Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

+4
Admin
Joca Marinko Zlee
neko...
Dulence_Saviola
8 posters

Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Sre Sep 03, 2008 2:22 am

Znaci, forumasi, bez foliranja. Ne samo bate, nego i seke, jer ce Vam decko jednom biti u vojsci. Sta je bolje po vama i zasto.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Sre Sep 03, 2008 2:24 am

Meni deluje boje redovno, znaci krace, nema tog blejanja koje svi pominju sa nervira me a i gotivim taj neki ritam ono cimanje vezbanje i tako to, mada bih voleo da mi dozvole skolu rezervnih oficira da pohadjam. Naravno, ko zna kako cu razmisljati kad budem stariji...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od neko... Sre Sep 03, 2008 10:10 am

Redovno. Koja zena hoce neka ide u civilno sluzenje.
neko...
neko...
Super član
Super član

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Sep 03, 2008 12:34 pm

Nije da sad pricam tako zato sto sam vojsku sluzio u uniformi i sa puskom, ali mislim da svaki muskarac treba da oseti sta znaci prava vojska. Ranije je bila sramota da muskarac ne ide u vojsku, i kazu da je taj tesko mogao da se ozeni. Danas je mnogo drugacije, ali neke stvari kod nekih porodica se nisu promenile, i danas dan su ponosni na svog sina vojnika.
Mislim da je civilna vojska uglavnom za teske slabice i mamine maze. Ne opravdavam civilnu vojsku, i iskreno, bilo bi me sramota da sluzim takvu vojsku.
U civilnoj vojsci mladi ljudi dezuraju po zavodima za cuvanje starih ljudi, prevrcu nepokretne bolesnike, ciste wc po bolnicama, kupuju dorucak tetkicama po domovima zdravlja, rade sa bolesnom decom...uzas. U pravoj vojsci, ovakvoj kakva je danas, ne postoji nista, apsolutno nista, sto normalan muskarac ne moze da izdrzi. Nauci se mnogo toga.
Zato prednost dajem pravoj vojsci, iako se ona mnogo razlikuje od one koju su nasi ocevi sluzili.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Admin Čet Sep 04, 2008 5:58 am

Redovna.
Mislim da je daleko od toga kako neki zovu "gubljenje vremena", jer treba svakome da ocvrsne. U pravom smislu reci ono "You're on your own"!
I verujte mi da je gore blejati nego imati neke obaveze. Ali opet, ja sam bio u "malko" ozbiljnijoj kasarni, koja je na totalno drugom disciplinskom nivou od ostalih gde je isto blej... Bio sam malo vise od mesec dana na doobuci u drugoj kasarni gde nije bilo nikakvih obaveza i hteo sam da riknem od dosade. Nikako da prodju dani. Po meni TO je gubljenje vremena.

btw, bilo bi me sramota da sluzim civilno, ali naravno to je samo moje misljenje, a svako ima pravo na svoje.

p.s. Jel to neko uskoro ocekuje poziv... ili je tema onako tek... smile
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Čet Sep 04, 2008 10:58 am

Admin ::
p.s. Jel to neko uskoro ocekuje poziv... ili je tema onako tek... smile

Ne bas uskoro...nego sam procitao o nekom liku sto je izjavio da se gadi oruzja,plasi, i tako to da bi sluzio tu varijantu civilno,a u stvari i on i cale lovci, ima na njegovo ime 2 puske,pistolji tako to pa je pocela rasprava, pa me zanimalo i misljenje forumasa.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Hogar Strasni Sub Sep 06, 2008 2:18 am

Civilna
Hogar Strasni
Hogar Strasni
Napredan član
Napredan član

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 16
Datum upisa : 04.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Sub Sep 06, 2008 2:30 pm

Hogar Strasni ::Civilna

Sto Hogare ?
Jel mislis da je ovo sto zovemo redovno gubljenje vremena, prevazidjeno ili slicno ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Joca Marinko Zlee Sub Sep 06, 2008 3:29 pm

U je, Hogar, Strasni Viking podrzava civilnu vojsku!!!
Ha, ha, ha!!!
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Sep 08, 2008 12:55 pm

Ne mislim da je neko manje strasan ili manje muskarac ako gotivi da sluzi civilno vojsku ! Koskanje i provociranje na drugoj temi...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Incognitus Uto Sep 09, 2008 10:54 pm

Dulence_Saviola ::Ne mislim da je neko manje strasan ili manje muskarac ako gotivi da sluzi civilno vojsku ! Koskanje i provociranje na drugoj temi...

To Dulence!
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Admin Uto Sep 09, 2008 11:01 pm

Ali bi ipak bilo ok da Hogar malo vise kaze o svom miljenju... Svi smo se posteno raspisali, i iskreno me zanima zasto tako misli.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet Sep 11, 2008 2:22 am

Pazi, ja mislim da je igranje sa decom u vrticu neprimereno nazivati sluzenjem vojnog roka. Meni u stvari najvise smeta sto se danas sve to medijski pumpa kao legitimno pravo izbora. Sve i da je tako, nemam nista protiv, ali bar stvari treba nazvati pravim imenom.
Mene nervira jedna druga stvar: zasto su sportisti danas u 90% slucejeva oslobodjeni vojske? To sto oni igraju za reprezentaciju nije nikakvo opravdanje, oni su se verovatno igrajuci za nju i prodali u inostranstvo, dobili visemilionske ugovore pa je red da se i oduze toj reprezentaciji ali kakve to veze ima sa vojskom? Ta prica da oni kao igraju za svoju zemlju je meni malo izlizana, znase da je njima u prvom planu da se ne povrede, a sta urade nema veze... Vi bi ste one sto su igrali protiv Farskih Ostrva oslobodili vojske? Ja bi ih sve direktno u brsku pesadiju na celu sa Dejanom Stankovicem. Ne moraju oni da je sluze sa 25 godina, mogu i sa 35 sto se mene tice ali moraju kad tad...
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Admin Čet Sep 11, 2008 5:21 am

ZuLuofVozdovac ::Mene nervira jedna druga stvar: zasto su sportisti danas u 90% slucejeva oslobodjeni vojske? To sto oni igraju za reprezentaciju nije nikakvo opravdanje. Ta prica da oni kao igraju za svoju zemlju je meni malo izlizana...
S vremena na vreme, nemojte mi zameriti, ali me iskreno mnogo obraduju neki postovi koje napisete u nekoj diskusiji. Kao recimo Jocini komentari za splav, komentari za muza Natase Bekvalac koga cela nacija zali a niko ne prica o mladicu iz kola i jos par drugih postova clanova naseg malog foruma.
Obraduju me, jer retki su ljudi koji u javnost iznesu neko svoje misljenje koje i nije bas opste prihvaceno. Zulu ovo je jedan od tih postova.

Gledao sam lika u Piramidi, emisiji koja se emitovala na Pinku, liku je sada slomljena noga u olimpijskom selu u Pekingu. Ne, nije se povredio jadan izgarajuci za svoj plavi tim. Ne, nogu mu je posle jedne svadje polomio drugi plavi reprezentativac. U pitanju je Sapic. Sapic je u Piramidi toliko napljuvao sve koji imaju stav o Kosovu kao srpskoj zemlji da nemam reci. Da njemu kao mladom coveku ne treba izolacija, tipa on je mlad i on kao dobar sportista ima perspektivu, i on nece zbog jednog glupog razmisljanja da baci karijeru u vodu.

Sticem utisak, da u nasem drustvu polako pocinju da se pojavljuju kaste. Neki su povlasceni, a neki su smrtnici.
Zasto bi jedan Sapic, koji prstom nije mrdnuo za tu istu Srbiju koju pljuje (njegove sportske pobede ne racunam u nacionalne pobede, vec ocigledno u svoje licno gradjenje karijere i jedino to!), bio u povlascenom polozaju u odnosu na nekog novinama i televiziji nepoznatog sirotog i neurednog Milojicu iz sela Staro Laniste pokraj Jagodinu!?

Dule, unapred se izvinjavam sto sam malo skrenuo temu, ali u principu, ipak se radi o sluzenju vojnog roka help
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Piksi Čet Sep 11, 2008 9:14 am

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Pionee11
Piksi
Piksi
Antički filozof
Antički filozof

Ženski REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 1409
Godina : 38
Lokacija : Beljina
Zanimanje : Student koji radi... Extra
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Joca Marinko Zlee Čet Sep 11, 2008 3:38 pm

Dulence_Saviola ::Ne mislim da je neko manje strasan ili manje muskarac ako gotivi da sluzi civilno vojsku ! Koskanje i provociranje na drugoj temi...

Bas naprotiv, mislim da svako ko ne sluzi vojsku sa oruzjem, zasluzuje da dobije nadimak mamina maza, i slicno. Ranije, dok su se postovale neke vrednosti, bilo je mnogo bolje. I mislim da svako ko kaze da ne moze da sluzi vojsku, ima problema sa viskom zenskih hormona, ili je preterano navikao na maminu suknju. Druga stvar je ako nece, i ima mogucnost da eskivira jer mu je teca na visokom polozaju u ds-u sredio.
Slazem se sa zuluom, ovakvi likovi neka idu u civilnu, i neka prevrcu babe i dede po bolnicama, ali neka se ovo sramocenje drugacije nazove. Vojska je i dalje ono gde idu muskarci, gde se uci ratna vestina, gde se cuva straza, gde se puca i gde nema mame.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Pet Sep 12, 2008 10:51 am

Slazem se za sportiste, i meni je to bilo...hm...bezveze radilo se o slucaju Divac...radi se o opstoj obavezi, a ta opravdanja su mi smesna. Uostalom cini mi se ukupno gledano da postoji plansko unistavanje ugleda srpske vojske pa je to i bio jedan udarac, mozda mali ali udarac.

**Ranije, dok su se postovale neke vrednosti, bilo je mnogo bolje.**

Te vrednosti vise nisu opsteprihvacene, sada kada najvece vrednosti postaju Evro,Koka-kola i USA, tj. potrosacki mentalitet i vrednosti kapitalistickog drustva,tako da unuci solunaca salju decu da cuvaju vrtice i bolnice. Mislim da niko nije manje muskarac sto hoce civilnu vojsku, jer se cesto kriju drugi motivi, a ne samo strah od redovne vojske (npr. rad na crno, manji trosak za domacinstvo i slicno).
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto Sep 16, 2008 1:13 am

Ja mislim da 90% ljudi koji se opredele za civilno sluzenje vojnog roka to ne rade zato sto se plase oruzja, vec zato sto se plase da ako se zarati ne budu mobilisani. To je po meni pocetak i kraj svake price.
Ipak sve ovo u sustini i ne mora da bude toliko lose jer sada drzava moze da ima jasnu sliku koji procenat vojno sposobnog stanovnistva bi se zaista i odazvao vojnom pozivu a ne da se ponove slike sa pocetka devedesetih kada je nastao opsti haos i skrivanje od mobilizacije... Ranije je u vojnoj evidenciji bilo 200 000 cigana... Pa oni se razbeze i pre nego sto pukne prva bomba.
Smatram da bi vojska srbije sto pre trebalo da se oslobodi vojne doktrine JNA i da pocne da gradi svoju tradiciju na vojsci Kraljevine Srbije koja je dobila Balkanske i Prvi svetski rat... To ce ipak biti vrlo tesko dokle god budemo imali zutog marsala na celu drzave.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Dulence_Saviola Čet Sep 18, 2008 12:56 pm

Ima tu istine naravno.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka... Empty Re: REDOVNO ili CIVILNO sluzenje vojnog roka...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu