Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPS u koaliciji

+11
QUEEN=M.M.P.
ldp siri dalje
neko...
ZuLuofVozdovac
DS NAJBOLJI
Deda
zvecarka
Night Walker
Piksi
Dulence_Saviola
Joca Marinko Zlee
15 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2008 8:44 pm

veliki
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 9:27 pm

a kako ces da mi ga napravis
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2008 9:30 pm

nekako
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 12, 2008 9:31 pm

sad sam se usra-o
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2008 9:33 pm

to već nije moj problem
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 1:28 am

e dobra ti ova slika isece se kad sam video..................
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od princeza Pet Jun 13, 2008 1:33 am

Znaci kakvo je ovo bagovanje foruma? Da li je moguce da nasedate na njegove besmislene provokacije? Postujte temu!
princeza
princeza
Napredan član
Napredan član

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 4:10 am

ma bas sam se potresao..........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od QUEEN=M.M.P. Pet Jun 13, 2008 2:08 pm

E... Pa reč je o koaliciji, a ne o vačim prepirkama preko foruma!
Sramota!
QUEEN=M.M.P.
QUEEN=M.M.P.
Iskusan član
Iskusan član

Ženski SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 44
Lokacija : Okolina Barajeva
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Dulence_Saviola Pet Jun 13, 2008 5:07 pm

BIlo bi lepo kada bi ste se prebacili na koskanje i provociranje, a kucnuli ovde svoj stav o SPS-u i buducnosti u 2 koalicije koje im se nude
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški SPS u koaliciji - Page 4 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 8:28 pm

Mislim da ce Voislav kostunica da se vrati uzgajanju macaka.....
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od princeza Pet Jun 13, 2008 8:32 pm

Mislim da nemas pojma...ako ne znas nista pametno da kazes bolje cuti...
princeza
princeza
Napredan član
Napredan član

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 10:19 pm

pa sta ima ovde da se kaze kad je ocigledno da sps ne moze vise ni tehnicki da napravi vladu sa DSS......dok su racunali na palmu ,pups i bosnjake postojala je sansa ,matematicki su mogli to,sada vise ne mogu ni tako..........procena dss da bi mogli sa srs da prave vladu bila je pogresna jer oni ili ili nisu racunali na sps ili su pogresili ako su mislili da ce sps da napravi vladu sa njima i tako definitivno nestane sa politicke scene jer dele isto biracko telo......... ako racionalno razmisljaju verovatno su vec shvatili da ce im vlada sa ds doneti daleko vise koristi nego stete dok bi u suprotnom stete imali mnogoa koristi skoro nikakve.........mislim da ova tema stvarno nema vise svrhe i ako neko ima neku ideju neka otvori novu.....
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Dulence_Saviola Pet Jun 13, 2008 10:24 pm

Da je DSS-u bilo samo do vecine sa SRS, ne bi ni raspisivali izbore...
rekao si mi da je sve moguce u zivotu i politici. Mozda je Ugljaninu samo trebala prica o DS-u zbog ponovljenih izbora u Sjenici ? Mozda Dacic racuna da Vlada nece biti toliko sigurna i da DS i G17 nije tako dobar partner,pa budu izbori...pa tu mu je i SPO sa kojima treba da saradjuje.....da li ce opet tako lako da predje cenzus ?

Dug je rok, moze svasta da se promeni. Thumbs up
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški SPS u koaliciji - Page 4 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 10:44 pm

Mislim da je dss racunao da ce sa radikalima osvojiti dovoljan broj mandata da naprave vladu i bez sps samo im trebala verifikacija na izborima.... to ti najbolje pokazuje izborna kampanja u kojoj su imali skoro identicne cak i radikalnije stavove od samih radikala...,na sps verovatno nisu ni racunali a i ako jesu sigurno su bili svesni da oni mogu preci i na stranu ds,.......radikali su imali daleko manji pad od proslih izbora u odnosu na dss koji je za trecinu pao sa 16% na 11% jer su biraci dss ili glasali za zes ili za sps koji se drzao po strani po pitanju ssp,kosova i ostalih patriotskih zamlacivanja i svoju kampanju gradio na socijalnoj pravdi i sl....ako bi se izbori pnovili tek tada bi sps propao jer bi palma i pups usli u koaliciju sa zes a dacic bi ostao bez onih ekstrmnijih biraca koji su protiv vlade sa ds,oni sad cak vise nemogu ni da ucenju.......
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Dulence_Saviola Pet Jun 13, 2008 10:53 pm

Delimicno prihvatam. Zasto mislis da mu se vise isplati ZES od DSS-SRS ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški SPS u koaliciji - Page 4 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Pet Jun 13, 2008 11:12 pm

Prvo trebalo bi da shvatis da srbija vec ima dosta problema ,da vlada sa radikalima te probleme ne bi resila vec bi ih produbila,srbija je dovoljno izolovana da joj dodatna izolacija ne treba ,jednostavno eu od koje zavisimo nece podrzati takav projekat i sps to shvata,drugi veliki problem za sps je sto ce se utopiti u radikalnu stranku i nestati ,to je dacic vise puta izjavljivao posle podrske milosevica tomislavu nikolicu na predsednickim izborima kada je sps izgubio veliki deo birackog tela,sa vladom ds ako bude opstala imace daleko bolje sanse ,ako se standard u srbiji poboljsa i srbija se priblizi eu veliki deo birackog tela dss koji je bio sps-ov oni bi povratili a verovatno i deo biraca srs ...ja stvarno vise necu da ucestvujem u ovoj temi.........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od QUEEN=M.M.P. Pet Jun 13, 2008 11:57 pm

ldp siri dalje ::Prvo trebalo bi da shvatis da srbija vec ima dosta problema ,da vlada sa radikalima te probleme ne bi resila vec bi ih produbila

Da li SRS ima kadrove koji će voditi neku višu politiku u našoj državi? Ma dajte molim Vas. Prvo Nemanja Šarović dipl. pravnik koji hoće neku funkciju, a ne zna zakon. Pravi čovek raspored funkcija i postavlja koliko on hoće članova upravnih odbora itd. To je samo jedan od blamova SRS-a!


Poslednji izmenio Admin dana Sub Jun 21, 2008 2:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Ispravljen kôd)
QUEEN=M.M.P.
QUEEN=M.M.P.
Iskusan član
Iskusan član

Ženski SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 44
Lokacija : Okolina Barajeva
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 14, 2008 12:38 pm

Mozda je vreme i da se zatvori tema. Nema smisla da idu ka DS zbog toga da im biracko telo ne bi otislo ka SRS...mislis da biracko telo SPS ima simpatije prema DS ? Mislim da gresis, i da je velikom delu SPS-ovih biraca SRS ili eventualno DSS drugi izbor, i da koalicija SPS sa SPO,LSV,G17+ moze da bude samo nesto sto ce ih odvratiti od SPS-a, posebno ako SRS bude poceo/nastavio populisticku pricu o levicarskim, demagoskim, popularnim a ekonomski neosnovanim merama. Tek ce onda da izgube deo birackog tela, mozda mali, ali dovoljan da se (ne)predje cenzus...

To je naravno kratkorocno, a dugorocno - mislim da SPS sigurno nece uspeti da ostvari socijalnu pravdu kada politika **ZES-a** i uopste tranzicija ovakva kakva je vodi ka tome da bogati budu jos bogatiji a siromasni jos siromasniji i priblizavanju modelu trzisnih ekonomija zapadne evrope koja su daleko od socijalne pravde. Recimo, da li znas kakva je Rusija danas po tom pitanju ?. Uostalom videcemo koji su to principi, tj. prioriteti koji ce da okupe ovu siroku i sarenoliku koaliciju. Zaposlenost...tesko jer to nisu uspele ni strucnije,homogenije ni sposobnije Vlade u Srbiji,a i kada je daleko od izbora, sigurno ce se ekonomska politika opredeliti za nizu inflaciju (posebno zbog cena struje i goriva) nego ka smanjenju nezaposlenosti i ubrzanom rastu (oba cilja je nemoguce ostvariti,jer su konlfiktni, doduse ne na dugi rok, ali govorimo o mandatu vlade). KiM...recimo da je SPS vec omeksao po statusu KiM, valjda su videli da ti biraci vise ne ukazuju poverenje njima vec DSS i SRS. Ne znam sta jos kao teme mogu da budu bitne za SPS birace...korupcija i kriminal ? misli da ipak nisu presudne. HAG ??? NATO mislim da ne moram da kucam o stavovima, mada ajde priznajem da nisu tolikoa aktelne trenutno, sto ne znaci da nece biti za par godina (NATO) ili ako Holandija nastavi da uslovljava primenu SSP-a punom saradnjom. Jel mozes ti da zamislis Dacica, potpredsednika Vlade Srbije zaduzenog za bezbednost da rukovodi hapsenjem Mladica ili da ga isporuci u Hag ? Ok, zamislivo je kao u nekom crtacu ,a jel mozes da zamislis da neko ko je simpatizer pokojnog Milosevica opet glasa za njega ?

Posebno ce biti problem u vladi sa ZES-om, koji ce ukoliko SPS **odbije poslusnost** ili poostri zahteve imati back-up podrsu u LDP-SDU-GSS koaliciji. U takvoj pregovarackoj poziciji SPS, pa makar imao i dva potpredsednika a ne jednog nece moci da ostvari svoje zahteve, i da radi na ostvarenju obecanja i ciljeva koje ocekuju njihovi biraci. Najbanalnije -

DACIC : Vreme je da preispitamo Zakon o radu, nije posten,niti u interesu radnika, obecao sam im zastitu...(Npr u Zrenjaninu i Nisu i Vrscu su obecali neku vrstu revizije pomenutog)
DJELIC : Cekaj jeste u interesu poslodavaca, ja sam obecao investicije...( Veca prava radnika znace manje novih radnih mesta)
DINKIC : Cekaj jeste u interesu privrednika ja sam im obecao stabilne i povoljne uslove poslovanja... ( menjas institucionalne okvire poslovanja)
DACIC: Hm....
DJELIC: Hm...
JOVANOVIC : DJelicu,ja cu UVEK podrzati ZES Vladu...(kolko god vas prozivao u kampanji)
MARKOVIC : Djelicu,meni treba to i to za Pomoravlje...
SULJO : Djelicu,meni treba to za Sandzak...
LJAJIC : Djelicu,meni treba to za Sandzak...
CANAK : Djelicu, ja hocu da budem gradonacelnik Novog Sada
VUK : Djelicu, junacki sine, vidi da se nadje neko mesto za tog i tog...
Krkobabic je recimo neutralan jer igra mice u Kosutnjaku, pa nema vremena za te svadje jer ga se i ne ticu problemi i stavovi radno aktivnog stanovnistva...(njegova cilja grupa se izrazava kroz formulu X jednako 65+)

ne treba puno mudrosti da se zakljuci :

Dacic preglasan

Nema teme u kojima bi se oni saglasili, a da je bitna za SPS. One teme za koje se zalaze DS, SPS je prema njima neutralan ili blago pozitivan, a ako podrzavas samo predloge prema kojima su tvoji biraci neutrali ili blago pozitivni uspevas da izgubis birace jer nisi vise prepozantljiv, ne ostvarujes interese, niti se zalazes za njih...sta ces u Vladi da te samo preglasavaju a ti ih podrzavas ? Ok, ako si samo hteo u Vlast zbog vlasti same a ne da ostavris rezultat u delovanju vlade i eentualno izborni po raspisanim izborima, ok i to je legitimno, ali nema te vise posle toga

To su po meni neki racionalno - politicka gledista i da ce SPS dobro da odmeri sta im se (NE)isplati. Mozda Dacic i najuze rukovodstvo SPS-a vidi licnu perspektivu u patrnerstvu sa Borisom Tadicem i Nenadom Cankom i Vukom Draskovicem i Mladjanom Dinkicem, ali nisu samo oni Socijalisticka partija Srbije.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški SPS u koaliciji - Page 4 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od neko... Sub Jun 14, 2008 3:17 pm

,, Изненада, постало је дозвољено све што смо некада осуђивали.
Само да би један човек отишао.
Некада смо осуђивали сваку сарадњу са СПС-ом. „Тиме се поништавају све одлуке 5. октобра, поништава се велики напор који су грађани Србије изнели 5. октобра, поништавају се све политичке промене које су се до сада дешавале, релативизују се сви наши заједнички напори до 5. октобра да се обори са власти режим Слободана Милошевића” (Борис Тадић, 3. фебруара 2004). Данас је прављење владе са СПС-ом императив.„Стегните руку онима са којима сте се сукобљавали деведесетих година и заједнички нађите решење за бољу будућност. Ако то не будете урадили, имаћете проблем са мном!” (Борис Тадић, у обраћању ГО ДС, 7. јуна 2008). СПС је изненада постао идејно блиска странка, социјално одговорна снага, европска левица, носилац бола за преминулим председником...
Само да би један човек отишао?
Некада смо се питали како мањи коалициони партнер сме да захтева место премијера, како неко са 16 посто гласова може да буде председник владе, некада смо се жалили да то није демократски, да то није воља бирача... А сада? „Према сазнањима Блица, лидеру СПС-а Ивици Дачићу и потпредседнику СПС-а Милутину Мркоњићу демократе нуде могућност премијерског места” (6. јуна 2008). Са 16 одсто се не може бити премијер, али са 8 одсто може. Што да не? Европски смо људи, важно је да се иде ка Европи. Сва наша ранија брига за вољу гласача нестала је. Само да би један човек отишао?
Некада су бриселски чиновници годинама кочили ССП. Објашњавали су да је то зато што Србија није ухватила Младића. Тако су прошле 2005, 2006. и 2007. година. А онда, иако Србија није ухватила Младића, иако је извештај о сарадњи са Хагом негативан, иако су Холанђани наставили да се буне, Споразум је потписан. Оно што није могло три године, постало је могуће десет дана пред изборе. Раније није могло ништа, сада је могло све.
Само да би један човек отишао?
Изгледа да је тај човек, ма шта о њему мислили, ипак некако незгодан. Изгледа да је почео да смета. Незгодан је, ваљда, зато што му се не може пребацити да је диктатор, као оном пре њега. Не може се ни купити, некако је задрт. Ухватио се Косова 2004, таман кад су на њега сви заборавили. Узнемирио јавност, чак окупио странке. Србија је први пут, после 2000, пружила отпор. И пошто се Русија умешала, од плана да Косово „падне шап’том” није било ништа. На питању Косова, уз највећу и најбогатију земљу света стало је 40 земаља, уз малу Србију 150. Непојамно.
Тај човек је постао сметња. Зато на његовом примеру треба показати како пролази свако ко пружи отпор. ,,

,,POLITIKA,,objavljeno 12.06.2008.god.
neko...
neko...
Super član
Super član

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od princeza Sub Jun 14, 2008 6:02 pm

Podrzi Srbiju, Podrzi dr Vojislava Kostunicu... Uzdignute glave trazi pravdu!!! I ponosno koracaj dalje!
princeza
princeza
Napredan član
Napredan član

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Deda Sub Jun 14, 2008 6:56 pm

Politika sve više liči na Barajevski glasnik.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od zvecarka Sub Jun 14, 2008 8:24 pm

Hm... sta je ne odgovara kada se pise nekada objektivno? Nisam ni ocekivala da ce odgovarati... A ovaj broj Barajevskog glasnika je sasvim ok po vama?
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski SPS u koaliciji - Page 4 Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Sub Jun 14, 2008 10:07 pm

"Zbog nesposobnosti političara da odgovore očekivanjima građana, otvorio se prostor da se u formiranje vlade pored tajkuna mešaju i akademici, vladike, ambasadori, razne internacionale i ko zna ko još".

Od svih izbornih lista koje su srpski birači poslali u parlament jedino lista LDP-a koju je predvodio Čedomir Jovanović može lagodno i sa strane da posmatra ovu postizbornu kampanju: ko će s kim i po koju cenu. Jer, onima s kojima bi oni jedino hteli LDP nije dovoljan; ostalima sama činjenica da je LDP ušao u skupštinu diže kosu na glavi.

Kako očekujete da se razreši ova postizborna kombinatorika? Šta mislite ko će, naposletku, da formira vladu Srbije?

- Ovi izbori su imali dva cilja. Prvi, potpuna i definitivna pobeda proevropskih stranaka, očigledno nije ostvarena. Mnogo je razloga za to, a najvažniji je serija štetnih kompromisa koji su pet godina pravljeni s Koštunicom i radikalima uz povremeno preuzimanje njihove politike i metoda. Drugi cilj je još uvek ostvariv i podrazumeva da se Koštunici i SRS-u onemogući da na bilo koji način kreiraju politiku u zemlji.

LDP je prema tom cilju postavio i svoje postizborno ponašanje. Taj cilj je važan i zbog toga što je njihova politika na izborima doživela potpuni slom. Koštunica je dobio jasan odgovor naroda kome je „vratio mandat", iako mu mandat narod nije dao, već, na žalost, lično Tadić. Zato mislim da je realnija vlada DS i socijalista. Toga je svesna i druga strana i zato pokazuje zapanjujuću nemoć u situaciji kada zaista gubi vlast koju im je 2003 dao Legija. Radikali, koji su dobili neuporedivo više glasova od Koštunice, nemaju nikakvu ideju o tome kako bi vodili buduću vladu, a Koštunica više nema nijednu realnu temu oko koje bi mogao da konstruiše svoju "nacionalnu" vladu.

- Ko prema vašem mišljenju u odlučujućoj meri kroji vladu Srbije? Da li su to zaista stranke ili odlučujući uticaj imaju tajkuni, finansijeri stranaka, strani ambasadori?

- Stranke bi morale da imaju odlučujuću ulogu, ali to podrazumeva sposobnost da se ponašaju odgovorno. Do sada je te sposobnosti nije bilo. Dakle pošto su dve Koštuničine vlade koristile tajkune za ostvarivanje svojih ličnih interesa, prirodno je i da su tajkuni počeli da koriste državu za svoje interese. Zbog nesposobnosti političara da odgovore očekivanjima građana, otvorio se prostor da se u formiranje vlade pored tajkuna mešaju i akademici, vladike, ambasadori, razne internacionale i ko zna ko još.

- Da li Vam priča da je do promene klatna od tzv. patriotske do ove tzv. Vlade nacionalnog pomirenja došlo zbog promene stava najvećih srpskih biznismena deluje realno?

- Nije strašno što veliki biznis ima uticaja na politički pravac zemlje. Ono što, međutim, nije normalno je da taj uticaj bude tako misteriozan, vaninstitucionalan i ničim ograničen. LDP je pre više od godinu dana tražio da otvorimo ozbiljne razgovore u parlamentu o odnosima politike i krupnog kapitala, da se urede ti odnosi, da postavimo uslove i granice u okvirima kojih krupan kapital može uticati na politiku. Svi koji se danas bore za vladu bili su protiv. Ali ako su promenili stranu i ako doprinesu formiranju vlade koja će početi da obavlja evropske poslove, tu promenu treba pozdraviti. Jer to znači da su i oni spremni da se menjaju.

- Kakav će biti odnos LDP-a prema jednoj ili drugoj vladi? Očekujete li da socijalni zahtevi SPS-a budu ispunjeni?

- LDP je definisao svoj odnos prema budućnosti u protekle tri godine kada nismo dozvolili da tema evropeizacije bude potpuno ignorisana. To činimo i danas, kada svoju politiku i glasove ljudi koji su za nas glasali, investiramo u stvaranje novog političkog konteksta. Otud naša načelna i vrlo jasno definisana podrška prilici da Srbija počne da radi svoj evropski posao sa vladom koju bi predvodila DS, a u kojoj SPS i njihovi predizborni partneri neće moći previše da smetaju.

Ako Tadić veruje u evropski kapacitet Dačića imaće našu podršku da se u vladi sa SPS-om u to uveri ili razuveri. Za nas se SPS se nije promenio, ali smo spremni da proverimo da li će sutra biti u stanju da se menjaju. Prvi test će biti vlast u Beogradu. LDP nije spreman na podršku koaliciji DS-SPS, a da u isto vreme ti "evropski levičari" Beograd predaju Vučiću i DSS-u.

Mi mislimo da se izmišljanjem nekakvog "nacionalnog pomirenja" ne može zameniti bolji život kroz evropske integracije za šta su građani glasali. A svakako smo protiv takvog "nacionalnog pomirenja" u kojoj žrtve treba da pristanu na mirenje sa dželatima.
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od ldp siri dalje Sub Jun 14, 2008 10:10 pm

Cedomir Jovanovic u NIN-u
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

SPS u koaliciji - Page 4 Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPS u koaliciji - Page 4 Empty Re: SPS u koaliciji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu