

Otvorena promena politike DSS-a mi se čini potpuno neverovatnom. Možda nešto postepeno i pažljivo. Treba voditi računa da se sačuva i ovo malo birača što je ostalo.
Mislim da će, ovo kažem bez imalo zlobe i na osnovu mog shvatanja života i politike, DSS teško u dogledno vreme povratiti rejting koji je nekada imao.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 15, 2008 11:59 pm

Problem je podeljenost clanstva na tvrdju struju odnosno one blize SRS i one kojima je bliza politika DS i G17, a koji su vise proevropski orijentisani. Vecina jasno proevropski orijentisanih clanova je usla u stranku tokom 90ih ili pocetkom 2000ih godina. Kako se politika stranke menjala odnosno okretala udesno ka SRS, u stranku se uclanjivao sve veci broj sustinski latentnih radikala. Uz to, DSS je zbog delimicne promene svog do tada prepoznatljivog profila, ostajao bez dela liberalnijih glasaca koji su sve vise poceli gravitirati ka politici danasnjeg DS, koja je konzervativnija i vise nacionalna od nekadasnje.
Mislim da je trenutno vecina clanova DSS ipak bliza SRS, ali verujem u odredjene ljude u vrhu stranke, jer su u njoj od vremena njenog osnivanja, pa se nekako nadam da su sacuvali profil onog izvornog clana DSS.

Moj stav je da DSS treba da ode u opoziciju i da to vreme iskoristi za reformisanje i osvezavanje stranke. Time bi se stranka pocela spremati za naredne izbore, na koje verujem necemo dugo cekati, posto ne verujem u duzi opstanak DS i SPS u istoj vladi.

Siguran sam da ce DSS poput prethodnih prebroditi i ovu krizu, te da ce nastaviti da vodi politiku koja podrazumeva ocuvanje teritorijalnog integriteta Srbije. Kako god da bude, Kosmeta se necemo odreci, a voleo bih da to od Srbije niko ne bude trazio. Mada...
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Pon Jun 16, 2008 1:33 am

Mudro zboriš Inkognituse. Iskreno se nadam da tvoje delovanje na ovom forumu u ovom trenutku nije slučajno.
Glas proevropski orijentisanih članova DSS-a je morao ranije da se čuje. Reformisanje i osvežavanje stranke iz pozicije manjine je jako teško i podrazumeva drastične mere, koje sa legalizmom nemaju nikakve veze. Potrebna je i visoka saglasnost o potrebi značajnih personalnih promena u samom vrhu stranke.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Pon Jun 16, 2008 2:32 am

Bilo bi fer da DSS prestane sa prisvajanjem borbe za teritorijalni integritet Srbije i da krene sa nekim drugim, racionalnim pristupom toj temi.
Šta donose naredne godine i decenije? Ja sam siguran da nikada niko sa zvaničnog mesta u Srbiji neće izgovoriti da priznaje nezavisno Kosovo a niko to od Srbije neće ni tražiti. Kao članica EU, Srbija će u najmanju ruku imati legitimno pravo da vodi takvu politiku, kao uostalom i neke druge članice unije. U procesu integracije celog ovog regiona u EU to pitanje će ostati otvoreno ali malo skrajnuto da ne bi bilo prevelika prepreka. Što se same teritorije tiče, imaćemo veliku šansu da zadržimo severni deo Kosova koji će ostati deo suverene države Srbije, a za ostatak teritorije je veliko pitanje, posebno imajući u vidu natalitet Šiptara. MIslim da taj deo nikada neće biti stvarno suveren jer će razne strane vojske tu ostati dok postoji jedna jedina zemlja koja ne priznaje nezavisno Kosovo, a Amerikanci zauvek. Tako ja to vidim, to je po meni realnost, nije mi drago što je tako, ali tako je.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Pon Jun 16, 2008 9:36 am

Ucesnik sam 5. oktobra i ponosan sam na to. Kostunica je izabran za predsednika SRJ upravo na talasu anti-Milosevicevske i anti-radikalske politika, a DSS od kompi stranke postao respektabilna politicka organizacija. DSS je podneo jednu od najvecih zrtava za promene u Srbiji - tokom protesta 5. oktobra je zivot izgubila jedna clanica DSS! To treba jasno staviti do znanja svim simpatizerima i clanovima DSS!

Po meni, poroblem sa strankom nastaje kada njeno rukovodstvo pokusava da je trasira na neki tzv. treci put, izmedju politika DS i SRS, iako DSS tokom 90ih nikada nije saradjiavao sa SPS i SRS. Vremenom mi je postajalo jasno da je takvo stanje neodrzivo, jer postoji mogucnost da stranka u zavisnosti od konkretnog poteza gubiti deo proevropskijih ili tvrdjih clanova/simpatizera. Mislim da je takvo delovanje u velikoj meri uslovilo veliku heterogenost naseg clanstva.
DSS je okupljao pristalice zahvaljujuci svom nacionalnom delovanju, uz istovremeno stalno isticanje potrebe saradnje sa svetom i kritikovanjem Milosevicevog rezima. Razlika izmedju clanova DSS i SRS je bila ne samo u umerenosti glasaca DSS, vec i u opredeljenju za razlicite modalitete vodjenja nacionalne politike. DSS je smatrao da ne mozemo mimo sveta i da treba da naucimo greske iz proslosti, dok je SRS sasvim druga prica... Ovakva politika DSS je bilo izuzetno znacajna za donosenje odluke o uclanjivanju u stranku.
Opasnost za DSS jeste gubitak tog prepoznatljivi profila stranke, pa se realno otvara mogucnost eventulanog utapanja stranke u SRS, posto ja trenutno ne vidim neke sustinske razlike izmedju njih. Ne kazem da ce se to sigurno desiti, ali objektivno posmatrano postoji mogucnost.
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Pon Jun 16, 2008 9:52 am

Bojim se da uslov za ulazak Srbije u EU mora biti jasna definisanost drzave koja se uclanjuje, sto se prevashodno odnosi na to da li Srbija ulazi u EU sa ili bez Kosmeta. Prosto mi je neverovatna prica kako nase uclanjenje moze da se desi, a da se i Srbija i EU prave kao da ne znaju da je KiM danas de facto nezavisno. Mislim da Tadic plasira tu pricu, koja danas jos uvek moze da prodje, ali ne bih rekao da ce biti lako u buducnosti...
Problem ce biti sto EU danas vidi i Srbiju i Kosmet kao svoje buduce clanice!
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 12 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu