Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nacrt Statuta grada Beograda?

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Čiča Sub Okt 04, 2008 1:45 am

Sta mislite o novom statutu i novinama u njemu?
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Ned Okt 05, 2008 11:39 am

Mislim da se tu krije namera da se centralizuju nadleznosti sto je svakako lose za razvoj lokalne samouprave. Nije mi jasno kako odbornici vladajuce koalicije DS-SPS-LDP u Skupstini Beograda koji su iz prigradskih opstina mogu da podrze tek tako nesto sto je jasno na stetu opstina u kojima su dobili podrsku biraca. Usporice se postupci za dobijanje dozvola i odobrenja, donosice se celishodne odluke i uopste rezultat ce biti manja biti zastupljenost interesa prigradskih opstina. Nazire se namera DS-a da **njihova** preduzeca i ustanove prigrabe veca sredstva i moc na stetu gradjana prigradskih opstina.

UA ZA DS-LDP-SPS DIKTATURU U BEOGRADU !
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od neko... Ned Okt 05, 2008 1:48 pm

Opstinsko vece opstine Barajevo na svojoj predhodnoj sednici, jednoglasno je podrzalo nacrt, tako da ako vicemo UA, razmislimo... I da nisu izglasali clanovi veca, odbornici Skupstine Beograda bi izglasali, tako da mi i nismo tako bitni, ali ipak malo boli zasto smo morali svi da se toliko slihtamo i podrzimo predloge Djilasove vladavine...
neko...
neko...
Super član
Super član

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Ned Okt 05, 2008 6:27 pm

Skupstina grada je usvojila statut. Odluke Opstinskog veca gradskih opstina su nebitne, jer nije im to nije nadleznosti.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Ned Okt 05, 2008 6:29 pm

neko... ::ako vicemo UA, razmislimo...

UA za svaku diktaturu
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Ned Okt 05, 2008 6:33 pm

neko... :: ali ipak malo boli zasto smo morali svi da se toliko slihtamo i podrzimo predloge Djilasove vladavine...

Ko se slihtao i podrzao ovaj Djilasov predog koji je los?

Ima Djilas i dobre poteze kao gradonacelnik, meni se recimo dopalo sto je zabranio i odlucio da smeni dugogodisnjeg DS-ovog direktora J.P. Parking servis jer je taj (Slaven Tica) podneo neke nemoralne i nezakonite korare,tako da vise nece biti ni predsednik UO pomenutog preduzeca.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od neko... Pon Okt 06, 2008 9:37 am

Dulence_Saviola :: Nazire se namera DS-a da **njihova** preduzeca i ustanove prigrabe veca sredstva i moc na stetu gradjana prigradskih opstina.

Dulence_Saviola ::
Ima Djilas i dobre poteze kao gradonacelnik
neko...
neko...
Super član
Super član

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 258
Lokacija : jako blizu
Zanimanje : madjioničar
Datum upisa : 06.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Pon Okt 06, 2008 12:19 pm

neko... ::
Dulence_Saviola :: Nazire se namera DS-a da **njihova** preduzeca i ustanove prigrabe veca sredstva i moc na stetu gradjana prigradskih opstina.

Dulence_Saviola ::
Ima Djilas i dobre poteze kao gradonacelnik

Tebi je to sljihtanje ? help

Mislim da ima. Ubrzavanje izgradnje zaobilaznice oko Beograda je itekako dobro, za ceo Beograd a narocito za ovaj **juzni deo**, a i recimo to za Ticu mi se dopalo,dakle Gradonacelnik koji je krenuo obracunu sa korupcijom u DS-u.

Nazire se namera. Ako mozes da dokazes nameru - onda si stvarno madjinicar,ja ne mogu da dokazem, procitao sam obrazlozenje tih akata i nazirem. Ti ne nazires ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Okt 07, 2008 3:32 am

Kume moj, postajes sve žući. Sta te je spopalo?
Obilaznica oko Beograda(kod groblja Orlovaca) je posluzila kao pokusaj pridobijanja biraca(sto je i uspelo). Posle izbora su se Djilas i Mrkonjic slikali na uradjenom delu puta, obecavali uvodjenje trece smene i udarnicki rad, i cvrsto obecali da ce do 1. oktobra to biti gotovo. Medjutim, od toga nista. Danas sam prosao tim putem, jeste uradjeno dosta, ali 1. oktobar je prosao, a ovim radovima se kraj jos ni ne nazire, dakle daleko je od toga.
Za sada su uspeli samo da stvore veliku guzvu.
Obecali su izgradnju, zaposljavanje, povecanje plata, penzija. Djilas je dolazio u Barajevo samo u okviru kampanje, od tad ga nema, sad igra basket i slika se sa penzosima, jos ce da nam ukine privilegiju da budemo grad. Trenutno su skupstine u zutoj stranci, jedna polovina se bori da ostane na svojim mestima i u svojim foteljama, a druga polovina gleda da sedne u te iste. Dakle ova hapsenja i razresavanja funkcija direktora nije nista drugo do unistavanje konkurencije i medjusobno stranacko razracunavanje.
Zasto je uhapsio gradonacelnika Zrenjanina sad: prvo, marketinski odlican potez, narod je odusevljen sto je predsednik poceo da hapsi, a da ne gleda iz koje je stranke. Medjutim, svi koji malo razmisljaju znaju da je to uradio da bi mogao da natrlja nos Bojanu Pajticu, koji je poceo da jaca i da opasno lobira, jer mu mesto predsednika IV Vojvodine vise nije dovoljno. A i zasto bi, kada moze da postane predsednik DS, a sa te pozicije moze da radi sta god hoce(trenutno).
Dakle, kako je u Beogradu, tako je u celoj Srbiji. Tadic je sve, i predsednik, i premijer(matori Mirko je samo figurica), i ministar policije(debeli Ivica je jos veca marioneta u predsednikovim rukama), takodje je i gradonacelnik(sta Djilas sme bez njega), a ti hvalis kako je on poceo da povlaci dobre poteze samo zato sto je smenio direktora GSP, a obecano ne da nije ispunjeno, nego nece skoro. Narod polako shvata da je obmanut, ali kasno. Ko mu je kriv kad su glasali tako. A oni sa druge strane, pomocu marketinskih trikova(hapsenje par lopova iz Zrenjanina) nastavljaju da obmanjuju nezaposleni narod. Mislim da sam u pravu, ako negde gresim ispravi me
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Uto Okt 07, 2008 11:48 am

Prva stvar, sto se tice Zrenjanina i te price i toga postoji posebna tema i zato nema potrebe da to pises i ovde,bez obzira na razloge. Takodje, isto vazi za taj **zuti rezim**, sticem utisak kao da nemas sta jos da kazes za ovu temu pa pominjes te druge. Uostalom sve to sam vec i spomenuo na tim temama.

Druga stvar, napisao si neistinu,ne znam da li svesno ili nesveno,to je tvoja stvar:

Vest od 24.maja - Deo obilaznice oko Beograda, od Obrenovačkog puta do Ibarske magistrale, koji će omogućiti izmeštanje teškog saobraćaja iz gradskog jezgra, biće pušten u rad do 15. oktobra, najavio je ministar bez portfelja zadužen za sprovođenje Nacionalnog investicionog plana Dragan Đilas. ( izvor http://www.poslovnimagazin.biz/vesti/deo-obilaznice-oko-beograda-u-saobracaju-do-15-oktobra-1-2417 ). Te izjave o **neverovatno brzim uspesima** dao Mrkonjic ( http://www.vesti.rs/Vesti/Mrkonjic-Obilaznica-oko-Beograda-1-oktobra.html) ,to je u njegovom stilu,ali to opet nije tema ovde. U svakom slucaju,mislim da nije demokratski stavljati ljude **u isti kos** iako su sasvim odvojenih nadleznosti,stranaka,nivoa vlasti,ovlasvcenja....

Inace ovaj projekat traje 15 GODINA !!! A citao sam sta kazu saobracajni inzinjeri o pozitivnim efektima. Pridobijanje biraca rezultatima je sasvim legitimno i ok, ne vidim nista negativno u tome, u druge nacine iskreno i ne verujem. Uostalom i nisu demokratski.

Djilas je dolazio u Barajevo manje puta jedino nego Dacic,a opet uzmi u obzir koliko se on dugo bavi javnim poslom. Nije fer da nekoga ko je skoro juce izabran vec odmah osudjujes zbog nerezultata. Mislim da ni Cak Noris ne bi mogao za tako malo vremena da kaze **Obecano - ispunjeno**, realno,zar ne ?

Nije on samo smenio Ticu iz DS-a, nego je odbio njegove nemoralne i nezakonite zahteve. Poceo je da se bori protiv korupcije u DS-u.

Uvek cu pozdraviti svaki dobar potez, meru, predlog, projekat, bez obzira da li je za njega zasluzan pripadnik vlasti ili opozicjie. Apsolutno bez obzira na stranacku pripadnost. Zato sebe smatram DSS-ovcem, jer cu poteze ceniti po ucinku za dobro drzave i drustva,a ne prema partijskog knjzici nosioca. Mozete i ti i Neko drugi da me zbog toga nazivate **zutim** ili **zucim** ili **da se slihtam** (kao i barajevski seseljevi radikali) to mi je manje bitno,narocito ovako, neargumentotvano i bez obrazlozenja.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Okt 07, 2008 3:03 pm

Iskreno se nadam da ce zaobilaznica biti gotova do 15og, i da ce se korupcija u DSu iskoreniti, i zao mi je sto sam rekao da Djilas nije cesto dolazio, skroz sam zaboravio da covek ima obaveze. Izvini kume. Izvini Djilas. Izvinjavam se i Mrkonjicu, i svim ostalim.
Ipak, za neke su DS i Djilas ceo svet, a za mene su tek neki tamo, i tako ce uvek biti.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Okt 07, 2008 3:53 pm

I da, zaboravih, i da zavrse do 150g ovaj deo oko Orlovace, opet to nece biti ispunjeno obecanje. Obrenovacki put(svi znate gde je) je malo poprilicno daleko od ovog dela koji se sada radi, i sve sto su uradili povodom povezivanja ove dve saobracajnice su nosece konstrukcije mostova pored Ibarske, i iskopine na mestu gde bi trebalo da bude put. Tako da ja obecavam da ako oni ne do 15og, nego do kraja meseca povezu Orlovacu i novi Obrenivacki put, celo popodne cu da stojim sa zastavom DSa pored izgradjenog puta.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Uto Okt 07, 2008 4:55 pm

**Iskreno se nadam da ce zaobilaznica biti gotova do 15og, i da ce se korupcija u DSu iskoreniti, i zao mi je sto sam rekao da Djilas nije cesto dolazio, skroz sam zaboravio da covek ima obaveze. Izvini kume. Izvini Djilas. Izvinjavam se i Mrkonjicu, i svim ostalim.
Ipak, za neke su DS i Djilas ceo svet, a za mene su tek neki tamo, i tako ce uvek biti.**

Ne znam kako to da ti je zao sto si rekao da nije dolazio,a nije,a da ti nije zao da tek tako optuzujes neistinito i neosnovano,a to cinis. Meni ne moras da se izvinjavas. Ako vec osecas potrebu,izvinjavaj im se. Ja recimo trazim objasnjenje zasto si rekao da postajem **zuci** ? Neko mi recimo nije objasnio svoj stav i nije odgovorio na pitanje. Ne moras ni ti ako neces ili ne mozes da obrazlozis,ali mislim da je to minimum minimuma kulture na forumu i prema sagovorniku, a narocito ako si ga optuzio ili prozvao za nesto.

**I da, zaboravih, i da zavrse do 150g ovaj deo oko Orlovace, opet to nece biti ispunjeno obecanje. Obrenovacki put(svi znate gde je) je malo poprilicno daleko od ovog dela koji se sada radi, i sve sto su uradili povodom povezivanja ove dve saobracajnice su nosece konstrukcije mostova pored Ibarske, i iskopine na mestu gde bi trebalo da bude put. Tako da ja obecavam da ako oni ne do 15og, nego do kraja meseca povezu Orlovacu i novi Obrenivacki put, celo popodne cu da stojim sa zastavom DSa pored izgradjenog puta.**

Pre svega,ovo nema veze sa ovom temom,ali predlazem ti da prvo procitas,kao i tekstove sa ona 2 linka iz mojih prethodnih postova,cisto da razjasnis sebi sta je bilo obecanje i sta je plan i sta je uradjeno:

**Deo zaobilaznice oko Beograda pušten u rad** od 28. septembar 2008. 20:23, (http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=19893&Itemid=26)

**Deo zaobilaznice oko Beograd na petlji "Orlovača", u dužini od 2,5 kilometara, pušten je u saobraćaj čime je rasterećen deo Ibarske magistrale. Puštanju u saobraćaj te deonici prisustvovali su izvođači radova i predstavnici beogradske vlasti, kao i ministar za infrastrukutu Milutin Mrkonjić koji je istakao da je time Vlada Srbije počela da ispunjava obećanja. Predstavnici izvođača radova obećali su da će do 15. oktobra, kako je i planirano, kompletna deonica na lokaciji kod Orlovačke petlje biti puštena u rad. **

Sam si rekao da je uradjeno dosta, ali da se kraj ne nazire. Jedno je kraj radova oko zaobilaznice, a drugo je deonica, deo obilaznice ili slicno. Uostalom i samo **povezivanje** moze da po pravilima i standardima u izgradnji da nema isto znacenje kao i **pustanje u rad**. Uostalom,da li ce da ispune obecanje je jedno, to cemo videti,a drugo je da nekoga optuzis neistinito i pre isteka roka.

Aluzija na moj potpis mi je simpaticna,ali ne moras da pretvaras ovu temu u koskanje i provociranje,jer tvoj stav znamo i imas pravo na njega,ali ne moras da budes iskljuciv kao recimo deo pristalica DS-a i SRS-a, i da bez obrazlozenja optuzujes i prozivas. Naravno to je tvoj izbor.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Okt 08, 2008 1:54 am

Naravno, dobices objasnjenje zasto postajes zuci, to ti dugujem.
Prvo i prvo, hvalis rad gradonacelnika koji je navodno poceo nesto da radi u Beogradu. On to nije, on samo nastavlja nerad pokojnog Bogdanovica. Sada je nastavio da ne radi, a ti ga hvalis. To je prvi razlog.
Drugi razlog je sto ti ovde vise nisi Dusan Kuzmanovic, povuceni momak iz Guncata koga svi gotive. Ne, ti si sada Dusan Kuzmanovic iz Guncata, odbornik u Skupstini Barajeva, ispred DSS-a. Sa tim u vezi, i kada Djilas pocne da radi nesto, neka ga drugi hvale, ti imas da cutis, jer se ne secam da je bilo ko od zutih funkcionera hvalio bilo koji dobar potez nasih ljudi, a bilo ih je mnogo. Dakle, oni su samo pljuvali po nama, i svaki nas uspeh u ocima glasaca pravili neuspehom. Toliko si valjda pametan da ukapiras da DS i DSS vise nemaju iste pravce(ni u nasem Barajevu, a opet si glasao da nam Branka ostane, ali o tome kasnije). Prodali su Kosovo, prodaju sve sto mogu, a ti ih hvalis. Porazavajuce je to sto ih hvalis, a oni nista ne rade, ponavljam i ponavljacu sto puta ako treba: NE RADE!!!! To rade samo zuti, ne rade a hvale se, a ti im javno, putem interneta dajes mogucnost da se hvale i kako jedan mladi odbornik, buduci pravnik podrzava to sto rade(ne rade)
Trece je to sto podrzavas nacin na koji obmanjuju birace. Da ne citiram tvoje prethodne postove, tice se lazi koje su iskazali na racun zaobilaznice i price o njoj. Lagali su u kampanji, kako u gradu Beogradu, Barajevu, tako i svuda. To mi nikada nismo radili, uvek smo obecavali ono sto mozemo da ispunimo, i u kampanji smo se uvek rukovodili onim sto smo uradili. Ne mogu da verujem da i to podrzavas. A oni su NEDEMOKRATE; tako rade kampanju(pr. dolazak Prleta i Tihog na sam dan izbora u Barajevo da ubedjuju ljude da glasaju za DS), tako se ponasaju na vlasti, i redovno se kite tudjim perjem. Lepo je rekao Vucic, kada je Djilas obecao 7 ili koliko vec mostova. "Za vreme vase vladavine niste uspeli ni da popravite ove postojece mostove, a obecavate 7 novih!". Dakle, o tome ti pricam. Takav covek, pored mnogih neljudskih poteza koje je cinio, ne moze nista dobro da napravi. I kada napravi, pusti ga neka ga hvale drugi, ne mora odbornik DSSa da ga hvali, jer to je samo slihtanje nista drugo, a oni tvoje dobre poteze i stvari koje si preduzeo nikada nisu hvalili, niti ce.
I poslednja stvar, zut si zato sto si glasao za ovu koaliciju u Barajevu. Ti si kao odbornik samo sledio stav stranke!?!?, ali mislim da se tvoj stav ne razlikuje puno od tog. Zato mislim da si ti, kao i svi ostali odbornici, time poprimili zutu boju i uskocili sami sebi u stomak, a na sledecim izborima, kada se budemo borili za cenzus, ovo sve sto pisem ispostavice se kao istinito.
I, nemoj da se odmah vredjas, kume odbornice, ja sam iskljuciv oduvek, i ovo nije nista licno. Samo kritikujem, jer mislim da sam u pravu, a moje misljenje dele mnogo njih, a bolje da ti kazem ja nego neko ko te mrzi.
I ovo je samo sukob misljenja, a ne prelazak na temuKOSKANJE.
Eto, zato sam ti rekao da si sve zuci i zuci.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Sre Okt 08, 2008 6:20 pm

Ovako volim Smile

Naravno da je sukob misljenja,ali kad aludiras na moj potpis i nabacujes javno pred svima da mi je neko ceo svet to prelazi granicu rasprave i prelazi u koskanje.Uvek sam te cenio upravo zbog toga sto si prijatelj i kazes mi kada mislis da u necemu gresim,makar i po cenu da nemamo isto misljenje i da se sukobimo. Tebi je drago prijateljstvo ali ti je istina draza,zato si prijatelj.Zato i zbog DSS-a pises svoje misljenje.Elem,idemo tacku po tacku:

Prvo

Ne hvalim celokupan rad gradonacelnika nego neke njegove poteze (konkretno recimo obracun sa korupcijom u DS-u),kritikovao sam i kritikovacu propuste i lose poteze. Ja ne mogu da kazem da je neko POTPUNO APSOLUTNO I SU SVEMU LOS ili APSOLUTNO I U SVEMU POTPUNO DOBAR,mislim da je dobro da kriticki posmatramo,narocito one na vlasti.Ti ako si odabrao da je on uvek neradnik i los,ok tvoja stvar, to nije moj stil ni nacin razmisljanja.TO sto je on politicki protivnik...mislim ovo su komunalne i tehnicke stvari oko kojih nema sustinski suprornosti izmedju politickih ideja.Kad dodje do toga naravno da sam tu da podrzim stav DSS-a koji je bolji.

Drugo je zanimljivije

Ok,ja sam sada Dusan Kuzmanovic iz Guncata, odbornik u Skupstini Barajeva, ispred DSS-a.To nece da utice na mene da objektino procenjujem stvarnost i prilike. Jel to znaci da trebam da se pravim da niko nista nije uradio ko nije u DSS-u? NIKAD. Ako bilo koji zvanicnik iz bilo koje stranke doprinese necime za Guncate,Barajevo ili uopste za opste dobro nase zemlje i naroda itekako cu pomoci i podrzati onako kako mogu i koliko mogu. Mozete zbog toga da me zoveti zutim ili sljihtarom, neka vam, ali mislim da je glupo. To je kao kad su Zuti Djokovica nazvali Radikalom jer je bio na protestu **Kosovo je Srbija** pa mu oduzeli sutradan dozvolu da pravi u Beogradu teniske terene kao **sankciju**. NOrmalno da necu na sva usta da pricam da je nesto ekstra (sto bih),ali ako se nametne kao tema,nema razloga da ispadnem smesan,nerazuman i iskljuciv,kad nisam (i dajem sve od sebe da ne budem) i da govorim da je lose nesto sto je mozda dobro (to je lose i za sam DSS ako ga vec predstavljam). Ako je tebi dovoljno da kazes samo da neko NE RADI,super za tebe,ja mislim da je to los nacin poiticke promocije i verujem u razumnu i argumentuvanu procenu tudjih i sopstvenih rezultata i propusta ili procenom prednosti i nedeostataka nekih ideja,resenja i tako toga..(to sam uostalom i pokazao dosadasnjim politickim delovanjem,a narocito tokom poslednjih izbora).


Trece

hm..lazi oko zaobilaznice isticao si ti,ja sam isticao istinu. Nisi ni ti vise samo dobri Jovan Joca Rambo Petrovic iz Barajeva otvoreni lik koga svi gotive. Ti si podpredsenik omladine DSS-a u Barajevu. Samom kritikom obilaznice koju ce biraci itekako pozitivno oceniti dakle kako sam kazes javnosti preko interneta ces stvoriti sliku da mi iz DSS samo kritikujemo iako je nesto dobro.Na taj nacin ti cinis medvedju uslugu DSS-u i vecu uslugu njima iz DS-a i ostavljas im prostor da kazu kako DSS samo kritikuje sve dobro sto oni rade.Zuti su itekako davali priznanje za dobre projekte u prethodnoj vladi,jer su znali da tako hvale i sebe (uostalom o tome govori i njihov rezultat koji je posledica takvog politickog marketinga).Ako treba da pominjem u kojim slucajevima rado cu,opet navesti izvore,ali ne bih da opet ispadne da ih **hvalim**.

O pravcima DS-a i DSS-a ne odlucujemo ni ti ni ja, i voleo bih da mi razjasnis te pravce,na nekoj drugoj temi ako mozes,kad ih ti vec znas,ja ih ne znam i mislim da tek predstoji njihovo uoblicavanje,i da su to na duzi rok promenljive stvari.


Pre poslednjeg,ovo mi bode oci-

Evo sad kazes TAKAV COVEK NE MOZE NISTA DA NAPRAVI,pa kazes - I KADA NAPRAVI....jedna od mnogih protivrecnosti,zato mi je tesko da na sve odgovorim jer je ponekad komicno koliko je iskljucivo. Sad evo ti potpredsecnik omladine DSS u Barajevu istices izjavu Aleksandra Vucica,jel sad ti njega **hvalis?** zbog toga ? Mene si recimo optuzio zbog iste stvari da **hvalim** zute. Opet pomenuo si da ce se sve to sto kazes ispostaviti kao istinito ? Ne razumem...zar to tek treba da se ispostavi kao istinito,i sta to konkretno ? Kako ja to pordzavam obmanjivanje biraca ?

Poslednje ali ne i najmanje vazno.

Zut sam zato sto sam podrzao ovu koaliciju u Barajevu. Znaci svi mi odbornici smo zuti.Znaci sef odbornicke grupe,znaci predsednik stranke.Znaci svi mi u opstinskom odboru koji smo prihvatili da DSS bude u koaliciji smo zuti.Dakle Mladenovac,Grocka...dakle svi smo uz odobrenje visih instanci preuzeli odgovornost za vrsenje vlasti smo zuti. Znaci pozutele su i sve vise instance stranke,koje to odobravaju.Pozuteli su dakle i nasi biraci kojima je OK sto se trudimo da delujemo kroz vlast (zbog cega su i glasali za nas).Mi smo sa zutima pravili Vladu prosle godine. Mi smo podrzavali vecinu kojom je Bogdanovic kog pominjes rukovodio Beogradom i to cetiri godine. U opstini smo evo,pa jel 8-sma godina koalicije ? Jel smo svi zbog toga zuti ?
OK ako je tako.Ako i zbog toga mislis da sam zut kao i svi odbornici,funckioneri,vise instance i organi stranke i biraci koji ne zele da Demokratska stranka Srbije bude u koaliciji sa dr VOjislavom Seseljem (inace autorom knjige **Kurva del ponte i kurva del Kostunica**) i Tomom Nikolicem. Apsolutno mi je to Ok, ja sam mislio da sam ja nesto postao marocito zuci od sve te price pa sam trazio objasnjenje.

TO je tvoj stav i imas pravo na njega. Ja recimo nikada ne bih javno prozivao nekog ko se trudi da pomogne i ojaca DSS da je zut. Narocito ne javno da pred svima dovedem u sumnju njegov rad i opredeljenje. Nasamo bih mu rekao gde mislim da gresi i objasnio mu sta mislim. Ja sam recimo pomislio da time sto si samo mene prozvao da sam nesto narocito zut a ne da mislis da smo svi pozuteli.Drugo je pitanje zasto si prozvao samo mene.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Okt 08, 2008 10:42 pm

Da ne duzimo dalje, neka bude, ali ovako mozemo do sutra. Ja i dalje ostajem pri svom misljenju. Dakle nista licno, ali to kazem i stojim iza toga. I dalje mislim da time ne pomazes DSS, ali ok, ako pokazuje uspeh, teraj.
I pricali smo i nasamo, ali kada si ti javno poceo da hvalis ono o cemu se kuca u poslednjih par postova, ja sam samo uzvratio.
Naravno da mislim da su svi funkcioneri poprimili nijanse zute boje, i odbornici, i sef odbornicke grupe, jer je to po meni jako lose. Dakle, svi. A tebe sam pogotovu iscimao zbog tvog pisanja i ponasanja.
A nemoj da si tako siguran da sam prozvao samo tebe, svi znaju sta ja mislim, jer sam svima kojima sam hteo rekao sta sam imao, samo sto njih nisam nasao ovde na forumu, da pisu takve stvari kao ti, nego sam im rekao licno. A i tebi sam par puta, ali nismo zavrsili pricu ni tad, a ni sad. Jos cemo pricati.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Sre Okt 08, 2008 10:45 pm

I da ne bude zabune, ne zelim da neko pomisli da ja ne podrzavam moju stranku. Ako vrh misli da ce tako biti bolje, svaka cast, samo napred.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Čet Okt 09, 2008 12:57 am

I ja mislim da ti tako ne pomazes DSS-u. Tvoja je stvar sto si privatno rekao svakome sto mislis,a i pricali smo,ali kada si ovako javno napisao **kume postajes sve Zuci** normalno da sam pomislio na sebe, da si stavio mnozinu ili naznacio na koga (ili koju grupu) mislis,normalno da drugacije bih skontao. Voleo bih samo,tj. trazim Smile da mi napises koji su to svi ti postovi zbog kojih mislis da sam postao **zuci**,posto je to bio tvoj prvi post na toj temi,i prva recenica na istom,dakle i koje je to moje pisanje zbog kojih si me pogotovo iscimao? Dakle od pre nego sto si me nazvao **zucim**.

Meni tvoje misljenje nije najjasnije,ali ok,ionako smo pokrenuli vise pitanja,a i mogli bi do sutra,pricacemo uostalom. Samo mi jos kucni ono sto sam trazio u gornjem pasusu. Svaka ti cast sto si okacio svoje misljenje,ali opet, prihvatam sve,ali zelim da cujem i obrazlozenje.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Čiča Čet Okt 09, 2008 1:12 am

Ajde sad ponovo.Sta mislite o novom statutu? Pravni akt koji u svom sadrzaju ima 13.glava, 160.clanova.Do sada se samo Dule udostojio da da odgovor a i da ga obrazlozi.Mislio sam da malo glumimo demokratiju jer je nacrt statuta trenutno na javnoj raspravi.Iako ce statut biti usvijen naj verovatnije polovinom oktobra,sa verovatno minimalnim izmenama,potrebno je izneti svoj stav povodom bar za nas stanovnike Barajeva a ujedno i Beograda veoma bitnog pitanja koji ce u daljoj buducnosti veoma uticati na nas zivot na ovim prostorima i to bukvalno od toga kako cemo do grada,ko ce da odnosi smece,ko ce se bavit kulturom,ko sportom,ko infrastrukturom.Prema zakonu o lokalnoj samoupravi grad Beograd ima svojstvo lokalne samouprave,dok to pravo kao stamostalne jedinice nemaju gradske opstine.Stim u vezi mislim da grad ima apsolutno pravo da propisuje pravila nadleznosti narocito u trenutku kada imate neravnomerni razvoj,kada se Novi Beograd pretvara u raj za investiranje i zivljenje a drugi delovi celovite gradske teritorije muku muce sa naj osnovniji potrebama tipa vode i asfalta.Kao krilatica novog statuta navodi se ravnomerni razvoj.Drugi adut, nema podela svi smo Beograd,nema gradski ,prigradski govorim samo o pravnim resenjima o statutu ,ovom prilikom izostavljm socioloski i drugi momenat.Sve u svemu kljuc je u urbanizmu grad preuzima na sebe odgovornost sve dozvole za gradnju koje premasuju bruto povrsine preko 800m kvadratnih,dobijace se od grada,gde su i najveca ulaganja za uzvrat grad preko svojih veoma jakih preduzeca asfaltira puteve,i resava komunalne probleme gradskih opstina.Gradskoj opstini ostaje kultura,sport,odgovarajuce nadleznosti u obrazovanju,turizmu,ugostiteljstvu,trgovini,zastita zivotne sredine,poljoprivredno zemljiste i jos po nesto.Sve ovo se ne moze odmah okvalifikovati kao lose,ne narocito za malu gradsku opstinu Barajevo.Vise ce biti pogodjeni Lazarevac i Obrenovac nego mi.Vreme ce pokazati da li je resenje dobro ili ne.Do tada, ostaje nam da verujemo da ce mo od sledece godine,kada se i predvidja prenos nadleznosti,biti malo bolje.
Čiča
Čiča
Iskusan član
Iskusan član

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 33
Lokacija : Barajevo-Guncate
Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Pet Okt 10, 2008 8:56 pm

Samo da ti odgovorim na ono sto si trazio, i onda cu definitivno da prestanem sa raspravom o Djilasu, ionako mi je oduzeo dosta vremena.
Rekao sam ti da si sve zuci kada si napisao da Djilas ima dobre poteze, i da je krenuo u istrebljivanje korupcije, a kasnije, kada sam ti napisao to, ti si poceo da branis i opravdavas sve ono oko obilaznice. Tako je pocela rasprava, koja se ovog trena zavrsava. Ako sam te uvredio, izvinjavam se.
I jos jednom apekujem na tebe da prestanes sa hvaljenjem DSa, jer nije isto biti odbornik i predstavljati stranku u SO, i podpredsednik omladine te iste stranke, jer sa tom funkcijom samo lepis plakate na banderu i izvlacis stand na ulicu. Pozdrav kume
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Pet Okt 10, 2008 9:31 pm

Joca Marinko Zlee ::Samo da ti odgovorim na ono sto si trazio, i onda cu definitivno da prestanem sa raspravom o Djilasu, ionako mi je oduzeo dosta vremena.
Rekao sam ti da si sve zuci kada si napisao da Djilas ima dobre poteze, i da je krenuo u istrebljivanje korupcije, a kasnije, kada sam ti napisao to, ti si poceo da branis i opravdavas sve ono oko obilaznice. Tako je pocela rasprava, koja se ovog trena zavrsava. Ako sam te uvredio, izvinjavam se.
I jos jednom apekujem na tebe da prestanes sa hvaljenjem DSa, jer nije isto biti odbornik i predstavljati stranku u SO, i podpredsednik omladine te iste stranke, jer sa tom funkcijom samo lepis plakate na banderu i izvlacis stand na ulicu. Pozdrav kume

Zao mi je sto opet brkamo temu,ali ovim zavrsavam.

Oko obilaznice sam istako istinu i ono sto mislim da je dobro,kada ste me vec pitali i produbili pricu (naravno i ja sam ucestvovao u tome).Uvredilo me samo to kada si odjednom uskocio nazvao me zutim bez pravog obrazlozenja,ali ako su to SVI TI postovi i ako je TO SVE pisanje zbog cega mislis da sam nesto zuci i to treba da bude tema, ne mogu da se uvredim,jer u tom slucaju nemam razloga da mislim da sam nesto narocito zut. Sto se tice toga sto ti nazivas **hvaljenjem** upucujem te da ponovo procitas onaj moj post gde sam pominjao Djokovica i tvoje pominjanje Vucica.

Ako mislis da je tako veci znacaj odbornika za stranku,i njen ugled,mozda bi trebao da obrazlozis preciznije kada ga kritikujes vec ovako javno. Slazemo se da nije isto,jer i jedno i drugo ima i svoje lepote i svoje terete. Veliki pozdrav i hvala ti jos jednom na iskrenosti.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Admin Ned Okt 12, 2008 8:22 pm

Sto je mnogo - mnogo je!
Dule, od odbornika ja licno ocekujem da manje trazi da mu ljudi objasnjavaju svaku rec koju su izrekli. Odbornik bi trebao da bude uvek korak ispred.
Joco, suvisno je reci da je tema daleko, mnogo daleko od citave strane postova koju ste u medjuvremenu napisali.
Narocito ne vidim poentu obilaznicu kod Orlovace u temi o nacrtu statuta i njegovom uticaju na zivot u Barajevu... moze da se otvori posebna tema o herojskim podvizima gradonacelnika ukoliko za to postoji potreba!

Ono o cemu bi trebalo da pisete je upravo ono sto je Čiča napisao u svom zadnjem postu, i sto je verujem i sama tema:
Ako ste upoznati sa nacrtom statuta, upoznajte sa tim i ostale forumase, izmedju ostalog i mene. Dobre i lose strane statuta!
Mene licno zanima, posto sam samo nacuo, da bez obzira sto smo postali GRADSKA opstina, da se jos nisu stvorili uslovi za uvodjenje gradskog saobracaja. Takse za gradjevinsko zemljiste ce biti na gradskom nivou, sto znaci umesto dosadasnjih nekoliko stotina dinara bice nekoliko stotina eura po kvadratnom metru... sto opet znaci da vise niko nece ulagati u Barajevo jer ce za isti novac moci da gradi negde recimo na Vidikovcu ili N. Beogradu... Gde ce se ici za vadjenje dokumenata...

Jednom recju, zanima me da li smo postali GRADSKA opstina samo po nazivu, ili imamo i nekih konkretnih stvari koji mogu da opravdaju tako lep opis - GRADSKA OPSTINA?!?

p.s. Znate da se ne ukljucujem cesto u rasprave, ali priznacete da ovakva rasprava kakva je do sada bila ne vodi nigde! Narocito jer je apsolutno van teme. Pozdrav


Poslednji izmenio Admin dana Pon Okt 13, 2008 4:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Joca Marinko Zlee Pon Okt 13, 2008 12:13 am

OK, brate Admine, u pravu si, prica o ovome prestaje!!!
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Dulence_Saviola Čet Okt 16, 2008 4:11 pm

Posto je prica o onome prestala okrecemo se temi -

Nepozeljno u statutu :

1) Ukoliko Statut bude usvojen u ovom obliku,ovih sedam opština na obodu grada izgubiće mogućnost da same ubiraju prihode od naknada za uređenje zemljišta, a sav novac, slivaće se u centralnu kasu Direkcije za gradsko građevinsko zemljište. Sa druge strane, opštinama Mladenovac, Lazarevac, Obrenovac, Sopot, Barajevo, Surčin i Grocka bilo bi ostavljeno da se same staraju o uređenju škola i obdaništa i određuju nazive ulica na svojim teritorijama.

2) centralizuje se vlast u prestonici i oduzima se veći deo nadležnosti lokalnim zajednicama. Opštine će moći da osnivaju mesne zajednice, ustanove kulture i sportske klubove Smile. **Opštine su svedene na nivo kućnog saveta, jer im sada ostaje samo da određuju nazive ulica. Ako je to njihova buduća funkcija, onda bi i nju trebalo da prepustimo Gradu** to je komentar gospodina Tomića, gradskog odbodnika.

3) Odluke o urbanistickim planovima i drugim propisima kojima se neposredno usmeravaju sredstva gradjana **opstina na obodu** ce se donositi u sluzbama Grada Smile Demokratski Smile

To je eto ono naj meni. Nacrt je usvojen, i ono sto je zanimljivo - upravo zahvaljujuci glasovima odbornika iz ovih **opstina sa oboda** koji su deo vladajuce vecine u skupstini grada (da se oni nisu obavezali da podrze, ne bi bio usvojen). Jednia nada da nece biti usvojen i takav Statut su najave iz SPS,kokretno gospodina Antica da nece dozvoliti takav Statut...ali o njegovoj doslednosti smo mogli da se uverimo vec. Uostalom i sam gospodin Antic izjavio da se ovim nacinom stvaraju gradjani prvog i drugog reda.

To je to bar za sada.Usvojen je i upucen na Javnu raspravu.Nacrt statuta mozete preuzeti u PDF formatu sa

http://www.beograd.rs/download.php/documents//Nacrt%20statuta%20grada%20Beograda.pdf
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Admin Čet Okt 16, 2008 4:43 pm

Hvala Dule.
Meni se ovo nikako ne dopada. Hmm...
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Nacrt Statuta grada Beograda? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Nacrt Statuta grada Beograda? Empty Re: Nacrt Statuta grada Beograda?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu