Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besplatne vize za Grčku

2 posters

Ići dole

Besplatne vize za Grčku Empty Besplatne vize za Grčku

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 07, 2008 12:40 pm

Besplatne vize za Grčku
Petak, 6. jun 2008. 14:30



Svi mlađi od 18 godina, kao i građani Srbije koji podnose zahtev za grupne vize biće razmatrani kao kandidati za dobijanje besplatnih viza, izjavio je u petak ambasador Grčke u Beogradu Hristos Panagopulos.

"Grčka je prva zemlja koja praktično počinje da sprovodi inicijativu koju je politički usaglasilo 17 zemalja EU 6. maja u Parizu, a instrukcije za ovu inicijativu, koja je stupila na snagu u četvrtak, konzularno odeljenje grčke ambasade u Beogradu dobilo je iz Atine", rekao je Panagopulos.

Grčki ambasador je naglasio da će ovo praktično značiti da "svi iz pomenutih kategorija mogu da dobiju besplatne vize, ali da to ne znači da će ih i dobiti", kao i da će svaki slučaj biti razmatran posebno.

On je, međutim, dodao da će se grčko predstavništvo u Beogradu truditi da maksimalno izađe u susret srpskim građanima ne samo zbog predstojeće turističke sezone već i zbog tradicionalne istorijsko-ekonomsko-političke povezanosti dve zemlje.

Grčki konzul Nikolas Jotopulos naveo je da je prošle godine oko 300.000 građana Srbije dobilo vize za Grčku, a da je dve trećine od tog broja grupno konkurisalo.

"Grčka je prva na listi zemalja EU po broju izdatih viza građanima Srbije. Primera radi, druga zemlja na toj listi prošle godine je izdala svega 16.000 viza Srbima", rekao je Jotopulos.

On je dodao da se ovim pozitivnim iskorakom neće rešiti problem ponude i potražnje, jer je potražnja još uvek mnogo veća od kapaciteta koje grčka država ima.

"Dnevno dobijemo oko 2.000 zahteva za vizu u našim konzulatima u Beogradu i Nišu, a od toga bude oko 1.000 individualnih zahteva.
Trudimo se da ih "slučaj po slučaj", što nalaže šengenski vizni režim, rešimo u što kraćem roku", istakao je Jotopulos.

Grčki konzul i ambasador naglasili su da se Grčka "bori za ukidanje viznog režima za građane Srbije, kao i za ubrzavanje njene evropske integracije".
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Besplatne vize za Grčku Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Besplatne vize za Grčku Empty Re: Besplatne vize za Grčku

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 07, 2008 12:42 pm

Hvala Grckoj Vladi na podrsci i pomoci nasim gradjanima.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Besplatne vize za Grčku Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Besplatne vize za Grčku Empty Re: Besplatne vize za Grčku

Počalji od Čiča Uto Jun 17, 2008 6:11 pm

Grčkoj hvala.Ali šta čemo sa našim agencijama.Čujem to i ja i mislim evo 10.e manje.Pozovem agenciju preko koje ove godine idem u Grčku kad hočeš ne,ne,ostaje agenciji tih 10.e, zašto pitam ja pa ambasada.....,a odgovor agencijin mi imamo troškove,koje troškove da kurir preda ambasadi moj pasoš,nije to baš tako kaže ona meni,a ja njoj a kako.Izlaz da to oni neznaju da vajna Juta to traži od njih i da oni nisu nadležni jer procenat traži Juta.Pozovem Jutu ona kaze da to sama agencija odredjuje i da Juta sa time nema ništa.Šta sad da ubedjujem službenicu u agenciji kako to nije predvidjeno u ni jednom propisu da tako nemože da ...Odgovor nadjem u beogradskojh hronici kod Rade,Grčka ambasada ni do sada nije uzimala 10.e,na kolektivnu vizu več 2.e.da naše agencije to rade same kao vid administrativnih troškova. mad
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Besplatne vize za Grčku Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Besplatne vize za Grčku Empty Re: Besplatne vize za Grčku

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 10:09 pm

Zalba udruzenju turistickih organizacija !!!! Ne bi trebalo da oni dozvole da njhov clan blati i ime organizacije....mada to je deo price o tome koliko smo kao potrosaci slabo zasticeni...znam da je moj predlog smesan...ali...bolje ista nego nista, a treba od necega krenuti...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Besplatne vize za Grčku Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Besplatne vize za Grčku Empty Re: Besplatne vize za Grčku

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu