Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tačiju preti sud?

2 posters

Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Tačiju preti sud?

Počalji od zvecarka Uto Apr 15, 2008 7:19 pm

PASE traži da se sudi Albancima koji su otetim Srbima vadili unutrašnje organe
Tačiju preti sud?
Ruska delegacija u Parlamentskoj asambleji Saveta Evrope skuplja potpise podrške rezoluciji kojom se traži da se u Strazburu raspravlja o zločinima protiv Srba opisanim u knjizi Karle del Ponte „Lov“

Krivci za zločine opisane u knjizi Karle del Ponte „Lov“ moraju biti izvedeni pred sud - izjavio je juče u Strazburu predsedavajući Parlamentske asambleje Saveta Evrope Luis Marija de Puč.

Imajući u vidu delove knjige bivše tužiteljke Haškog tribunala u kojima se govori kako je OVK tokom 1999. kidnapovala stanovnike srpskih enklava i njihove unutrašnje organe prodavala na „crnom tržištu“, De Puč je precizirao: „Svima koji su u tome učestvovali mora se suditi“.

Delegacija Rusije u PASE juče je počela kampanju prikupljanja potpisa ispod teksta rezolucije kojom se zahteva da PASE raspravlja o ovim zločinima opisanim u „Lovu“.
- Već smo napravili nacrt rezolucije sa kojom ćemo nastupiti u Strazburu krajem ove nedelje. Potpise podrške nastavićemo da prikupljamo i posle predaje teksta Sekretarijatu PASE - izjavio je šef ruske delegacije Konstantin Kosačov.

Uticajna ruska opštenacionalna televizija - TV Centar - preksinoć je, inače, organizovala razgovor o „zločinačkom trgovanju OVK srpskim unutrašnjim organima“ u kojem su učestvovali istoričar Natalija Naročnjickaja, šef Pariskog odeljenja Ruskog Instituta za demokratiju i saradnju, Jelena Guskova, direktor Centra međunarodnih istraživanja balkanske krize, i Borislav Milošević, bivši ambasador SRJ u Moskvi.
- Rusija - rekla je Naročnjickaja - ima i svoje razloge da traži istragu jer su pripadnici OVK 1999. oteli i 13 Ruskinja udatih za Srbe kojima su, još poluživima, vadili radi prodaje unutrašnje organe. Najpre po jedan bubreg, potom nadbubrežnu žlezdu pa ostalo.

- Zločini o kojima je Karla del Ponte progovorila tek u svojoj knjizi bili su poznati vladama raznih zemalja i stručnjacima za Balkan. Ni za koga nije bilo tajna da ti zločini, uporedivi samo sa mučenjima u konclogorima 3. rajha, nisu jedini koje su preživeli Srbi - ocenila je u Studiju TV Centar Guskova.

Reč je ponovo uzela Naročnjickaja i opisala strahote sa kojima se suočila sredinom 90-ih godina, za vreme posete Republici Srpskoj: „Odveli su me na jedno groblje gde su koji dan ranije bile sahranjene srpske žrtve rata. Ispričali su mi najstrašniju moguću stvar - da su u jednoj od raka našli dete ispečeno sa jabukama, na način na koji u Rusiji peku sa jabukama božićne guske“.
- Odavno je skupljen veliki broj dokumenata koji dokazuju da je genocid protiv Srba počinjen i u Hrvatskoj i u BiH. Ali, sve do danas niko nije istražio šta se sa Srbima događalo u mnogobrojnim tajnim zatvorima, pogotovo po onim na teritoriji Sarajeva. Specijalisti barataju cifrom od 10.000 Srba umorenih samo u sarajevskim mučilištima. Karla del Ponte, naravno, o svemu ovome zna mnogo više nego što je napisala u svojoj knjizi. Ona je sve znala, a ipak je uvek bila protiv Srba i to uopšte nije skrivala - naglasila je Guskova.

Brat Slobodana Miloševića na ovo je ubacio: „Karla del Ponte je za mene - otelotvorenje mržnje i nepravde prema Srbima“.
A, Naročnjickaja je dodala: „Del Ponteova je pravi demon u ljudskom obliku koji mrzi Srbe i realizuje određenu porudžbinu. Sa pojavom knjige ‘Lov’ stekli su se svi uslovi da se ona izvede pred sud! Pitanje je, dakako, zašto je do sada ćutala? Po mome, zato što bi Hašim Tači, da je progovorila ranije, bio osuđen, a ne premijer tzv. nezavisne republike Kosovo“.

Gledaoci TV Centra imali su priliku da čuju i da se Tači sumnjiči da je na prodaji organa kidnapovanih i zarobljenih Srba zaradio četiri miliona maraka.
Autor:
G. J.


IZVOR www.glas-javnosti.co.yu
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Tačiju preti sud? Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Re: Tačiju preti sud?

Počalji od zvecarka Uto Apr 15, 2008 7:25 pm

Moj komentar na sve ovo je.... nemam reci.... ne mogu od nemoci da iskucam nista pametno na sve ovo.... pa ljudi..... ovo je stvarno granica krajnosti.... to se sve znalo naravno ali se samo suskalo....
pa naravno Srbi su snabdevali veci deo sveta organima..... Dakle BRACO AMERIKANCI kako spavate???????????????? I naravno niko nece reagovati na sve ovo... search


Poslednji izmenio zvecarka dana Uto Apr 15, 2008 7:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Tačiju preti sud? Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Re: Tačiju preti sud?

Počalji od zvecarka Uto Apr 15, 2008 7:26 pm

Da rekla sam braco zato sto smo sada krvno povezani..... da se ne protumaci drugacije...
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Tačiju preti sud? Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Re: Tačiju preti sud?

Počalji od zvecarka Sre Apr 16, 2008 11:35 pm

Ne mogu da verujem da niko nema komentar na ovo???????????? fool
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Tačiju preti sud? Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Re: Tačiju preti sud?

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Maj 04, 2008 2:37 pm

Ja se zveki izvinjavam, odavno sam obecao da cu napisati nesto na ovu temu, ali kada sam sve ovo procitao, ja sam zgranut i nemam komentara.
Strasne stvari su se dogadjale Srbima, ali za ovo, priznajem nisam cuo.
Moja mrznja prema Siptarima svaki dan je sve veca, a kada sam procitao ovo, porasla je jos vise. Malo surovo sve ovo zvuci sto si napisala, ali treba svi to da procitamo koliko god nam tesko bilo, i da svako od neopredeljenih glasaca, ili pogresno opredeljenih razmisli hoce li dati svoj glas onima koji se sa trgovcima organa rukuju po Evropi i Njujorku, i koji su posle svega ovoga spremni da Kosovo daju zarad ulaska u Evropu.
Bravo, zveki majstore.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Tačiju preti sud? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačiju preti sud? Empty Re: Tačiju preti sud?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu