Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati

3 posters

Ići dole

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty Radovane, Srbendo, nek te sreca prati

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Jul 24, 2008 6:58 am

Radovan Karadzic je uhapsen. Korak ka Evropi, ili nastavljanje blacenja i nazadovanja svega sto je srpsko, tek, on je spreman da ide u Hag. Radovan je kriv. Zato sto je bio spreman, i hrabar, da se u to vreme postane vodja Srba u Bosni. Zato sto je postao simbol otpora potlacenog naroda. Da njega tada nije bilo, onaj spisak poklane i proterane srpske nejaci bio bi mnogo veci. Ali, mora da ode. Zbog Evrope.
Nase stranke su reagovale, i to je ono zbog cega u ovoj situaciji mozemo da budemo srecni.
SRS je napravila haos, jedina skupila m.da, i rekla javnosti sta misli. Organizovali ljudi protest, i pohapseni su mnogi koji su u pravu, a koji su protiv izrucenja Radovana silama zla u Hagu.
DS, sa svojim glavnim bajicom Borom Tadicem, i matorim Mirkom, rekla je da je lepo sto se to desilo, i da treba i preostala dva heroja da se predaju(ne znam sta smo drugo i mogli da ocekujemo).
G17, kao prateci dupeljupci Bore Tadica takodje su se obradovali hapsenju, pa cak skupise m.da da kazu kako je sada dokazano da nova Vlada krece Evropskim putem.
sps, u obliku neke predsednice skupstine(sve namerno pisem malim slovima), rece da je ovo put ka tralalalalalala.............a debeli Ivica ga uhapsi. Ups. Mozda nije, jer javljaju da MUP nema veze sa tim, ali neki veliki sudija Vukcevic se pred novinarima, i pred par miliona ljudi slucajno ispalio, pa je rekao da je i MUP bio tu. Ma ko slusa sudije danas.
Najvise me je razocarala moja stranka, koja je cekala dva dana da kaze nesto.
Nema cekanja, uhapsen je najveci srpski heroj. Sta se cekalo? Sta je problem da kaze DSS da je to greska? Ili da kaze da nije greska? Poludeo sam zbog cutanja.
Duboko uveren da je DSS protivnik hapsenja, u svoje licno ime, imam da kazem sledece:
OVO JE SRAMOTA. BORISE, IVICE, MIRKO... Zapitajte se sta ste uradili. )Nema boljeg zivota, sve dok heroje bacate pod noge irvasima, a ti isti oslobadjaju sve koji nisu Srbi, sta vise Srbe su klali. Dok nama Rasimi odlucuju o hapsenju najvecih Srba(nema ovde verskih predrasuda), mi cemo nase Srbe davati za male pare.
Jos se hvalimo sto vas je Amerika pohvalila, i kacimo velike naslove po novinama.
Nesrbi su ga uhapsili, nesrbi ce i da ga osude i posalju u nepovrat.
Sve ovo pisem zbog toga sto sam, suzdrzavajuci suze, procitao clanak u „Politici“, u kome, izmedju ostalog pise: „ Nekadasnji predsednik RS bi mogao da bude izrucen tribunalu tokom vikenda, izjavio je portparol Tuzilastva za ratne zlocine BRUNO VEKARIC(Srbijo moja???). On je ukazao da ne moze da precizira tacan datum izrucenja, jer to zavisi od rokova prilikom odlucivanja i zalbi na resenje o izrucenju Karadzica, koju je najavio njegov advokat““
Zato podrzavam sve one koji su ogorceni kao ja ovim hapsenjem naseg heroja, i osudjujem svoj DSS sto se opet drzi po strani.
Radovane Karadzicu, neka ti je srecan put, i nek te sreca prati, a u mojim mislima i molitvama ces biti uvek.



A vas pozivam, forumasi, ili podrzite ili osudite ovo sto sam napisao.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty Re: Radovane, Srbendo, nek te sreca prati

Počalji od Dulence_Saviola Čet Jul 24, 2008 1:31 pm

Moli se i onda za one koji su ga izdali i prodali.Neka im se Bog smiluje. To su onakvi isti ljudi koji su Karađorđevu glavu poslali u Carigrad, posle čega je njegov ubica Vujica oslepeo, a Obrenovićima se zameo svaki trag. Takvi su oni isti ljudi koji su ubili Če Gevaru...Svako doba ima svoje izazove i pred svakim od nas se postavljaju iskusenja, zato svako doba radja svoje Brankovice i svoje Obilice.

Mislim da je strasno da nas drzavni vrh ovako postupa sa dr Karadzicem (covekom koji je stvorio RS i spasio nas narod od bioloskog istrebljenja sa teritorija bivse jugoslovenske republike BiH),i da ima ovakav odnos prema politickom sudu u Hagu....zar posle **presuda** za Orica i Haradinaja nekom u Srbiji moze da bude drago da bilo ko ode u Sheveningen ?

Duboko sam uveren da SVAKO, bez obzira za sta ga neko optuzivao ima PRAVO na fer i posteno sudjenje,upravo radi toga da bi se saznala istina,ali ona nelegalna i smesna tvorevina u Hagu sigurno nije takvo mesto.

Istorija ce o tome suditi, a predstojeci dogadjaji pokazati da li ce tadicev rezim iskoristiti isporucenje dr R.K. radi ostvarenja ocekivanih ciljeva ili ce samo stici,kao i do sada,novi pritisci i ucenjivanja sa Zapada.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty Re: Radovane, Srbendo, nek te sreca prati

Počalji od neko... Pet Avg 01, 2008 10:31 am

Prvo pojavljivanje Radovana Karadžića pred sudskim većem u Haškom tribunalu

- Strahovao sam da ću zbog dogovora sa nekadašnjim američkim izaslanikom Ričardom Holbrukom biti likvidiran. Ne dovodim u pitanje Sud, već želim da objasnim zašto se ovde pojavljujem tek sada, a ne 1996, 1997. ili 1998. godine kada sam nameravao da se predam. Sve vreme sam lovljen s namerom da budem likvidiran, a ne uhapšen. To se događa od 1996, otkako su moji ovlašćeni predstavnici od Holbruka dobili ponudu u ime SAD. Moja obaveza bila je da se povučem iz svakog vida javnog života, pa čak i književnog, kako ne bih ometao ni na koji način sprovođenje Dejtonskog sporazuma. Obaveza Amerike bila je ... - naglo je prekinut.
- Ne. Nije vreme za to. To je važna tema za vas, ali nećemo o tome na prvom pojavljivanju - usprotivio se sudija Ori daljem izlaganju.


Na pitanje sudije da li želi da Sud obavesti nekoga od njegove porodice ili prijatelja da se nalazi u Sheveningenu, Karadžić je nasmejao prisutne:
- Ne verujem da postoji bilo ko ko ne zna da sam ovde!


Karadžić je rekao da su brojne neregularnosti pratile njegovo pojavljivanje pred Tribunalom.
- Iako imam nevidljivog savetnika, odlučio sam da se sam branim. Odričem se mogućnosti da imam savetnike u sudnici - samouveren je Karadžić.
neko...
neko...
Super član
Super član

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radovane, Srbendo, nek te sreca prati Empty Re: Radovane, Srbendo, nek te sreca prati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu