Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barajevsko jezero....

+5
Piksi
Night Walker
zvecarka
Alex_heart_1980
Dulence_Saviola
9 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Joca Marinko Zlee Pon Maj 26, 2008 2:49 pm

Admin ::Mada mislim da bi staza bila lepsa za koriscenje ako ide kroz sumu scratch

Slazem se sa tobom
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Admin Pon Maj 26, 2008 4:33 pm

nevski ::A postoji i problem staze oko celog jezera.
Ako se napravi staza i kroz šumu ko će kontolisati ulazak kola i vožnju oko jezera . Ako ste mislili na rampu ili stubiće otpada , noć je stvorena za razvaljivanje . Možda staza i osvetlenje sa jedne do kraja jezera , odmaralište sa šumskim kompletom sto klupe pa nazad . Za početak.

Hmm, samo da kazem da nisam mislio da ta staza bude nesto puno siroka. Cisto pesacka i biciklisticka staza po kojoj ne bi mogla da prolaze kola, bez obzira da li bilo rampi ili ne.
I hocu da kazem da ce biti na mestu i ako bude samo na jednoj strani staza. I to ce ulepsati to nase jezero i pruziti mesto za setnju i rekreaciju svima nama. Ako je realno ocekivati stazu prekoputa sume a neke druge godine stazu kroz sumu, ja cu biti srecan jer cu ipak imati neko mesto u Barajevu gde mogu da odem da se odvojim od svega sto mi smeta.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 09, 2008 9:35 pm

Kakav je taj splav ?
Ima li neka fotka ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Piksi Pon Jun 09, 2008 10:14 pm

Dulence_Saviola ::Kakav je taj splav ?
Ima li neka fotka ?

Mogu ti reci da je fino uradjen (24,30-6,30m). Moze i mali fudbal da se igra... smile ! Sto se tice fotki, nisam se toga setila boring
Piksi
Piksi
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 1409
Godina : 38
Lokacija : Beljina
Zanimanje : Student koji radi... Extra
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Jul 10, 2008 3:08 pm

Od nedavno u turistickoj ponudi Barajeva se nalazi i splav na jezeru "Duboki potok", sa originalnim imenom "JEZERO". Ovaj veliki splav odise ljubaznoscu i toplom atmosferom.
Na splavu mozete dobiti cak tri vrste piva, od kojih je jedno toceno, a ljubazni konobar koji ima malo problema sa srpskim jezikom ce vas ljubazno usluziti, i nakon dva do tri vracanja dobicete vase pice. U karti pica se nalazi i nekoliko vrsta sokova, a pored rostilja, ovde povremeno mozete dobiti i riblju corbu. Jedina mana ovog splava je ta sto jos nije napravljeno stepeniste za ulazak u vodu i izlazak iz nje, pa cete da biste se rashladili morati da prepesacite par desetina metara. Sa splava je i strogo zabranjeno skakanje, pa ukoliko vam se to desi, vlasnik ce vas lepim recima zamoliti da to vise ne cinite, jer jos nema spasioca i ambulantne ekipe.
Ovaj biser turizma u nasoj opstini za sada nailazi samo na pohvale, a samo do kraja ove turisticke sezone ocekuje se preko 247 domacih i 12 stranih turista.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Admin Čet Jul 10, 2008 3:15 pm

Hahahaaaahh
E drago mi je sto ima jos nekog kome se "svidja" isto sto i meni Thumbs up

Mwuahaaha
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od green apple Čet Avg 07, 2008 4:43 pm

Svako ko zeli da bude vidjen provodice vreme na cool mestima, a neko ko je zeljan pravog odmora, dodira sa prirodom, doci ce na mesto kao sto je jezero Duboki potok, blizu grada, a daleko od vreve. Ali ne ovakvo kao sto sada izgleda!
Neka projekat i samo uredjenje jezera potraje i vise godina, ali neka bude uredjeno kako treba i ne samo za nase potrebe vec i za potencijalne turiste - zaljubljenike u netaknutu prirodu.
Pitanje je sta zelimo od jezera – da se odmorimo u prirodi i ``napunimo baterije`` ili smorimo? Da li ste vise za vasariste ili ste ipak za nesto prirodnije, intimnije, divlje...?
Ja sam za ovu drugu varijantu. Nasa opstina ima potencijala za razvoj eko-turizma.
Sta mi smeta i sta bih promenila?
1. Prvi negativni utisak ostavlja prilaz jezeru. On, parking, kao i zona oko brane treba da budu osvetljeni. Ostali deo jezera ne (mnogi ce se odluciti za romantiku na mesecini).
2. Takozvani kiosci su ruglo na jezeru. Da li ste pogledali samo njihov krov - uzas, toliko da nisam ni pozelela da bacim pogled na robu koju prodaju. Jesam za mali restorancic, prijatnog izgleda koji nece narusiti lepotu prirode, koji ce se stopiti sa njom i biti jedna celina (svakako izgradjen od drveta).
3. Muzika na samozvanom splavu je preglasna. Cemu pevacica sa mikrofonom? Ko zeli takav vid zabave ima na raspolaganju veliki izbor kafana duz Ibarske magistrale.
4. Smece! U delu oko splava smeca na sve strane. Nisam nesto zapazila da ima kanti za otpatke, pa nije ni cudo sto je voda zaprljana. Nije neka investicija napraviti lepe drvene kante i okaciti ih svuda oko jezera uz eko-parole.
5. Plaza i treba da ostane mala, imamo mi i bazene (ili nemamo)!?
Ali, ako je voda takva kakva jeste, zar nemislite da treba postaviti i neki tus (cisto sa zdravstvenog gledista)? Zdravi dosli, zdravi i otisli!
6. Svakako iskoristiti ostale obale. Staza za pesake oko jezera DA.
Sumica ekolozima, pecarosima, zaljubljenima – ja sam za!!! STOP automobilima!
Ako ste posetili neki od Nacionalnih parkova, poput Tare ili Biogradske gore, videli ste da ima jako malo ili nema betona, znaci sve prirodno, obelezene staze malim drvenim putokazima, sa mosticima, drvenim klupama i stolovima... Da li ste bili u Babama?
7. Romantika na jezeru – svakako!
Za to je dovoljno nekoliko drvenih camaca sa veslima i nekoliko mini drvenih pristanista. Na vama je samo da ponesete opremu za piknik i svakako da smece bacite u korpe...Voljenoj mozete otpevati serenadu, na uvce (pa ne zelite da vas neko cuje, ukoliko niste dobar pevac). Na vama je da budete kreativni!
8. Primetila sam jednu lepu zgradu na jezeru. Ona moze da posluzi kao informativni centar sa prostorijama za ekologe i ucionicom u prirodi za manje grupe ucenika koja bi sluzila u svrhe prezentacija, predavanja, ekoloskih radionica...

E, ovakva slika jezera se meni dopada.
green apple
green apple
Početnik
Početnik

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty
Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Dulence_Saviola Čet Avg 07, 2008 11:29 pm

3. Muzika na samozvanom splavu je preglasna. Cemu pevacica sa mikrofonom? Ko zeli takav vid zabave ima na raspolaganju veliki izbor kafana duz Ibarske magistrale.

Lepsi je dozivljaj na jezeru, i jednom nedeljno je OK po meni.

4. Smece! U delu oko splava smeca na sve strane. Nisam nesto zapazila da ima kanti za otpatke, pa nije ni cudo sto je voda zaprljana. Nije neka investicija napraviti lepe drvene kante i okaciti ih svuda oko jezera uz eko-parole.

Slazemo se.

6. Svakako iskoristiti ostale obale. Staza za pesake oko jezera DA.
Sumica ekolozima, pecarosima, zaljubljenima – ja sam za!!! STOP automobilima!
Ako ste posetili neki od Nacionalnih parkova, poput Tare ili Biogradske gore, videli ste da ima jako malo ili nema betona, znaci sve prirodno, obelezene staze malim drvenim putokazima, sa mosticima, drvenim klupama i stolovima... Da li ste bili u Babama?

Ne razumem ovaj predlog...mislis da i prilaz jezeru bude stop motornim vozilima ili samo ona zona oko obale ?

7. Romantika na jezeru – svakako!
Za to je dovoljno nekoliko drvenih camaca sa veslima i nekoliko mini drvenih pristanista. Na vama je samo da ponesete opremu za piknik i svakako da smece bacite u korpe...Voljenoj mozete otpevati serenadu, na uvce (pa ne zelite da vas neko cuje, ukoliko niste dobar pevac). Na vama je da budete kreativni!

EKSTRA

+ Pedaline...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Barajevsko jezero.... - Page 3 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Barajevsko jezero.... - Page 3 Empty Re: Barajevsko jezero....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu