Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cepanje SRS-a

4 posters

Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Cepanje SRS-a

Počalji od neko... Sre Sep 10, 2008 2:36 pm

Prica se o tome da nakon osnivanja poslanicke grupe, u petak, Tomislava Nikolica brisu iz clanstva SRS-a a da on osniva novu stranku!
Da li to znaci da ce se SRS stvarno podeliti i umanjiti rejting, odnosno smanjiti biracko telo SRS-a? Koliko je Tomislav Nikolic ojacao SRS posle Seselja (po istrazivanjima jeste)?
Po meni iskreno Tomislav Nikolic je od radikala napravio bolju varijantu stranke!!
neko...
neko...
Super član
Super član

Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Dulence_Saviola Sre Sep 10, 2008 3:03 pm

Biracko telo SRS ce se podeliti ukoliko T.N. napravi svoju stranku, a narocito ako njoj, posle Tabanoviceve, Delica pristupi i A.Vucic.
Ukoliko T.N. ne napravi svoju stranku, vec sa svojim pristalicama bude iskljucen sigurno ce se biraci SRS (koji su ionako delom razocarani) osuti,na koju stranu tesko je reci, ali najverovatnije prema DSS-u,ali delom i prema NS. Sta god da se desi, veliki broj biraca SRS je zbunjen i jos uvek je tesko proceniti sta ce se desiti...ovo je do sada najveci izazov sa clanove i sipmatizere SRS-a,a i za rukovodstvo i buducnost stranke. Moguce je naravno i da Nikolic na vanrednom kongresu preuzme stranku...ali to je jako malo verovatno,a i to bi dovelo do gubitka onog dela birackog tela koji su pristalice prof. dr. Vojislava Seselja. Oni bi se posle 17 godina koliko su se pokazali kao najlojalnije pristalice u Srbiji velikim delom nasli medju apstinentima.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Sep 11, 2008 3:32 pm

Kao sto je prva asocijacija na dss Voja Kostunica, mislim da je prva asocijacija na srs Vojislav Seselj. Ustvari, to je tako bilo do skoro. Iako njihov predsednik iz Haga odlucuje o koracima stranke, mislim da je Toma svojim politickim umecem postao prvi pretendent na mesto novog lidera. Moje misljenje je da se u poslednjih godinu dve u stranci vise ceni i postuje Toma, nego Seki, ali da to niko nije imao herca da kaze. Jer vecina radikala je svesna da se Seki nece skoro vratiti, i da je postalo preskupo placati impulse da bi Seki odredio redosled javljanja u skupstini i ostalo. Toma je postajao novi lider, i mnogo njih ce, ukoliko se napravi nova stranka, preci u njegove redove. Delim Duletovo misljenje, da ako Vucic postane clan te nove stranke, stara srs imace veoma velikih problema. U svakom slucaju, Toma mi je mnogo gotivniji nego Seki. Mislim da je onda, ukoliko dodje do ovoga, Sekiju ostalo samo to da zabavlja narod u Srbiji sprdajuci se sa haskim sudom.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od neko... Pet Sep 12, 2008 4:08 pm

Izvor: Tanjug |12. septembar 2008. 13:52:17
BEOGRAD, 12. septembra (Tanjug) - Šef poslaničkog kluba "Napred Srbijo" u srpskom parlamentu Tomislav Nikolić izjavio je danas da su on i poslanici koji su se njemu priklonili napustili sednicu Centralne otadžbinske uprave SRS da svojim daljim učešćem ne bi doprineli da se sastanak pretvori u "beskrajnu svađu".

"Nama nije mesto ovde. Mi ćemo ići svojim putem, a Srpska radikalna stranka svojim", rekao je Nikolić novinarima ispred Magistrata.

On je kazao da su na sednici, kojoj nije prisustvovao generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić, izgovorene teške reči.
neko...
neko...
Super član
Super član

Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty (Neverni) Toma

Počalji od Admin Sub Sep 13, 2008 4:42 am

Vecito pitanje: da li je izdaja ako covek napravi veliki boom i postane popularan i slavan uz pomoc svojih mentora/ideala, a onda odluci da odbaci svoje dotadasnje ideale jer misli da ih je prevazisao.
Ne gotivim radikale, naprotiv, nikada ne bih glasao za njih, iskreno, samo razmisljam o ovim novim trenucima koja ce uticati na citavu Srbiju.
Prvo, da podvucem stvari onako kako ja vidim hronoloski:
- Seselj imenuje prilicno nepoznatog Tomu kao svoju desnu ruku nakon toga odlazi u Hag
- Toma prvo vreme radi onako kako mu Seselj nalaze bez pogovora
- Toma pridobija dosta pristalica svojom pojavom i postaje realno veliki pretendent za mesto vodeceg coveka Srbije
- Toma vise ne zeli da sledi put kojim SRS ide od kad ja znam za sebe

Onako kako ja to vidim, sve mi izgleda kao da je Toma malo slab na cinjenicu da moze da bude solo igrac, iako je veliki deo svoje slave postigao upravo preko pleca tvrdih radikala. Nekako mi je nelojalno da prica o svojim dostignucima kada je postavljen na to mesto samo da menja pravog lidera, ma koliko da je Seselj udaljen i ma koliko da je neizvesno da li ce biti njegovog povratka uopste.

E sad, postavlja se pitanje koliko je to moralno, barem ja postavljam to pitanje. I razmisljao sam da li je moralno i ispravno da istupis glasno protiv nekog koga si nekada dizao u nebesa i ko te postavio i dao ti ruku da uspes?! Cak i ako vise ne verujes u to da covek koga sledis ima pravilne odluke, ne bi trebalo dici glas na coveka koji ti je pomogao da steknes slavu. Ako ti nesto ne odgovara, povuces se tiho da ne unistis njegovo ime (kakvo god ono bilo, cinjenica je da ima svoje fanaticne pristalice) i stavis tacku na ta svoja nezadovoljstva.

Previse dobar glumac ovaj (neverni) Toma sto se mene tice. Barem do sada je bio dobar glumac. Sada se karte otvaraju, mada, sta je drugo i moglo da se ocekuje na brdovitom Balkanu?!? Siguran sam samo da ideologija iznad koristi sigurno ne!

I da se ipak vratim na glavnu tacku teme:
I ja mislim da je Toma napravio od radikala bolju verziju stranke, ali da je svojim postupcima zadnjih par dana sve te izmene bacio u vodu. Veliki broj dosadasnjih glasova SRS-u su sigurno izgubljeni, a od tih koji su izgubljeni, ne verujem da ce veliki deo preci Tomi posle svega ovoga. Razdelice se na ostale stranke cini mi se. U svakom slucaju, stara mudrost "zavadi pa vladaj" jos jednom pokazuje svoj smisao!
Hmmm, pade mi na pamet... ko iz ovoga ima najvise koristi?...
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Dulence_Saviola Sub Sep 13, 2008 12:05 pm

(neverni) Toma bi trebao da pokrene kampanju da izvrsi kampanju za tkz. **transfer popularnosti** sa SRS na sebe,ali mislim da nije sposoban to da uradi, tj. bar po onome sto sam video do sada
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Sep 16, 2008 2:52 am

Veliko razocarenje i neprijatnost. Miskovic i Beko finansiraju SRS!!!
Bilbordi po gradu sa Tominom facom i "Napred Srbijo" finansirao je Miskovic!!!
Strasno.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Dulence_Saviola Uto Sep 16, 2008 5:39 pm

A sta imas protiv gospodina Miskovica ? Sasvim je normalno da stranke dobijaju donacije od privrednika...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Sep 17, 2008 6:23 pm

Protiv? Zasto bih ja imao nesto protiv?
Samo, ako je sve to legalno, i ako je sve to ok, zasto je onda tek Toma po izlasku iz srs rekao takve stvari, a do tada se cutalo. Ni posle toga se niko ne izjasnjava. Jeste normalno da stranke od "malih" privrednika dobijaju donacije. Tek ce biti price o ovome, videces, jer i gospoda tajkuni cute o tome. Sad ce se potegnuti prica, zasto oni, ako su dobili beneficije od drzave i ako su monopolisti, zasto su finansirali direktnog protivkandidata.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Dulence_Saviola Čet Sep 18, 2008 12:55 pm

Ok, kontam, slazemo se, nego sam mislio zbog onog **veliko razocarenje i neprijatnost** da ti smeta da oni placaju stranke.

Sramota je za Tomu Nikolica da je potpisao izvestaj SRS-a o finansiranju kampanje i predao ga RIK-u, a da na njemu nije bilo imena M.Miskovica, ni Nicovica (koji mu je dao prostorije u Cika Ljubinoj ulici) a sada iznosi u javnost podatke o tome da su oni finansirali kampanju.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Dulence_Saviola Pet Okt 17, 2008 3:00 pm

Nastavak na onu pricu je da je Toma Nikolic prostorije za svoju SNS u Cika Ljubinoj dobio od biznismena Nicovica.

Mislim da sada kada se stranci pridruzio i Vucic nema puno sanse da SNS osvoji neki znacajniji deo birackog tela od onog koji je imao Toma Nikolic kao lider od najveceg poeverenja, jer sa istima ljudima i ta stranka ne nudi nista novo. Naravno kljucno ce biti i zvanicno formiranje stranke.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Cepanje SRS-a Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cepanje SRS-a Empty Re: Cepanje SRS-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu