Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reforme u DSS-u?

+2
Dulence_Saviola
Narodnjak
6 posters

Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Reforme u DSS-u?

Počalji od Narodnjak Sre Jan 28, 2009 11:44 am

Pozdrav forumasi. Svaka cast za ideju da se otvori jedan ovakav forum! Zelim vam puno uspeha u daljem radu...

Svedoci smo cinjenice da nas napusta odredjeni broj clanova, koji je nezadovoljan sto je DSS malo zaokrenula svoju politiku, i sto je bliska SRS-u sto se tice nekih stvari oko Kosova i Metohije.... Mnogi clanovi zbog toga odlaze u DS.
Neki medjutim prelaze i u novoformiranu Srpsku naprednu stranku, kod Tomislava Nikolica. Izmedju ostalih, tu je i glumac Tihomir Arsic, koji je u dss-u od osnivanja.

Kakve izmene treba da napravimo, da vratimo staro clanstvo i privucemo jos novih... Naime, svakako da treba uraditi neke reforme. Ali, po meni ne trebamo da budemo previse bliski po programu ni sa DS, pa ni sa radikalima. Treba da imamo jasam program i statut, i jasne ciljeve na kojima ce se zasnivati rad stranke. Ne trebamo da odustanemo od borbe za Kosovo i Metohiju, i nikako da odustanemo od ulaska Srbije u Evropsku uniju, osim naravno ako ulazak nije uslovljen priznavanjem Kosova i Metohije kao nezavisne drzave.

Ja smatram da u stranci ne treba da postoji samo liberalno krilo, ili ovo drugo "tvrdje". Treba da postoje obe frakcije u stranci, kao sto su postojale do ovih izbora. I jedni i drugi su u stranci jer istinski podrzavaju program DSS-a... Ne moramo da se slazemo oko svih stvari... bitno je da se slazemo oko kljucnih nacela nacionalne politike i politike prema Evropskoj uniji. Sto se mene tice, ja nisam blizak ni ds-u a jos manje radikalima.

Ja licno imam svoje licne stavove sto se tice haskog tribunala, i jos nekih pitanja... Ali, to je nebitno. Bitno je kao sto rekoh da svako od nas podrzava osnova nacela programa!

Verujem da ova vlada nece izdrzati ceo mandat. Novi izbori bice neminovonost. Pitanje se skim mozemo posle tih izbora u vladu. Jedno je sigurno, nikako sa G17+, i lsv, a jos manje sa LDP. Sa DS-om mozemo ako postignemo saglasnot oko kljucnih pitanja, i ako tacno odredimo 5. principa na kojima ce funkcionisati buduca vlada. Sto se tice nove NIkoliceve stranke, imam osecaj da je on osnova stranku, kako bi otimao biracko telo DSS-u. Plasim se da on moze posle ovih izbora otici sa DS-om u vladu.
avatar
Narodnjak
Iskusan član
Iskusan član

Muški Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Dulence_Saviola Sre Jan 28, 2009 12:04 pm

Mislim da su reforme potrebne u nacinu komunikacije sa biracima, clanstvom itd...vise primeniti tekovine i saznanja iz oblasti politickog mrketinga, mada ne bi bilo na odmet i neke promene u nacinu vodjenja organizacije van izbornih ciklusa, ostalo sto moze da se menja uglavnom se cuje - nacin izbora kadrova itd....

Sa LSV, LDP i slicnima nikada i nikako, a sve ostalo dolazi u obzir pod uslovom da se ne odstupi od Nacela nacionalne politike koja su skogo objavljena. Dogovor kucu gradi a nama je neophodna stabilna Vlada koja moze da napravi jedan nacionalni mir i nastavi sa reformama drzave na boljitak drustva.

Mislim da nece biti novih parlamntarnih izbora skoro (bar jos 2 godine) i da to ostavlja dovoljno prostora da na propustima vlasti pokazemo zasto smo bili bolji na toj poziciji i zasto su nase ideje i kadrovi bolji,i ako uspemo to ne treba nam ni Toma ni Boris, sami cemo birati ko je prihvatljiviji partner. Tj. imamo priliku da delujemo kao opozicija, da li cemo iskoristiti, to je drugo pitanje. Mozda je zato potrebna neka reforma.

Mislim da **sud** u Hagu nece biti tema, za naredne izbore a mozda ni KiM, pa oko toga se nece ni vrteti politicke poruke, samo se plasim da ne bude AP Vojvodina kako se ovi na vlasti cenjkaju sa vojvodjanskim partijama.

Siroka tema Smile

Sta ti mislis kako vratiti clanstvo ?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Reforme u DSS-u? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Narodnjak Sre Jan 28, 2009 12:17 pm

Дуленце, да ти кажем нешто искрено. Мени је драго што одлазе неки чланови. Можда ће ово сад звучати грубо, али ми треба да се прочистимо од интерсенџија, који су били само у ДСС-у док је он био у влади! Сад се показује коме је заиста стало до странке, сад се види ко је истински подржава, и види се ко је ту био само из личних интереса!

Ја стојим иза тога да смо на митингу могли мало више причати о економским проблемима наше земље, и више пажње усредити на економску политику... Али, добро... ДС је грађанима обећавао куле и градове, па није ни чудо што су они победили.


За нас је и боље да избори буду што касније, како би смо очистили наше редове од интерсенџија, и како би смо довели још стручних и младих људи, који ће бити будућност наше странке! Млади су будућност, морамо новим програмом привући што више омладине у странку!

Представити народу да једино Србија нема алтернативу, и да никако наш улазак у Европску унију не сме бити условљен признавањем Косова и Метохије. Али, и у исто време навести важност Европских интеграција, и представити грађанима колико је значајно за нашу земљу у економском погледу да буде члан ЕУ! Нова радна места, бољи животни стандард....

Видим један форумаш је рекао да не воли што толико радилала прелази у ДСС? Не видим у чему је проблем? То само може бити плус за нас. Људи су схватили колико је њихова политика погрешна, и да са онаквим кадровима, и са онаквим програмом никуда не води. Схватају људи да је ДСС једина истинска конзервативна, хришћанска умерено, десничарска и проевропска странка.
avatar
Narodnjak
Iskusan član
Iskusan član

Muški Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Dulence_Saviola Sre Jan 28, 2009 5:02 pm

Mladi jesu buducnost, ali ne vrede nasim idejama puno ni mladi ni strucni ni mladi i strucni ako nisu posveceni stranackom radu i politickom delovanju. Tj. vrede u smislu da budu podrska, ali prava vrednost je da se angazuju u radu, naravno ne mislim na fizicke ili tehnicke poslove plakatiranje ili prekucavanje, vec na osmisljavanje promena, sprovodjenju ideja i slicno. Mislim, najbolje znaju mladi u kakvoj buducnosti zele da zive ili ne zele, mada mozda nisu toga nekad svesni. Sad ja lutam od teme Smile
A kako mislis da se mogu pokrenuti mladi ?

Opusteno,
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Reforme u DSS-u? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Kako se mogu pokrenuti mladi?

Počalji od Predsednik omladine SNS B Ned Mar 15, 2009 4:08 pm

Dule reci cu ti ja al placas pivo. Mladi se mogu pokrenuti kada su u SNS-u smile
Predsednik omladine SNS B
Predsednik omladine SNS B
Početnik
Početnik

Muški Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 1
Godina : 38
Lokacija : Guncate
Zanimanje : Lokalna politika
Datum upisa : 15.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Dulence_Saviola Uto Mar 17, 2009 6:46 pm

Predsednik omladine SNS B ::Dule reci cu ti ja al placas pivo. Mladi se mogu pokrenuti kada su u SNS-u smile

Da........ roll eyes
Za ovakvu informaciju mogu da platim Jelen, vise od toga ne...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Reforme u DSS-u? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Incognitus Čet Mar 19, 2009 9:19 pm

Dulence_Saviola ::
Predsednik omladine SNS B ::Dule reci cu ti ja al placas pivo. Mladi se mogu pokrenuti kada su u SNS-u smile

Da........ roll eyes
Za ovakvu informaciju mogu da platim Jelen, vise od toga ne...

Ajde, ajde Dulence na stekari se! Otvori se za neko strano... Ipak ovo vredi vise! Thumbs up
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Reforma DSS

Počalji od DuSaN Ned Mar 22, 2009 3:09 am

Сходно приликама у којима се ДСС тренутно налази сигурно је да је потребно реформисати странку или бар одређене делове који до сада нису функцонисали како треба.
Демократска странка Србије није се приближила радикалима након избора 11. маја прошле године нити се одаљила од ДС-а. Демократска странка Србије је остала своја и верна себи, својим идејама и ономе на чему је основна, а зна се да је прва реченица била БЕЗ НАЧЕЛА НЕМА ДЕМОКРАТИЈЕ.
У данашњем тренутку када све остале странке лутају у сваком смислу те речи, а нарочито идеолошки, ДСС је остала странка десног центра, једина са јасном идеологијом која у први план ставља и демократско и национално и на шта се често осврће и подсећа на речи Борислава Пекића да су Демократско и национално две шине истог колосека.
Након избора 11. маја прошле године није се могло очекивати да се власт прави са онима који су јавно изјављивали да је "КОЛЕКТИВНО ЛУДИЛО РЕЋИ ДА ЈЕ КОСОВО СРБИЈА" и да је "србији добро да се одрекне косова због огромног дуга који исплаћује".
У тренутку када се држава комада и распарчава не може се на првом месту водити политика око изградње скијалишта и осталих глупости.
То што су отишли појединци, то је добро, јер је странка први пут у опозицији после 8 година, сада се видело ко је вера,а ко не.
Поменути Тихомир Арсић НИЈЕ био члан странке од оснивања већ од 14.11.2006. до маја јула 2009. године. То је човек који је пре тога био члан неколико странака, а у нашу еј ушао на мала врата како би постао градски секретар за културу, а како му то није пошло за руком прешао је у ону странку у којој мисли да ће имати више среће, мада, лош је глумац....не верујем да ће успети, Брута нико не може да воли.
Радош Љушић који се у јуну месецу на Главном одбору ДСС бусао у груди и викао да је највећи ДСС-овац и успут са говорнице похвалио одређене људе из председниковог окружења акон само пар месеци отишао је својим путем....Више није директор завода за уџбенике, нема разлога да буде у ДСС-у.....
DuSaN
DuSaN
Početnik
Početnik

Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto Mar 24, 2009 3:16 am

Predsednik omladine SNS B ::Dule reci cu ti ja al placas pivo. Mladi se mogu pokrenuti kada su u SNS-u smile

Да да, млади де могу покренути у у СНС-у, јер тамо на конвенцији свира КЕМИШ!
Ево за оне који нису упућени ко је Кемиш један линк ка youtube-у, а питање за пријатеља из СНС-а када ће у чланство да приме и Љубу Аличића?

https://www.youtube.com/watch?v=DuXzpHRyoc8&feature=related

а ево и исечка са сајта СНС-а на коме говоре ко је присуствовао конвенцији да не буде после није били и то...

Скупу су присустовали брат Радована Караджића, Лука Караджић, књижевница Љиљана Хабјановић-Ђуровић, адвокат Бранко Ракић, одбојкаш Дејан Брђовић, модни креатор Звонко Марковић и хармоникаш Мирољуб Анђелковић Кемиш.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Reforme u DSS-u? Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Dulence_Saviola Sre Mar 25, 2009 6:13 pm

Smile
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Reforme u DSS-u? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reforme u DSS-u? Empty Re: Reforme u DSS-u?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu