Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sps ili srs........

3 posters

Ići dole

sps ili srs........ Empty sps ili srs........

Počalji od ldp siri dalje Pon Jun 16, 2008 4:05 am

ZA poslednjih mesec dana od kad je aktuelna prica o koalicijama stranke oko ds su cini mi se iznele jasne stavove u vezi sps,i ono sto je bilo 90 niko nije poricao ...za poslednjih osam godina sps se daleko vise prilagodio vremenu i bio daleko realniji u odnosu na srpsku radikalnu stranku.....retorika srs je u vise od 90% slucajeva bila toliko extremna i nenormalna da je to bio mazohizam....prostor socijalne pravde ,ravnopravnosti i slicnog bile su mnogo racionalnije teme od nacionalistickih....to je sps i shvatio i iskoristio i doveo sebe u poziciju da bude pozeljan partner za ds i za eu,bilo vama drago ili ne sps se dovoljno reformisao i isao u korak sa vremenom da moze da bude u ovoj poziciji....najveci profit na vasu zalost sps ocekuje bas narednom periodu u kojem ce u vladi sa ds nastaviti svoju socijalnu politiku i za godinu-dve moci da racuna na dobar deo biraca dss i srs....svaka druga opcija za njih je prevelik rizik...
Srpska radikalna stranka je vrhunac postigla bas zadnjih godina okupivsi sve oko sebe od fasista ,nacionalista,izbeglica,ljudi bez posla-svih onih koji su u toj stranci videli jedinu ozbiljnu opoziciju .....posle hiljaditog pokusaja da preuzme vlast srpska radikalna stranka je propala i pocece da gubi popularnost.....njihovi biraci pocece da gube poverenje,u slucaju da im se standard poboljsa pocece i neke svoje tvrde stavove da koriguju i da traze ozbiljnije politicke opcije.... bas na takav scenario sps i racuna..........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

sps ili srs........ Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 9:11 am

procitaj moj poslednji post na temi SPS u koaliciji, zbog kog mislim da je ipak bolji naslov za ovu temu

SPS I SRS...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški sps ili srs........ Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od ldp siri dalje Pon Jun 16, 2008 11:20 am

Nije mi bila ideja da tema bude koalicija sa ds ,hteo sam da uporedim sps i srs!
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

sps ili srs........ Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 12:13 pm

Sad kontam. Ekstra. Ne mogu sad da se raskuckavam po temi.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški sps ili srs........ Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od QUEEN=M.M.P. Uto Jun 17, 2008 8:55 am

Teško je reći šta je SRS i SPS, jer su to jako slične partije. SPS po svakoj logici je trebalo da bude umerenija levičarska partija, a ne nacionalistička partija. U Srbiji se zapravo i danas ne zna šta je desničarska partija, šta je levičarska partija, a čta centar, po nekim evropskim standardima.
Van svake sumnje je da je SRS, ovakva, kakva je danas, fašistička stranka.
Za razliku od njih, SPS sigurno nije fašistička stranka, ali takodje predstavlja u priličnoj meri zločinačko udruženje.
QUEEN=M.M.P.
QUEEN=M.M.P.
Iskusan član
Iskusan član

Ženski sps ili srs........ Empty
Broj poruka : 44
Lokacija : Okolina Barajeva
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 10:46 am

Mislim da je ta podela na levicarske i desnicarske u principu prevzidjena i u samoj Evropi, pa pre da ih delimo na liberalne,konzervativne i ajd socijal-deokratske, jer desnicarske su bile heterogene. SRS je zbunjujuca kada je treba svrstavati (mislim,bar meni) jer prema nekim najavama tj. izjavama i idejama bih je stavio ekstremno levo, a po nekima ekstremno desno. NPR. SRS je podrzao privatizaciju Dr. Zorana Djindjica,a opet se vide bliskim SPS-u kada se radi u intervencijam u privredi.Mada....opet kod nas nije to jos kristalisano, sto je i normalno. Ne slazem se da je fasisticka....mislim pre bi mi bila fasisticka DHSS kada je pokrelatala pricu o samostalnoj Srbiji i **proterivanju,razresavanju i otpustanju** onih koji su rodjeni ili poreklom iz CG. Da je fasisticka ne bi mogla da deluje uostalom. Mislim da je to preostra osuda, narocito za ovaj SRS danas kojim fakticki ne upravlja dr Vojislav Seselj. Tu ocenu za SPS da je zlocinacka...ne mogu da komentarisen........mislim..voleo bih neko obrazlozenje za to sto si ukuckala....
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški sps ili srs........ Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od ldp siri dalje Uto Jun 17, 2008 7:07 pm

ja sam rekao da je okupila sve od fasista do ljudi bez posla...to ne znaci da je fasisticka ne morate da izvrcete teze i da se sluzite lazima kao ovo za privatizaciju i djinjica......stranke se sluze raznim arsenalima ideologija ,najveci demagozi bili su sloba i mira kada su koristili i socijalizam i komunizam i nacioalizam i sve sto su mogli da iskoriste kako bi opstali,jedino im je srpska radikalna stranka sluzila kao desna ruka da bi se obracunala sa spo u svojoj cetnickoj,ravnogorskoj nebulozi.........ako pricate o fasizmu mozda bi mogli da se prisetite stavova dr.voislava kotunice i njegovih trabanta o nepostojecoj crnogorskoj naciji i drzavi pre nego vladana batica........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

sps ili srs........ Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 10:45 pm

1) to moje je bilo odgovor na Queen, razumeo sam sta si ti napisao,ona je rekla da je fasisticka

2) Stavovi o vestackoj crnogorskoj naciji nisu stavovi koje je izlagao dr V.K. vec istaknuti pojedinci crnogorskog drustva. Vladana Batica ne mogu da zaobidjem i prvo ga se setim jer mi je ta prica u posljednji 08 bila najbliza fasizmu,zar tebi nije ?

3) NAJBITNIJE

NE SLUZIM SE LAZIMA. Tako me je optuzio i IDJUDJUMA, i okacio sam izvore i dokazao mu da sam kuckao istinito (radilo se o rastu BDP-a) i opet cu to da uradim. Nikada nisam ovde lagao, niti bih to radio, nije to moj stil, a i bilo bi jako glupo kad je javno i proverljivo

Zato Vas molim da me ne optuzujete da lazem, ako mi ne verujete, proverite ili pitajte. Ruzno je, a i nema smisla, jer cu uvek okaciti izvor.


ovo je odlomak sa

http://www.yurope.com/zines/republika/arhiva/2001/264-265/264-265_7.html

Tokom skupstinske rasprave o paketu pomenuta tri propisa o privatizaciji bilo je, doduse, pokusaja da se uoblice neki stranacki i teritorijalni interesi. Radikali, recimo, mada su u nacelu prihvatili zakon, stalno su ispoljavali strah od gubitka svoje vlasti nad procesom privatizacije. Svi poslanici SRS koji su ucestvovali u skupstinskoj raspravi o zakonima su govorili kao o cedu DOS-ovske vecine u parlamentu

preporucujem i komentar samog Vlahovica na SRS predlog izmena i dopuna tog zakona

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2004/02/17/srpski/E04021602.shtml

ili se registruj na ovom sajtu, pa idi na tekst KES KOLICA I PECENJE ili tako nesto http://www.ceeol.com/aspx/issuedetails.aspx?issueid=7798b1dc-ee3b-4480-9856-bae74b65041b

ja sam kuckao o svrstavanju SRS levo ili desno, pa me zbunjuje, mislim da mogu levo, ali eto argument da bas i ne idu (inace i sam dr Zoran Djindjic se smeskao kada je dr Vojislav Seselj najavio podrsku u nacelu). Mislim da ce ipak ici levo i da zato nece biti utapanja DSS ovih glasova u SRS (ako se ne slazes,postoji druga tema za to)
u vezi sa time - www.cesid.org/rezultati/sr_jun_2004IIkrug/Izborna%20ponuda%20predsednickih%20kandidata.doc to je fazon Tomin stav (ako ga vidis za buduceg lidera SRS-a, a opet kad sam ga slusao : Hleb 3 dinara, mi smo najbolji prijatelji manjina, Srbija drzava njenih gradjana, drustvena svojina ravnopravna po ustavu i nezakonito transformisana.
Pa koji to desnicar zagovara drustvenu svojinu, sindikate, socijalni mir, gradjansko drustvo, manjinska prava itd.... A pogotovu odnos prema drustvenoj svojini, kapitalu i njegovoj socijalnoj raspodeli.....znaci...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški sps ili srs........ Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sps ili srs........ Empty Re: sps ili srs........

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu