Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stari dobri Novi Beograd

Ići dole

Stari dobri Novi Beograd Empty Stari dobri Novi Beograd

Počalji od Čiča Sre Maj 21, 2008 5:04 pm

Стари,добри Нови Београд ; Сећање на једну селидбу.

Ја сам плакао и гледао ствари у нераспакованим кутијама.Мој брат је ћутао.Мама је рекла да ће нам овде бити боље.Ја сам рекао да је мени и код Фонтане било добро.Мама је рекла да ће ми и у блоковима бити добро.Ја сам рекао да неће.Тата је рекао да смо на четри километара од Фонтане.Ја сам рекао да није четри него пет.Деда је рекао да је свеједно дал је четри или пет,јер ће и онако доћи усташе и све нас поклати као 41. Мама је рекла да је то глупост. Деда је рекао да су тако причали и Срби који су завршили у Јасеновцу.Деда је још додао и то да су Срби безбедни само с оне стране Саве где је права Србија и да с ове стране Саве увек вреба опасност од устша.
Мој млађи брат је питао ко су усташе.Баба му је рекла да ћути..Мама му је рекла да су то неке лоше чике које су давно умрле.Деда се насмејао и рекао да ћемо то тек да видимо.Ја сам питао деду да ли те усташе могу да стигну и до Фонтане.Он је рекао да могу.Тата му је рекао да не лупета и да су стигли само до Земуна.Деда је рекао да би стигли и даље да овде није било мочваре.Тата је рекао да је можда у праву.Деда је рекао да је он увек у праву и да ћемо тек да покусамо чорбу коју нам је Ћопави направио.Ја сам питао ко је Ћопави.Мама је рекла нико.
Баба је рекла ај живели,и нека нам је срећно усељење.
Мој брат је питао кад ће чорба.Деда је рекао чим умре Ћопави.Баба му је рекла да ћути.Он је рекао да је доста ћутао.Ја сам хтео да гледам телевизију.Мама је рекла да ће комшија Ратко ускоро телевизор да донесе из комбија.Тата је рекао да само буљим у телевизор,а ја сам рекао шта ћу друго кад више немам другова.Мама је рекла да ћу овде наћи нове другове. Ја сам питао кад.Деда је рекао да му је мука више од тих другова.Ја сам рекао да волим дригове,а тата је рекао да деда не мисли на те другове.
Мама је рекла да не плачем,да ће ми овде бити боље јер имам већи стан.Ја сам рекао да ми не треба већи стан.Тата је рекао да ћу овде имати своју собу.Ја сам рекао да ми не треба моја соба.Тата је рекао треба ће ти кад порастеш.Ја сам рекао да нећу да порастем.Деда је рекао и то што кажеш.Баба је рекла требаће ти да донесеш неку девојку.Ја сам рекао да нећу да имам девојку.Баба је рекла да морам ако хоћу да се оженим.Ја сам рекао да нећу да се оженим.Тата је рекао ваљда ћеш да будеш педер.Онда му је мајка рекла срам те било!Онда је деда рекао да је педерима боље јер се с мушкарцима лакше излази на крај.Онда је мој брат питао шта је педер.Онда сам га ја шутнуо испод стола.


Poslednji izmenio Admin dana Sre Maj 21, 2008 5:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Ispravljen naslov poruke)
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Stari dobri Novi Beograd Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stari dobri Novi Beograd Empty Re: Stari dobri Novi Beograd

Počalji od Čiča Sre Maj 21, 2008 5:06 pm

Онда је дошао комшија Ратко и питао ђе ћемо с телевизором.Ја сам био срећан.Мој брат је питао кад ће чорба.Мама је рекла сад ће.Мој деда је питао комшију Ратка да ли је он Црногорац.Он је рекао да јесте.Ја сам рекао деди да комшија Ратко на  зиду има гоблен друга Тита и гусле и гоблен неког чике с брадом.Деди је заиграо брк и питао је комшију ко је тај с брадом.Комшија Ратко је рекао да је то Његош.Деда се разочарао и помогао ми да укључим телевизор.Ја сам питао ко је Његош.Комшија Ратко је устао и свечано рекао да сам још мали,али да запамти добро да су три највећа филозофа у историји Платон,Његош и Тито.Мој брат је питао ко је Платон,а ја сам му рекао да је он умро.А деда је рекао да ће ускоро и овај трећи.А комшија Ратко му је рекао да се помери с места.Деда се није померио.Дошла је комшиница Милка да води кући комшију Ратка.Овај је рекао само још мало.
На телевизији је био Брус Ли.Деда је рекао да Кинеза има ко плеве и да ће ускоро преплавити целу планету.Комшија Ратко је рекао и треба кад су повезани.Деда му је река да неће тако причати кад му дођу на његов Нови Београд.Баба је рекла не дао бог.
 
Комшиница је рекла да се не брине због Кинеза већ због тога што је чула да Нови Београд тоне.Тата је рекао да се то односи на Венецију.Мој брат је питао шта је то Венеција.Моја мама је рекла да је то тамо где иду срећни.Тата је рекао шта хоћеш је си била у Будви.Деда је питао комшију Ратка зна ли ђе је Будва.Сви су се смејали.Мој брат је ћутао,а ја сам се исто смејао иако нисам знао зашто.Моја мама је забринуто питала комшиницу Милку од кога је чула да Нови Београд тоне.
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Stari dobri Novi Beograd Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stari dobri Novi Beograd Empty Re: Stari dobri Novi Beograd

Počalji od Čiča Sre Maj 21, 2008 5:07 pm

Она је рекла да је чула да је то због тога што је направљен на песку.Мој тата је питао а зашто онда нису потонуле пирамиде у Египту.Онда је она рекла да никада није била у Египту.Онда је комшија Ратко њој река:онда ћути.Онда је деда рекао да нису пропале пирамиде,али да је пропао Египат.Онда је баба рекла дабогда сви тако пропали у злату свили и кадифи.
Онда је мама рекла да запевају нешто за срећно усељење.Онда су певали ој ораје ораје.Онда су певали кафу ми драга испеци.Онда су певали о томе како је мајка нај срећнија кад жени свога сина.Онда је деда рекао да је то кад се иде у војску.Онда је комшија Ратко певао о некој крчми у планини.
Онда је неко зазвонио на врата.Представио се као роџени Београџанин коме смета бука јер су овде зидови танки.И рекао је да он неможе да слуша те урланције јер потиче из стааааре београдске породице.Онда га је тата питао шта тражи овде кад је из стааааре београдске породице.Онда је он рекао да је морао да се склони из центра због сељака као што смо ми.Онда га је мој тата питао да ли је он Турчин?Онда је он рекао да није.Онда је мој тата рекао да су за разлику од Новог Београда староседеоци Београда Турци.Онда је деда рекао браво зете!Онда је овај залупио врата.Онда му је мој деда опсовао матер.
Онда је моја мама рекла да воли новоградњу јер је ту све ново и нема бубашваба.
Онда је комшиница Милка рекла да само не воли што су ниски плафони.
Онда јој је комшија Ратко рекао да неће ваљда да скаче с мотком.
Онда је она рекла да неће и да и она воли све ново.
Онда је тата рекао да је неки Американац рекао да је најбољи ауто нов ауто.
Онда сам ја помислио да је најбољи Београд Нови Београд.
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Stari dobri Novi Beograd Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stari dobri Novi Beograd Empty Re: Stari dobri Novi Beograd

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu