Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

+11
neko...
Rajka
Deda
DS NAJBOLJI
ZuLuofVozdovac
Joca Marinko Zlee
Night Walker
Dulence_Saviola
beljina rules
Piksi
zvecarka
15 posters

Strana 13 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 9:55 am

Incognitus ::
Problem ce biti sto EU danas vidi i Srbiju i Kosmet kao svoje buduce clanice!

Spanija...Rumunija........nije jasan ni stav instutucija same EU,a i on je promenljiv...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 9:58 am

Incognitus ::Opasnost za DSS jeste gubitak tog prepoznatljivi profila stranke, pa se realno otvara mogucnost eventulanog utapanja stranke u SRS, posto ja trenutno ne vidim neke sustinske razlike izmedju njih. Ne kazem da ce se to sigurno desiti, ali objektivno posmatrano postoji mogucnost.

Ispalo je tako tokom kampanje jer smo isticali teme koje smo isticali, ubrzo ce se pokazati velke razlike izmedju DSS i SRS vizije Srbije.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Pon Jun 16, 2008 10:01 am

Dulence_Saviola ::
Incognitus ::
Problem ce biti sto EU danas vidi i Srbiju i Kosmet kao svoje buduce clanice!

Spanija...Rumunija........nije jasan ni stav instutucija same EU,a i on je promenljiv...

Hoces da kazes da su one protiv nezavisnoti. Jesu, ali ja nisam siguran da je tako nesto dovoljno. KiM je priznalo cak 20 clanica EU! Nadam da necemo doci u situaciju da neko od Srbije trazi da priznamo KiM kao nezavisno. Onaj ko bude to trazio moze samo da ozbiljno ugrozi evropsku buducnosti Srbije, jer ovde niko od popularnijih politicara nije spreman da potpise nezavisnot duhovne kolevke srpskog naroda.
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 10:02 am

Deda ::Srbija će u najmanju ruku imati legitimno pravo da vodi takvu politiku, kao uostalom i neke druge članice unije............imajući u vidu natalitet Šiptara...

1) Zasto mislis da sada Srbija nema legitimno pravo da vodi takvu politiku ?
2) Natalitet Siptara je u nezabelezenoj tendenciji pada....

Svidja mi se ovaj tvoj ceo post,ali mi ove 2 stvari nisu najjasnije...
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Incognitus Pon Jun 16, 2008 10:05 am

Dulence_Saviola ::
Incognitus ::Opasnost za DSS jeste gubitak tog prepoznatljivi profila stranke, pa se realno otvara mogucnost eventulanog utapanja stranke u SRS, posto ja trenutno ne vidim neke sustinske razlike izmedju njih. Ne kazem da ce se to sigurno desiti, ali objektivno posmatrano postoji mogucnost.

Ispalo je tako tokom kampanje jer smo isticali teme koje smo isticali, ubrzo ce se pokazati velke razlike izmedju DSS i SRS vizije Srbije.

Iskreno se nadam da ce biti tako, jer razlike ipak postoje, iako one trenutno nisu kao nekad, a sami glasaci ih ne primecuju. Ja sam pisao sa stanovista prosecnog srpskog gradjanina/glasaca. Drago mi je kada se DSS sto manje povezuje i poistovecuje sa SRS. : )

Dr Parivodic je ovo jasno istakao u svom intervjuu "Blicu" koji mozete procitati preko sledeceg linka http://www.blic.co.yu/politika.php?id=45556.


Poslednji izmenio Incognitus dana Pon Jun 16, 2008 10:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Incognitus
Incognitus
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty
Broj poruka : 135
Lokacija : Beograd
Zanimanje : Student
Datum upisa : 15.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 10:12 am

Incognitus ::
Dulence_Saviola ::
Incognitus ::
Problem ce biti sto EU danas vidi i Srbiju i Kosmet kao svoje buduce clanice!

Spanija...Rumunija........nije jasan ni stav instutucija same EU,a i on je promenljiv...

Hoces da kazes da su one protiv nezavisnoti. Jesu, ali ja nisam siguran da je tako nesto dovoljno. KiM je priznalo cak 20 clanica EU! Nadam da necemo doci u situaciju da neko od Srbije trazi da priznamo KiM kao nezavisno. Onaj ko bude to trazio moze samo da ozbiljno ugrozi evropsku buducnosti Srbije, jer ovde niko od popularnijih politicara nije spreman da potpise nezavisnot duhovne kolevke srpskog naroda.

20 clanica EU, ali pod uticajem SAD-a,150 zemalja u svetu je ipak reklo NE (ali ajd to priznanje kako kazes nisi siguran da je dovoljno,slazemo se da ni priznanje ni nepriznavanje ne mora da zacementira odnose 2 zemlje,pa sacekajmo UN septembra da vidimo sta ce tamo da se pokaze,da li je dovoljno ili ne da KiM budu drzava)

Kazes da se nadas da niko nece traziti....mislim da je nas kruci stav upravo potreban da do toga ne bi doslo. Da smo takav stav imali od 2001-e ne bi doslo ni do ovog priznanja. Jednostavno,ako je sve vise gradjana koji jednostavno slegnu ramenima i gube interesovanje (usled kampanje u medijima i drzanja dela rukovodstva drzava i stranaka vodecih) lako ce doci i do toga. Sta onda raditi AKO zastraze neko de facto priznjanje? Kao sto je to da ucestvujemo u radu nekog tela EU gde ce sedeti i predstavnik Nezavisnog Kosova ? Ili da zakljucimo ugovor sa Bugarskom,Rumunijom,Albanijom i Kosovom kao suverenom drzavom? A partnerstvo u EU upucuje na takvu saradnju...

Mozda Tadic nije spreman sada, ali poznato je koliko je on dosledan (procitaj samo stavove o SPS-u od pre godinu dana,kada su podrzali Nikolica za predsednika NSRS), takodje i o Draskovicevoj doslednosti da ne govorim, ok tu su Canak i Jovanovic, ali ta doslednost je antidrzavna jer vodi razgradnji drzave Srbije.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 16, 2008 10:18 am

Incognitus ::
Dulence_Saviola ::
Incognitus ::Opasnost za DSS jeste gubitak tog prepoznatljivi profila stranke, pa se realno otvara mogucnost eventulanog utapanja stranke u SRS, posto ja trenutno ne vidim neke sustinske razlike izmedju njih. Ne kazem da ce se to sigurno desiti, ali objektivno posmatrano postoji mogucnost.

Ispalo je tako tokom kampanje jer smo isticali teme koje smo isticali, ubrzo ce se pokazati velke razlike izmedju DSS i SRS vizije Srbije.

Iskreno se nadam da ce biti tako. Uostalom, dr Parivodic je to jasno istakao u svom intervjuu "Blicu" koji mozete procitati preko sledeceg linka http://www.blic.co.yu/politika.php?id=45556.

Drago mi je da je neko naceo temu,i svaka mu cast zbog toga,ali to je samo po pitanju neke unutrasnje politike, tj. pravca reformi i tako to, da ne kazem prica o privredi, ali u tome lezi i problem koalicije sa SRS-om, nas je objedinio stav o politickim pitanjima KiM,jer i jedni i drugi cenimo da je trenutno najbitnije, ALI, vladu ceka niz iskusenja - Hag,Nezaposlenost,Privatizacija,Kriminal,Korupcija,Eu,NATO,i slicno, a tu ce iskociti razlike...u stavovima,politici i prioritetima, naravno da je kompromis za politiku nuznost, ALI....opet...

U Svako slucaju to je nesto sto sigurno vodi tome da se izdeferencira DSS od SRS-a i ponovo pokaze svojim nekadasnjim biracima sta je politika DSS-a
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Uto Jun 17, 2008 10:58 pm

Dulence_Saviola ::
Deda ::Srbija će u najmanju ruku imati legitimno pravo da vodi takvu politiku, kao uostalom i neke druge članice unije............imajući u vidu natalitet Šiptara...

1) Zasto mislis da sada Srbija nema legitimno pravo da vodi takvu politiku ?
2) Natalitet Siptara je u nezabelezenoj tendenciji pada....

Svidja mi se ovaj tvoj ceo post,ali mi ove 2 stvari nisu najjasnije...

Nisam se možda precizno izrazio. U ovom trenutku je vođenje politike nepriznavanja jedino što može da se uradi, a iz pozicije članice EU će se otvoriti možda neke dodatne mogućnosti.
Teško mogu da zamislim neki značajniji pad nataliteta kod njih. Mada nije nemoguće, čini mi se da islamski momenat kod šiptara nije dominantan, što je dobro za nas. Zamisli te strahote (daleko bilo) da su u borbi za svoje ciljeve izvodili terorističke akcije po Srbiji.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Deda Uto Jun 17, 2008 11:58 pm

Incognitus ::Bojim se da uslov za ulazak Srbije u EU mora biti jasna definisanost drzave koja se uclanjuje, sto se prevashodno odnosi na to da li Srbija ulazi u EU sa ili bez Kosmeta. Prosto mi je neverovatna prica kako nase uclanjenje moze da se desi, a da se i Srbija i EU prave kao da ne znaju da je KiM danas de facto nezavisno. Mislim da Tadic plasira tu pricu, koja danas jos uvek moze da prodje, ali ne bih rekao da ce biti lako u buducnosti...
Problem ce biti sto EU danas vidi i Srbiju i Kosmet kao svoje buduce clanice!

To je stvarno veliki problem. Ili će svi zajedno smisliti neku spektakularnu akrobaciju, ili će neko morati nešto da proguta.
Deda
Deda
Veteran
Veteran

Muški Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty
Broj poruka : 156
Lokacija : Barajevo
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrbovanje clanova DSS od strane DS... - Page 13 Empty Re: Vrbovanje clanova DSS od strane DS...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu