Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasilje u skoli...

3 posters

Ići dole

Nasilje u skoli... Empty Nasilje u skoli...

Počalji od Dulence_Saviola Sub Maj 31, 2008 11:59 am

Dakle svedoci ste par **incidenata**, ono iz Pirota, pa decak koji je drzao zatocenog Roma i mucio ga i tuca u skolskom dvoristu, ne secam se tacno gde....

Sta mislite, sta je uzrok ovih devijacija ?
U javnosti se postavilo cak i pitanje i otvorila rasprava ko je kriv ? Porodica ili drustvo ? Da li je to ipak do pojedinca, ili mozemo nekome upisatu u krivicu ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nasilje u skoli... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u skoli... Empty Re: Nasilje u skoli...

Počalji od Admin Pon Jun 16, 2008 9:41 pm

Hmm, igrom slucaja sam sinoc pricao sa osobom koja je isla u osnovnu skolu u Nemackoj...
Zamislite pristup i kolektivnu odgovornost nemackog skolstva:
Kada ucenici krecu u prvi razred, u prvo vreme dezurni nastavnici stoje na stepenicama i vracaju nazad na pocetak stepenica svako dete koje trci uz/niz stepenice, ide pogresnom stranom i sl.
Vec posle nekog kratkog vremena deca steknu naviku da ne urlaju na stepenicama i da silaze/penju se mirno i desnom stranom.

To je jedna stvar, dalje, nastavnici se biraju, i prolaze testove. Nije bitno jedino da li je neko potkovan znanjem vec i da li zna da to svoje znanje prenese deci. A za to je potreban i psiholoski pristup! Znaci pedagogija je uslov.

Po meni, bitno je porodicno vaspitanje gde smo u globalu zakazali, ali nemamo ni strucno edukativno osoblje niti se o izboru tog osoblja vodi racuna. Iskreno ja znam jednu uciteljicu koja je stroga ali ima sjajan pristup deci i doziveo sam da vidim da je deca vole. To je lepo videti, i nadam se da ce biti jos takvih ucitelja.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Nasilje u skoli... Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u skoli... Empty Re: Nasilje u skoli...

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Sep 11, 2008 4:28 pm

Kljucnu ulogu u vaspitanju dece snosi porodica, zatim profesori. A glavni krivci devijantnog i nasilnickog ponasanja su americki filmovi. Rambo, Roki, Osveta blizanaca, Skarfejs...
Trudeci se da oponasaju svoje idole, deca otvaraju bejzbolkama jedni drugima lobanje i lome vratove.
Takodje prate i americko rvanje, gde nabildovani majmuni skacu po kicmi jedan drugom.
Dakle, Amerika je najveci krivac.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nasilje u skoli... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje u skoli... Empty Re: Nasilje u skoli...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu