Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

5 posters

Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Joca Marinko Zlee Pet Maj 08, 2009 5:40 am

Premda niko od nas svih nije udostojio forum(osim ako nisam video) da cestita slavu, Sv. Georgija Pobedonosca svim Srbima pravoslavne vere, pogotovu onima koji slave taj dan kao krsnu slavu, ne vidim razlog zbog kojeg se u medijima velica Demokratska stranka kao jedini ozbavitelj Srbije iz propasti.
Naime, ovu slavu kao svoju krsnu obelezavaju i DS, i DSS. DSS je proslavlja tradicionalno, na "Kalemegdanskoj terasi". A DS je proslavlja u razlicitim krajevima zemlje, ove godine u Uzicu.
Na TV B92 je prikazana svecanost rezanja slavskog kolaca u Uzicu, uz prisustvo predsednika Srbije Borisa Tadica, koji je izjavio da je Srbija danas zemlja koja se uspesno bori sa nedacama koju nosi kriza svetske ekonomije, i kao zemlju koja ima nacina da se izbori sa problemima.(trajanje 10ak min, uz ovacije i aplauz).
Uz sve te optimisticke poruke iz Uzicke republike, sledeca vest ove televizije glasi odprilike ovako:
"Djurdjevdan je proslavila i Demokratska stranka Srbije. Za razliku od prethodnih godina, predsednik ove stranke je ove godine zeleo da prica o politici, i javno je kritikovao Vladu."(uz pljuvanje po stranci DSS prilog traje ukupno 4 minuta).
Zatim tekst u politici, u kojem je na velikom prostoru Sv. Boris Tadic, koji drzi slavski kolac. U donjem, levom uglu zutih novina je zbunjena Kostunicina faca, i prilog koji govori o tome kako je i DSS proslavio svoju slavu.
Zato je realno postaviti pitanja: cemu ovo vodi; dokle ce trajati blokada medija; dokle ce se u medijima propagirati vlast, a opozicija samo omalovazavati; kakva je razlika izmedju Slobinog i danasnjeg vremena; i dokle ce se trpeti to; i najvaznije pitanje, zasto nesto sto je sveto koriste u svrhu kampanje?!?!
Kao zavrsetak ovog mog teksta, neka stoji i ovo pitanje:
ZASTO SRBIJI TREBA UBACITI U MOZAK DA JE DJURDJEVDAN KOJI SLAVI DS VECI, JACI I LEPSI OD DJURDJEVDANA KOJI SLAVI DSS!?!?!
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Incognitus Pet Maj 08, 2009 12:51 pm

Ja ne vidim to bas tako, iako se slazem da mediji u principu nisu naklonjeni DSSu.

1. Zahvaljujujuci rezultatima poslednjih izbora DSS je danas jedna marginalna stranka, koja cak vise i ne razmislja o samostalnom ucestvovanju na izvorima, jer je pitanje da li bi uopste presla cenzus. Tako govori voljda gradajna prilikom poslednjih glasanja, ali i ankete (koje, doduse, ipaka uzimam sa rezervom). Nekada, kada je DSS bio glavni politicki faktor u Srbiji a Kostunica premijer, udarna vest je bila slava DSSa. Ne mogu da kazem da je nerirodno da veci prostor dobiju znacajnije partije koje odlucuju, kao sto je danas Demokratska stranka. Naravno, to ne znaci da treba ignorisati ostale parlamentarne stranke, ali je po meni nerealno ocekivati da se ista medijska paznja posveti svim strankama jer ih u Srbiji ima na stotine. Pa sta bi bilo sa medijima ako bi svi prenosili izvestaje sa stranackih slava?
Takodje je poznato da su neki mediji nesto blizi nekim idelogijama ili politickim strankama (iz raznih razloga) u smislu da su vise konzervativni, liberalni, levicarski... Tako je i u razvijenim zemljama, ali se ipak postuje odredjeni nivo ispod kojeg ne smeju da padnu u svom radu (pitanje je dal je i kod nas tako).
Cak i da je Joca u pravu, po meni je ovde pravo pitanje: zasto DSS nije dok je bio na vlasti nekako obezbedio naklonost bar jednog medija, umesto sto je izbacivao ljude koji su od osnovanja finansirali stranku?! Apsolutno ne mislim da Drakulic nije gresio, ali je ipak trebalo da se nadje nacin da se ljudi poput njega zadrze jer mnogo znace. To je samo jedan primer koji mi sad pade na pamet...

Znamo kako funkcionisu stvari u politici i koliko je ona prljava. Zato me hvata muka kad slusam neprekidna kukumavcenja celnika DSS i stalnu pljuvacinu za sve i svasta (bez obzira dal nesto valja ili ne). Njima su usta puna pravde i kritika na racun drugih, ali ne i onih najkorisnijih i najopravdanijih kritika - na racun sopstvene stranke! Kako je moguce da se niko ne zapita zasto DSS svakim danom gubi glasace?! A tek ne mogu da zamislim da neko ima petlju pa pokrene pitanje odgovornosti ili predlozi neke konkretne mere po ovom pitanju!!!
Naravno da pozicija treba da kritikuje, ali ako to cini neosnovano jednostavno ce narod vremenom izgubiti poverenje i nece verovati u utemeljenost tih kritika (osim ako nisu u pitanju neki ultrapesimisti, neshvaceni u prostoru i vremenu u kome zive).
Znaci, onda kada postoji razlog da, i to umereno i na pravi nacin. Znaci, ne uvek jer nije apsolutno sve sto aktuelna vlada radi za kritku (posebno ne onako ostru kakve dolaze od strane DSS)...

2. Tokom jedne od prethodnih slava DSSa, B92 je kritikovao Kostunicu zbog odbijanja da da izjavu njihovom novinaru sa obrazlozenjem da se na slavama ne prica o politici. Ako je tad Kostunica javno bio protiv takvih izjava, zasto je onda sada samoinicijativno, bez da ga iko pita, ucinio sasvim suprotno obrusivsi se ostrim kritikama na vladajucu koaliciju?
Mislim, pitanje je sasvim na mestu i logicno... Zasto kada nekome ne odgovara pitanje, ne moze da se prica o politici na slavi, a sada kad treba iskoristiti prisutne medije moze i to bez postavljenog pitanja?!
Koliko god da zameram TV B92 sto su pristrasni u mnogim situacijama, zbog ovoga jednostavno ne mogu.

Nekakva poenta ovoga bi bila da upravo DSS kao stranka mora da bude MNOGO AKTIVNIJI u prici koja se tice nje i desavanja na politickoj sceni, te bude prva koja ce insistirati na promeni stvari koje ne valjaju, umesto sto krivca trazim u okolo! Da se bar zapita zasto je to tako i sta mozemo uciniti kako bi to bilo drugacije! To znaci promene u stranci i drugaciji pristup u delovanju. Ne kazem da i politicki protivnici nemaju svoju ulogu u tome ali na njih ipak ne mozemo direktno i u vecoj meri uticati, vec primarno treba da bude jacanje sopstvene stranke kroz reformu DSS koja bi podrazumevala i izbor novih sposobnih ljudi koji ce je osveziti plasirajuci nove kvalitetne ideje i iskustva!
Ako se tako nesto desi, verujem da clanovi DSS nece biti tako skloni stalnom: kukanju da su osteceni, da su neshvaceni na ovom svetu, da su svi protiv njih, da se nece vecito pozivati na borbu protiv nekakve nepravde u politici ili nece neprekidno pljuvati druge USPESNE aktera na nasoj politickoj sceni (sto je oduvek bila nekakva strategija SRS)!!!
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Dulence_Saviola Pet Maj 08, 2009 5:58 pm

Njihov Djurdjevan sada ipak vise zanima javnost & gradjane nego nas i to je tako. Inkognitus je obrazlozio svoje misljenje o tome zasto je to tako, a ja se sa njim slazem u vezi sa time da je potrebno delovati i na drugaciji nacin.

Zuti (nekad crveni) medijski filter je jedna od politickih taktika koju DS vesto prepisuje od SPS-a iz vremena Slobodana Milosevica, i ispoljava se tako sto se o opoziciji izvestava iskljucivo kada postoji neki razdor ili kada mogu da se prikazu kao nedosledni, nesposobni....itd. Zuto (nekad crveno) seme razdora u opoziciji (danas razbijanje SRS, nekada opozicionih koalicija) je uz Zuti (nekada crveni) medijski filter dobra kombinacija da se po svaku cenu zadrzi vlast. Samo jos fali novi Zuti (nekad crveni) izborni zakon koji ce sa 40% podrske birackog tela obezbediti 60% posto mandata u Narodnoj skupstini. (kao delimicno u Skupstini AP Vojvodina).

U svakom slucaju, kada god prepisujes od nekoga ko ne zna nista bolje nego ti, neces ni proci bolje nego on...

Sto se tice DSS-a u takvoj situaciji, eto novog zadatka za sve nas koji se i dalje borimo za nase ideje...ko nije dorastao izazovima koji se pred njega postavljaju ce nestati - to je neminovno. DSS se ipak izborio i sa vremenom kada ga je DS-ova vlast protivzakonito isterala iz skupstine, hapsila, proganjala,pretila...a o periodu kada su vladali oni od kojih DS prepisuje **recepte** za cuvanje vlasti, da ne govorim.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od ZuLuofVozdovac Pet Maj 08, 2009 8:00 pm

1.
zasto DSS nije dok je bio na vlasti nekako obezbedio naklonost bar jednog medija

Па зато што је једина демократска странка у овој земљи. Зато што обезбеђивање наклоности медија није показатељ способности већ безобразлука. Није ли највећу подршку медија имао Слоба? Једноставно, свако може да оснује своје новине, да им име које жели (нпр Велика Србија) да плаћа његово издавање и да га користи као страначко гласило. Проблем је у онима који јавни сервис и Политику (у којој је већински власник држава) користе како страначке медије. Проблем је што ја морам да плаћам јефтини маркетинг жутог Броза. Прва ствар коју је ДС урадио када је дошао на власт је смена дотадашње уреднице политике и стављање оног никоговића Бујошевића (коме је идол Мило Ђукановић) за уредника. Када би ДСС смењивао уреднике (нпр. није сменио Смајловићку која му такође није била наклоњена) не би више био ДСС...

Apsolutno ne mislim da Drakulic nije gresio, ali je ipak trebalo da se nadje nacin da se ljudi poput njega zadrze jer mnogo znace

А колико значе најбоље знају они из ДС-а. Понекад можда и погреше па узму Луку Београд по двадесетак пута мањој цени, или изграде тржни центар ушће, ругло Београда али помогну кад је најпотребније, кад требају паре за кампању и кад треба да се састави влада...

Nekada, kada je DSS bio glavni politicki faktor u Srbiji a Kostunica premijer, udarna vest je bila slava DSSa.

Некада су само ДСС и Радикали славили славу, а сада је то постала ствар помодарства. Неко слави славу, а неко зове новинара да га слика како слави славу. Причаш о времену када је ДСС био главни политички фактор, тада је колико се сећам на челу ДС-а био Живковић. Ја се нешто не сећам да су Чеда, Чомићка, Лечић и Живковић (тада главни људи у ДС-у) окретали колач да би неко могао да извештава како славе славу.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Incognitus Sub Maj 09, 2009 12:53 am

Ajoooj, nemam mnogo vremena da detaljo obrazlazem napisano. Potrudicu se da bude sto krace, pa ko razume OK. Izvinite na evenutalnim greskama pri kucanju ili izrazavanju. Ipak se nadam da cu biti relativno precizan.

а зато што је једина демократска странка у овој земљи. Зато што обезбеђивање наклоности медија није показатељ способности већ безобразлука. Није ли највећу подршку медија имао Слоба? Једноставно, свако може да оснује своје новине, да им име које жели (нпр Велика Србија) да плаћа његово издавање и да га користи као страначко гласило.

1. Verovatno se zbog naivnog razmisljanja poput ZuLuof-ovog DSS danas nalazi tu gde jeste. Meni je dosta price o postenju DSS i slicno, jer jednostavno nije tako. U politici postenje ne igra primarnu ulogu, vec interesi. Dobro je ako se oni poklapaju sa interesima drustva koje izabrani pojedinac predstavlja, ali ne valja ako je drugacije.
Ovo je Srbija i treba prihvatiti realnost kako bi se opstalo na politickoj sceni. Promene su nam potrebne, ali one idu postepeno a ne preko noci. To ocekujem i od DSS. Ja DSS ne vidim kao ne znam kakvog cistunca, kako vi ovde predstavljate stranku!

Drugo je naklonost medija, a drugo njihova zloupotreba. Koliko god da bilo lose pod Milosevicem, ja ne mogu da uporedim danasnju medijsku situaciju sa tadasnjom, niti mogu da se slozim da ono sto sam napisao znaci najgrublju kontrolu i zloupotrebu medija poput one iz 90ih. Ne bih da vas podsecam o ubistvima novinara koji nisu bili po volji tadasnje vlasti, onaj skandalozni Vucicev Zakon o informisanju itd.

2. Stranacko glasilo i javni medij su dve potpuno razlicite stvari! Ja ne pisem o stranackim novinama. Njih ima i DSS. One u ovoj prici nisu toliko bitne, jer ih citaju clanovi i sipatizeri stranke. DSSu treba proboj na medijskom planu, tako sto ce ga cuti i gradjani sirom Srbije koji nisu clanovi stranaka.
Ako svi budu razmisljali poput tebe, to se nikada nece desiti i DSS ce jednostavno vremenom mozda nestati kao parlamentarna stranka. Zao mi je zbog toga, ali treba pogledati istini u oci i suociti se sa problemom, a ne prosipati nekakve hvalospeve kako je DSS naj naj partija i toliko je fin da nikome ne pada na pamet da pokusa da koketira sa nekim medijom! To su besmislice! Tako ne treba da se ponasa stranka koja brine o svojoj buducnosti. Dok ostali ni ne pokusavaju da prikriju svoje perfidne lisicje namere, DSS se javno predstavlja kao ovcica! Smile
Mozda je na Zapadu drugacije, ali to je Zapad a mi smo zaostala i siromasna Srbija. Treba menjati neke stvari, pa i gore navedene, ali to ide postepeno.

Проблем је у онима који јавни сервис и Политику (у којој је већински власник држава) користе како страначке медије. Проблем је што ја морам да плаћам јефтини маркетинг жутог Броза. Прва ствар коју је ДС урадио када је дошао на власт је смена дотадашње уреднице политике и стављање оног никоговића Бујошевића (коме је идол Мило Ђукановић) за уредника. Када би ДСС смењивао уреднике (нпр. није сменио Смајловићку која му такође није била наклоњена) не би више био ДСС...

Ma nemoj! Smajlovicka jeste bila naklonjena DSS i to je opste poznato. Kad je DSS postavio Smajlovicku (koju izuzetno cenim kao novinara i intelektualca), tad ti to nije smetalo! Kako to da si Zuluofe odjednom postao nekakav pobornik medijske nezavisnosti odmah nakon sto je Bujosevic izabran na to mesto?!
E bas zbog ovakvih licemernih stavova gradjani kritikuju DSS. I kakve uopste ima veze ko je idol Bujosevica?!
Naravno da idel treba da bude nezavisna "Politika", jer je to drzavni veoma ugledni medij, ali ti si kao clan DSS poslednji pozvan da o tome govoris a jos manje da kritikujes postavljanje Bujosevica jer je upravo tvoja sranka prva umesla politiku postavivsi "podobnu licnost" zahvaljujuci njenoj politickoj i ideoloskoj bliskosti. Naravno da ovo nikako ne znaci da odobravam ono sto se u "Politici" desilo nakon smene rukovodstva, a posebno mislim na izbacivnaje Antoniceve kolumne...

А колико значе најбоље знају они из ДС-а. Понекад можда и погреше па узму Луку Београд по двадесетак пута мањој цени, или изграде тржни центар ушће, ругло Београда али помогну кад је најпотребније, кад требају паре за кампању и кад треба да се састави влада...

A bre covece, batali vec jednom taj DS, ja sam pisao o DSSu! Boli me ona stvar za DS. Umesto da se bavis svojom strankom koja nestaje, ti pljujes druge. Pritom ne pominjes da je tokom navodnih navedenih zloupotreba vlast u Beogradu cinila koalicija DS i DSS! Sta vise onda reci?! Sam kritikujes svoju stranku za lopovluk... Zasto bi za tako nesto bio kriv samo DS a ne i DSS ako su zajedno donosili najznacajnije odluke i birali ljude na rukovodecim mestima?!

Neverovatno je koliki je stepen subjektivnosti prisutan kod clanova DSS, ali i bilo koje druge stranke. Svaka cast izuzecima, ljudima koji su stranacki opredeljeni i razmisljaju svojom glavom. Znam da takvih ima.
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od ZuLuofVozdovac Sub Maj 09, 2009 2:40 am

Дакле ово је било укратко? Видим погодих те у жути живац.

Verovatno se zbog naivnog razmisljanja poput ZuLuof-ovog DSS danas nalazi tu gde jeste. U politici postenje ne igra primarnu ulogu, vec interesi. Ovo je Srbija i treba prihvatiti realnost kako bi se opstalo na politickoj sceni.

Где се ми сада налазимо показаће избори на општини Вождовац, до тада немојмо о томе. Ипак пошто нисмо власт то где се ми налазимо није толико битно, битније је где се ДС тренутно налази, јер су они на свим нивоима власт, а бојим се да ће резултати по њих бити... у најмању руку лоши. Ово о поштењу најбоље говори о томе каква си ти особа. Јер ти политику у Србији карактеришеш готово као свињац и притом саветујеш онога ко се у тој ситуацији једини понаша донекле нормално да приђе и са осталим свињама једе из канте да не би цркао од глади... Дакле поштење у домаћој политици не постоји, навикните се на то да би побеђивали. Хвала, ја нисам гладан. Пријатно.

Koliko god da bilo lose pod Milosevicem, ja ne mogu da uporedim danasnju medijsku situaciju sa tadasnjom

Ја мислим да је сада горе. Тада се бар знало да је то диктатура. Сада је све као фенси, фино, налицкани водитељи Б92, Авале, Фокса, РТС-а, причају нам исту причицу за лаку ноћ, пре него што пређемо на ''Бољи живот''.

Јa ne pisem o stranackim novinama. Njih ima i DSS. One u ovoj prici nisu toliko bitne, jer ih citaju clanovi i sipatizeri stranke. DSSu treba proboj na medijskom planu, tako sto ce ga cuti i gradjani sirom Srbije koji nisu clanovi stranaka.

Па ни ја не пишем о страначким новинама, већ о државним које ја плаћам, жута гарнитура злоупотребљава. Ти нон стоп причаш о томе како у ДСС-у сви морају да се суоче са слабим резултатима, да је неопходан медијски пробој... Па види, нико у ДСС-у не мисли да је могуће да седне испод шљиве и кука и да ће тиме добити изборе. Једноставно политички програм постоји, постоји јасна политика, али она не може да дође до ушију грађана јер је ДСС у систематској медијској блокади. Пошто је очигледно да је то највећи тренутно проблем странке странка се окренула критици оних које сматра одговорнима за такву ситуацију.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od ZuLuofVozdovac Sub Maj 09, 2009 2:41 am

Ma nemoj! Smajlovicka jeste bila naklonjena DSS i to je opste poznato.Naravno da ovo nikako ne znaci da odobravam ono sto se u "Politici" desilo nakon smene rukovodstva, a posebno mislim na izbacivnaje Antoniceve kolumne...

Ма да. И због тога је њу ДС пре месец дана поставио за амбасадора? Одакле ти идеја да је Смајловићка, (лична пријатељица Флоренс Артман) наклоњена ДСС-у? Ако је неко постављен у време владавине ДСС-а то не мора да значи да је он наклоњен тој странци. Ти мислиш да ако ДС то ради, то раде сви. Па ДСС је у ситуацији у којој се налази управо зато што се није бавио медијским мешетарењем које је тренутно на снази. Тијанић је јавно критиковавао Коштуницу зашто је дозволио да 4 од 5 телевизија са националном фреквенцијом у Србији добије исти човек, наклоњен ДС-у. Дакле, неко својим деловањем остварује оно што говори, а неко створи медијски свињац па се онда труди да га представи као реалност. Ко је ту лицемеран? Друго, ти одобраваш смену, а не одобраваш избацивање колумне? Па смена је и извршена да би се избацила колумна! Ти одобраваш узрок, а не одобраваш последицу?!?!?

Zasto bi za tako nesto bio kriv samo DS a ne i DSS ako su zajedno donosili najznacajnije odluke i birali ljude na rukovodecim mestima?!

Зато што ДСС није имао градоначелника, зато што је јасно коме је дотична особа која је добила то а и многа друга земљишта по Београду финансирала кампању (према извештају РИК-а ДС је потрошио десетоструко више пара од ДСС-а), зато што и дан данас има људи из ДС-а који јавно бране све те намештене тендере (нпр. Влаховић) и зато што је ДСС неке своје грешке платио одласком са власти, а ови други са ње не намеравају да оду... Успут ја сам увек за утврђивање индивидуалне одоговорности. Али ако увек већина тих ''индивидуалаца'' долази из исте странке ја мислим да то понешто говори и о тој странци (Јанушевић, Колесар, Кнежевић...).

ali ti si kao clan DSS poslednji pozvan da o tome govoris

А ако нисам члан, да ли смем онда да причам? Јер очигледно и ти сматраш да је члановима ДСС-а забрањено да јавно говоре чак и на свом форуму, па мислим можда не би било лоше да унајме некога да говори за њих. Или мислиш да је уопште забрањено промовисати политику ДСС-а?

Ти мораш да схватиш да је ДСС једина политичка странка у Србији, коју можемо да подведемо под општу дефиницију политичке странке. Остало су интресне групе које раде на проценат. Она има јасну идеологију, демократске принципе деловања, континуитет. Очување државе је свугде у свету општеприхваћено као нешто што може да буде идеологија, некакве интеграције и аквапарк то не могу да буду. Ако неко пред изборе организује митинг и на њему урла како никада неће дозволити да Коштуница буде премијер (и то ваљда кандидује као неки програм), и за то добије најачи аплауз на целом митингу то онда говори и о ономе на бини и о онима испред бине. Али говори и о томе у ком смеру би требали да се крећу будући политички напади ДСС-а. Ми се на овом форуму управо у том смеру крећемо.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
Super član
Super član

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 369
Godina : 38
Lokacija : Дедиње, Ужичка
Zanimanje : директор ЈАТ-а
Datum upisa : 05.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Narodnjak Uto Maj 12, 2009 10:57 pm

Видим да је на форуму настала нека велика препирка! Уобичајено! smile Овако, ја сам из Земуна, и ускоро ће уследити избори у општини Земун... То ће бити прилика и да видимо да ли је ДСС у тој општини у расту популарности, или у опадању... Избори ће све показати... Али, већ се зна ко ће да формира власт... Како ствари стоје СНС, ДС и нови Земунски покрет...

И искрено радује ме што је у дсс-у мање све оних људи који су тако "прожути" оријентисани. Такви се могу уочити на овом форуму. Као например овај Incognitus! Више него очигледно је чије он ставове заступа, као да није симпатизер ДСС већ ДС-а... Можда је и у међувремену постао, ко зна!!! Али, све у свему, он је мањина како у странци, а колико видим и на овом форуму. И није први пут да он износи овакве прожуте ставове... такве ставове је износио и на неком патриотском форуму ( он добро зна о ком форуму се ради )... исто је стално контрирао, величао Тадића, Нато, Чеду прашка... док није попио шут карту!
smile
avatar
Narodnjak
Iskusan član
Iskusan član

Muški Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty
Broj poruka : 22
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg Empty Re: Zasto je njihov Djurdjevdan veci, bolji i jaci od naseg

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu