Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Punisa Racic-procitajte, vazno je

+4
Dulence_Saviola
ZuLuofVozdovac
Piksi
Joca Marinko Zlee
8 posters

Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Maj 07, 2008 5:24 am

Svaka cast svakome. Oduvek je ta parola kruzila medju Srbima. Ali kada se neko drzne da Srbe ugrozi, pogotovu da Srbiju izda, za takvu stvar je bio adekvatno kaznjen.

Ovih dana, svedoci smo toga da je neko javno Srbiju izdao, i da pored toga poziva ljude da glasaju za izdaju Srbije.
Tim povodom, ponesen patriotizmom i ljubavlju prema Srbiji, smatram se duznim da ukazem vama, clanovima foruma, prijateljima Srbije, i svim gostima koji slucajno, ili namerom dodju na nas forum, na neke stvari. Da neke istorijske cinjenice prikazem onima koji ne znaju.
Sebe samoga, i stranku nasu, DSS, ogradjujem od svega sto se desavalo ovih dana povodom sledecih redova.

Punisa Racic je izmedju ratova bio poslanik Radikalne stranke u skupstini Kraljevine SHS(Srba, Hrvata i Slovenaca). Taj covek, Crnogorac, ali Srbin, ostao je zapamcen u istoriji po tome sto je 1928. godine ubio Stjepana Radica, Pavla Radica i Djuru Basariceka, hrvatske poslanike. Punisa je na njih pucao posto su oni na njegovu opsku da su Hrvati oslobodjeni zahvaljujuci srpskoj krvi, rekli:"izracunajte koliko je srpske krvi proliveno, a mi cemo da tu krv platimo".

Tada je Punisa upuco izdajnike, i tim mecima dokazao da Srbi krv prolivaju zbog ideala, a ne za novac.

Punisa Racic je dobio zatvorsku kaznu od 20 godina. Kada je oslobodjen, partizani su ga streljali 1944. godine.

Opet ogradjujem svoju stranku i sebe od svih stvari koji su se desile zadnjih dana, od kada je Bora sa svojim vernim pratiocem Bozom potpisao onaj sramni Solanin sporazum. Ali vas sve pozivam da ovo procitate, da se setite Punise Racica koji je svojim mecima dokazao da se srpska prolivena krv ne naplacuje.

I koji je pokazo kako se izdajnici kaznjavaju.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Maj 07, 2008 5:51 am

Pre svega ocekujem brata zulua da kaze nesto na ovo.
Ali zelim da cujem sve vas. Tema nije glupa, mozda je samo malo, za plaslive losa u ovom trenutku.
AJMO
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Piksi Sre Maj 07, 2008 11:30 am

Ova tema je isto kao... Milorad Ulemek Legija!
Piksi
Piksi
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1409
Godina : 38
Lokacija : Beljina
Zanimanje : Student koji radi... Extra
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od ZuLuofVozdovac Sre Maj 07, 2008 3:57 pm

Ова тема НИЈЕ иста као Милорад Улемек Легија. Разлози су вишеструки.
Господин Рачић никада није служио у легији странаца ни једне друге државе, он није био посредник у шверцу цигарета, није сарађивао са нарко босовима и краљевима подземља, и није убијао Србе него Хрвате.
Он је убио те људе не гајећи илузије да ће се потом извући, у тежини његове казне лежи сав смисао његовог дела. Када убијеш некога у скупштини ти знаш да ћеш га у најбољем случају одлежати (а тада је постојала и смртна казна). Дакле пристајеш на то. То је највиши вид патриотизма јер ти свесно доказујеш да ни по цену сопственог живота не дозвољаваш никакав вид понижавања свог народа. Зар није очигледна огромна разлика између његовог понашања, и понашања бројних клинаца који се сада боду ножевима по улицама зато што је неко некога мрко погледао. Дакле нападају се оружјем и за најмање увреде а да им неко увреди државу или народ, да се од њих захтева да са истом одлучношћу се боре за државу у неком рату као што се убијају због тога ко за кога навија нигде их не би било...
Дакле у тренутку када неки политичари потписују улазак у тројни пакт и пристају на стварање нацистичке државе на својој територији (па чак и на добросуседске односе) по истом систему по коме је некада створена НДХ, а када истовремено већина младих су хулигани од иза зграде који се мрште, боду, навијају док их мама не позове кући на вечеру, наравно да ће се неко сетити да алудира на то како се са таквима некада поступало. Ја сав овај циркус схватам као упозорење, јер ако којим чудом после ових избора снаге потписнице тројног пакта буду биле у влади, Срби ће вероватно показати да је Рачић једини лек за Павелића!
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od ZuLuofVozdovac Sre Maj 07, 2008 3:59 pm

Joca Marinko Zlee :: mozda je samo malo, za plaslive losa u ovom trenutku.

Не спадам у такве.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Dulence_Saviola Čet Maj 08, 2008 2:59 am

Znaci odusevljen sam obrazlozenjem. Ta prica pokazuje razliku izmedju lozaca i pravih ljudi
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Jun 24, 2008 3:08 am

Nema vise racica, ali punisica je sve vise i vise
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od ldp siri dalje Uto Jun 24, 2008 10:47 pm

1. ja sam gospod Bog Tvoj,nemoj imati drugih bogova osim mene
2.ne pravi sebi idolaniti kakva lika,nemoj im se klanjati
niti sluziti
3.ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega
4.Secaj se dana odmora da ga svetkujes,sest dana radi svrsi sve poslove,a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu
5.postuj oca svojega i mater svoju,da ti dobro bude i da dugo pozivis na zamlji
6.Ne ubij
7.ne cini preljube
8.ne kradi
9.ne svedoci lazno na bliznjeg svoga
10.ne pozeli nista sto je tudje
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Dulence_Saviola Sre Jun 25, 2008 12:28 am

Otkud to da liberalno politicki orijentisan gradjanin, borac za laicitet i strogo odvajanje crkve od drzave okaci ovako nesto ? Da li smo uspeli da u tebi probudimo neku duhovnost ili zelju za upoznavanjem lepote srpske tradicije i crkve ? smile
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Jun 25, 2008 1:08 am

Ma jok, nego misli da je to pametno da napise u tom trenutku. Opet prepisuje, samo ovaj put ne iz novina, nego iz crkvenog kalendara.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od zvecarka Sre Jun 25, 2008 2:24 am

ldp siri dalje ::1. ja sam gospod Bog Tvoj,nemoj imati drugih bogova osim mene
2.ne pravi sebi idolaniti kakva lika,nemoj im se klanjati
niti sluziti
3.ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega
4.Secaj se dana odmora da ga svetkujes,sest dana radi svrsi sve poslove,a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu
5.postuj oca svojega i mater svoju,da ti dobro bude i da dugo pozivis na zamlji
6.Ne ubij
7.ne cini preljube
8.ne kradi
9.ne svedoci lazno na bliznjeg svoga
10.ne pozeli nista sto je tudje

E stvarno bi bilo lepo da nam objasnis ovaj tvoj post... mislim mi postujemo to tvoje misljenje.. jako je lepo ako zaista tako mislis i isto tako ukoliko u to zaista verujes, mada... nadam se da ovo nisi izvukao u nekom drugom kontekstu sto bi bilo jako ruzno i potpuno neprimereno...
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Punisa Racic-procitajte, vazno je Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od ldp siri dalje Sre Jun 25, 2008 5:12 am

znas kako od 2000 ne idem u crkvu ni nedeljom ni praznicima jer devedesetih godina kad sam svremena na vreme svratio u crkvi sem popa i par ljudi iz sela nisam vidjao tada nikog ,....poslednjh sedam osam godina u crkvu ne moze da se udje od novopeceni vernika....nemam nista protiv ,dobro je da je tako, samo sto moje poimanje vere i tradicije nema mnogo veze sa tom novom modom.....moju duhovnost cu sam da*probudjujem*a pojedincima ovde bih preporucio da procitau za promenu npr.sveto pismo,dantea,hesea,rimarka i sl.da malo prosire svoje vidike .....cini mi se da nisu stigli dalje od Tarabica..........
.....ovih deset bozijih zapovesti sam napisao jer se ovde pojedinci predstavljaju kao da imaju monopol na Boga i pravoslavlje ,tradiciju , Srbiju i moralsl a velicaju ubistvo i ubice...........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Dulence_Saviola Sre Jun 25, 2008 10:36 am

Niko ne pokusava da se nametne kao da ima monopol. Mozda si ti stekao takav utisak zbog sopstvenih predrasuda o DSS-u, Omladini DSS-a ili SPC, ili tim ljudima koje vidjas u objektima SPC ?

Niko ne velica samo ubistvo,kao akt se najcesce velica politicko-istorijski znacaj takvog dela. Npr. francuske revolucije koje su donele slobodu gradjanima i demokratiju su obelezene proslavom i opravdavanjem ubijanja tirana, kako plemica, tako i sopstvenih vodja koji su izdali principe. Giljotina je masina za ubijanje, a postala je simbol Revolucije koja je donela slobodu. Normalno nisu ni sva ubistva ista, postoje odbrana i zastita drugih ljudi, vrednosi i interesa.

Nije mi jasna ta odluka da ne ides u crkvu jer je guzva i jer ima tih koje smatas za kvazi-vernike,ali to je uostalom tvoja stvar. Malo mi je samo glupo i podseca me na neke izgovore tipa **ne slavim slavu zbog popa, ne idemu u crkvu zbog popa** i slicno.

Sta nam preporucujes od Dante-a ? Znas da su u Firenci tek pre 15 dana odlucili da Vece grada ponisti odluku o proterivanju ?

Kako ti poimas tradiciju ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Jun 25, 2008 2:37 pm

ldp siri dalje ::znas kako od 2000 ne idem u crkvu ni nedeljom ni praznicima jer devedesetih godina kad sam svremena na vreme svratio u crkvi sem popa i par ljudi iz sela nisam vidjao tada nikog ,....poslednjh sedam osam godina u crkvu ne moze da se udje od novopeceni vernika....nemam nista protiv ,dobro je da je tako, samo sto moje poimanje vere i tradicije nema mnogo veze sa tom novom modom.....moju duhovnost cu sam da*probudjujem*a pojedincima ovde bih preporucio da procitau za promenu npr.sveto pismo,dantea,hesea,rimarka i sl.da malo prosire svoje vidike .....cini mi se da nisu stigli dalje od Tarabica..........
.....ovih deset bozijih zapovesti sam napisao jer se ovde pojedinci predstavljaju kao da imaju monopol na Boga i pravoslavlje ,tradiciju , Srbiju i moralsl a velicaju ubistvo i ubice...........

U crkvu treba ici zbog svojih potreba, potrebe da se pomolimo i makar na kratko saberemo misli. Tada ne treba da obracamo paznju koga u crkvi ima i ko je tu, a ko nije. Slazem se da je odlazak u crkvu, pogotovu slava postala pomodarstvo, a proslave slava cesto bivaju pretvorene u bahanalije sa muzikom i igracicama. Samo ne vidim sto bi to interesovalo tebe, ili bilo kog vernika koji u crkvu ne ide da bi bio vidjen, nego zato sto ima potrebu.
Drago mi je sto si nacitan, i lepo je sto si mnogo procitao. Ja mogu da se pohvalim da sam pored Biblije procitao i mnogo duhovnih knjiga, i poprilicno ih imam u svojoj maloj biblioteci koju dopunjujem svakim svojim odlaskom u manastire. Nisam citao Dantea i Hesea, ali sam procitao dosta Remarkovih knjiga( verovatno greskom ti coveka prekkrsti u Rimark), od kojih su mi neke bile jako zanimljive, a neke skroz dosadne, i opet ne vidim kakve veze imaju one sa crkvom.
I naravno da je glupo sto kazes da se bilo ko predstavlja da ima, kako ti kazes monopol na te stvari koje si naveo, cak je i ovo "monopol na Boga" jako degutantno receno.
Samo je receno da je postovanje vere, tradicije i obicaja, mnogo daleko od pravog postovaoca jedog liberalnog shvatanja. Mnogo su mu blizi gej brakovi naprimer.
Ali, ako si ti drugaciji primer, eto ranije si pokusavao da ides u crkvu, onda svaka cast.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od ldp siri dalje Sre Jun 25, 2008 6:02 pm

ubistvo je ovde pomenuto u kontekstu poslednjih politickih desavanja oko potpisivanja ssp..........podsetio bih administratora i autora da je iznosenje ovakvih optuzbi zakonski kaznjivo , da je to ugrozavanje bezbednosti...........stoga bih voleo da mi objasnite kako to da se ovaj cin nije cenzurisao,kako da cak ne postoji ni javna opomena autoru teksta...........dali su ovi stavovi i zvanicna politika dss.............
podsetio bih uvazenog forumasa da kosovo i metohija od 1999 god nije pod upravom republike Srbije,da je Kumanovskim sporazumom jednom stranom vojnom savezu NATO dozvoljen ulazak na teritoriju srbije sa svojim vojnim trupama,da je ta kapitulacija i povlacenje trupa VJ prihvacen u skupstini Srbije vecinski od strane socijalisticke partije srbije i srpske radikalne stranke.................da li je trgovinski ugovor sa evropskom unijom
u kojem stoji da je kosovo i metohija po rezoluciji 1244 pod upravom ujedinjenih nacija i kome se nijednom recju ne pominje nezavisnost juzne srpske pokraine izdaja...........trivijalne i pausalne optuzbe bez argumenata i dokaza na ovom forumu udaljvaju nas od bilo kakve ozbiljne politicke rasprave.............
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Dulence_Saviola Čet Jun 26, 2008 12:44 am

Jako sam umoran, ali mogu da kucnem pre svega da Kumanovski sporazum nema veze sa NATO-om vec sa UN-om. Jako bitna razlika. Radi se o ogranicenju uprave SRbije nad KiM i tako to.....kuckamo se kasnije
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Bela Čet Jun 26, 2008 3:05 am

Pogledajte, ovde...
veoma interesantne stvari o nama!

http://aikb.net/index.htm

.
Bela
Bela
Početnik
Početnik

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Joca Marinko Zlee Pet Maj 22, 2009 1:14 am

Bomba u Predsednistvu Srbije!!!!!
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Narodnjak Ned Maj 31, 2009 10:22 pm

Један је Пуниша Рачић! srbija
avatar
Narodnjak
Iskusan član
Iskusan član

Muški Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty
Broj poruka : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Punisa Racic-procitajte, vazno je Empty Re: Punisa Racic-procitajte, vazno je

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu