Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

+3
Incognitus
Joca Marinko Zlee
QUEEN=M.M.P.
7 posters

Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od QUEEN=M.M.P. Ned Jun 22, 2008 5:46 pm

Zašto je došlo do prekida pregovora?
QUEEN=M.M.P.
QUEEN=M.M.P.
Iskusan član
Iskusan član

Ženski DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 44
Lokacija : Okolina Barajeva
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Jun 22, 2008 5:47 pm

Neko je koaliciji Krkobabicevih Palmica ponudio nesto sto nisu mogli da odbiju...mozda...
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Incognitus Ned Jun 22, 2008 6:50 pm

Mislim da je bolje sto ce novu Vladu Srbije obrazovati koalicije oko DS i SPS, i manjine.
Po meni je za DSS veoma korisno da na neko vreme ode u opoziciju, jer se stranka kao deo prethodne dve Vlade "trosila" zbog sprovodjenja nepopularnih mera vlasti (kao i mnoge druge u tranzicionom periodu). Ne zaboravite da je trenutni rejting DSS samo oko 8 posto, posto ostatak ide Novoj Srbiji. Odlaskom sa vlasti DSS dobija mogucnost da se reformise i osvezi kao stranka, te da kritikovanjem propusta vladajucih partija sakupi poene i povrati raniji ugled. To, naravno, ne znaci da ce delovanje stranke biti protivno interesima Srbije.
Pored toga, cinjenica je da je u predizbornom periodu koalicija DS sa SPS bila gotovo nezamisliva, niko je prakticno nije pominjao. Stavovi ovih stranaka, iako one bar programski pripadaju levici, su u praksi oduvek bili prilicno razliciti, a njihova glasacka tela se nisu nimalo preklapala. Zato, verujem da ce medju njima povremeno dolaziti do varnicenja, a diskutabilno je i koliko ce opstati jedna takva vlada. Nadam se da ce pametni ljudi u DSS itekako znati ovo da iskoriste, ako budu u prilici.

Ja licno sam se jos od raspisivanja izbora zalagao za odlazak DSS u opoziciju. Iako na pocetku nije delovalo da ce tako biti, zelja mi se ipak ispunila i drago mi je zbog toga. Cilj stranaka jeste da dodju na vlast i time dobiju priliku da sprovode svoj program, ali uz vodjenje racuna o delikatnosti samog trenutka i uvazavanje mogucih posledica takve ogluke. Jednostano receno, treba uciniti pravu stvar u pravom trenutku, a to sigurno nije uvek insistiranje na ulasku u vladu! Problem bi bio ulazak DSS, po treci put zaredom, u Vladu Srbiije sa podrskom od samo 8 posto.

Sve ovo sustinski i na duzi period ide u prilog DSS, tako da postovane stranacke kolege: NEMAMO RAZLOGA ZA TUGU I BRIGU ZBOG OBOGA, VEC NAPROTIV! : ) Hvala Tadicu i Dacicu!
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od zvecarka Ned Jun 22, 2008 7:37 pm

Slazem se sa tobom Incognitus!
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Jun 22, 2008 9:00 pm

Incognitus, nadam se da si u pravu, i da ce stranka ojacati u opoziciji. Samo jedna stvar, koja je neminovna: neka nova Vlada uradi nesto dobro, neka makar smanji cenu hleba za 50 para, ili nesto slicno, ljudi ce reci: bravo, to je to, vidis kako bolje zivimo, a time ce nas rejting oped krenuti da pada. Nas, realno, moze da spasi samo kritikovanje vlasti, sto i jeste posao opozicije, s tim sto ako nova Vlada krene da radi nesto konkretno, stvarno mozemo samo da pljujemo. Medjutim, svi smo svesni( mislim cak i na stranke koje ce formirati Vladu) da ova Vlada nece potrajati. Mislim da ce veceras, vec kod raspodele resora doci do prvih pi*karanja, a da ce se ona nastaviti vec prvih dana po konstituisanju. Sve u svemu, mislim da stranka nema potrebe da se brine za svoju buducnost toliko kao sto pojedini zlobnici u medijima ponavljaju kao papagaji. Ali da je stranci potrebno da se trgne - da, potrebno je.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Direktor Direkcije Ned Jun 22, 2008 9:26 pm

I ja bih se složio sa Incognitusom , pa iz tog razloga nadam da će OO DSS Barajevo izostati iz učešća u opštinskoj vlasti. Neka je naprave DS NS I SPS .
Direktor Direkcije
Direktor Direkcije
Iskusan član
Iskusan član

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 21
Datum upisa : 23.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od ldp siri dalje Pon Jun 23, 2008 2:04 am

politika dss daleko je od nepopularnih mera poslednje cetiri godine.nepoularne mere su izrucenja hagu zlocinaca ,sablja , likvidacija banaka,privatizacija i ono sto se desavalo za vreme vlade zorana djindjica.........ispracaji u hag iz vlade ,bogacenje miskovica ,beka i ostalih krupnih i sitnih riba,okretanje rusiji,zivotarenje pravosudja i ostalih drzavnih institucija je cini mi se malo popularnije od onog sto je stvarno trbalo sprovesti.........takva politika ne daje rezultate..........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 23, 2008 1:48 pm

ldp siri dalje ::politika dss daleko je od nepopularnih mera poslednje cetiri godine.nepoularne mere su izrucenja hagu zlocinaca ,sablja , likvidacija banaka,privatizacija i ono sto se desavalo za vreme vlade zorana djindjica.........ispracaji u hag iz vlade ,bogacenje miskovica ,beka i ostalih krupnih i sitnih riba,okretanje rusiji,zivotarenje pravosudja i ostalih drzavnih institucija je cini mi se malo popularnije od onog sto je stvarno trbalo sprovesti.........takva politika ne daje rezultate..........

Privatizacija nastaljvena i uspensnije i transparentnije sprovedena.

Miskovic se nije obogatio preko noci,sto se dr Z.Dj. nije **obracunao** sa njim ?

Sablja nije mera i ne moze da bude, to je bila akcija zastrasivanja (ko je osudjen ako je bila uspesna, a privedeno oko 10 000 ljudi) koja je izvrsena na osnovu protivzakonitog akta skupstine koja je uz to izgubila letimitet.

To sto nazivas ispracajima iz Vlade u Hag isto tako nije mera,ali je u svakom slucaju bolje nego protivzakonito isporucivanje nasih gradjana politickom, nelegalnom sudu.

Na drugoj strani-

Okretanje Rusiji ? Zar Srbija nije oduvek imal posebne veze sa Rusijom ? Posle Nemacke i Italije, sa kojom zemljom najvise transakcija smo imali tradicionalno,a uz to pokazali su se kao borci i zastitnici medjunarodnog prava i pravde. Uostalom, nase okretanje Rusiji nas mozda udaljava od NATO-a,ali ne i od EU, to su rekli i zvanicnici EU (kada je bilo price o ruskom uticaju u CG i Srbiji) a zar nije i sam Djelic 1000 puta rekao da su nam neophodne mnogo jace veze sa Ruskom federacijom....a mislim da je to i popularana i korisna **mera**

Suzbijanje inflacije uspesno sprovedeno - cena toga je krajnje nepopularna stvar - nezaposlenost (cuveni Trade off ekonomske politike, preporucujem ti engelskog profesora Filipsa i njegova istrazivanje iz 1958,ako me opet optuzis kao i Obudjama da lazem, pa da ne moram da kacim izvore naknadno i da dokazujem)

Rast BDP -posledica je budzetski deficiti, (ok nismo se zaduzili opet na vreme mozda propusti), koji ok nije negativan,ali jaca inflaciju - nepopularno.

Uostalom evo ti najslikoviti primer

Sto se tice reformi dr V.K.- STUDIJA O IZVODLJIVOSTI!!! (Pozitivno ocena by EU)
dakle Vlada dr Z.DJ. je dobila sankcije na izvoz secera by EU...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS... Empty Re: DSS-NS, SPS-PUPS-JS, SRS...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu