Forum Omladine DSS Barajevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto srbe niko ne voli?

+4
ldp siri dalje
Dulence_Saviola
Admin
IĐUĐUMA OBUĐAMA
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od IĐUĐUMA OBUĐAMA Uto Jun 17, 2008 1:38 am

1. Koji je ratovao sa svim svojim susedima

2. Koji je izazvao ratove sa svim svojim susedima

3. Pretvorio sve svoje vojne poraze u pobede

4. Slavi svoj najtezi poraz u istoriji (Kosovsku bitku) kao nacionalni praznik

5. Koji je bezaniju svoje vojske na Krf (grcko ostrvo) u I svetskom ratu, ispred austrijske i nemacke vojske oznacio u istoriji kao takticki manevar

6. Koji je pobio, izdao ili proterao sve svoje vodje

7. Cija epika (narodne pesme) je zasnovana na pozivu na osvetu i mrznju

8. Ciji je predsednik proglasen ratnim zločincem, a oni ga ponovo iz zatvora kandiduju za predsednika

9. Kada se sretnu u radosnom ushicenju jedan drugom psuju majku, sestru, dete, hleb i sunce

10. Koji je u doba komunizma rusio i zapustao svoje bogomolje

11. Ciji nacionalni instrument - gusle- ima samo jednu zicu i to napravljenu od konjske repne dlake

12. Koji drzi za srpskog pisca coveka ciji roman pocinje sa Bismillahi (Dervis i Smrt)

13. Ciji reformator jezika, Vuk Karadzic, je nosio fes, tursku tradicionalnu kapu

14. Koji je svu svoju hajduciju, pljacku i otimacinu opevao u junackim pesmama

15. Kojima je uspelo da po prvi put u istoriji učini da ih napadne vojni savez hriscanskih zemalja i zaustavi genocid koji su oni uradili nad muslimanima

16. Koje svoje zločince proglasuju svecima
IĐUĐUMA OBUĐAMA
IĐUĐUMA OBUĐAMA
Iskusan član
Iskusan član

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 29
Godina : 56
Lokacija : Afrika paprika
Datum upisa : 15.05.2008

http://hr.wikipedia.org/wiki/Idi_Amin_Dada

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Admin Uto Jun 17, 2008 4:20 am

Ovakve stvari vec pocinju da mi idu na ...

Prvo i osnovno o Srbiji:
- Ko ne ume da je voli, neka ne tera druge da je zamrze!

Ne kazem, i daleko od toga da su Srbi nebeski narod... takvi smo kakvi smo, nisam previse ponosan ali ne lajem okolo. Samo bi lud covek palio kucu u kojoj zivi, ma kakva ona stracara bila!

Dalje, zasto iko misli da su drugi narodi Bogom dani?
Zar mislis dragi moj Idjudjuma, da su Srbi jedini narod koji je ratovao sa svojim susedima? Pretvorio svoje poraze u pobede?
Dovoljno je da pomenem najvecu vojnu silu SAD... Ratovali su i sa susedima i sa zemljama koje nemaju nikakvu vezu sa SAD! Ratovali su i ratovace i dalje, po svemu sudeci, jer za njih ne vaze ovozemaljski zakoni, jer su preveliki zalogaj za bilo koga. Sve svoje poraze (kojih je bilo) su slavili kao pobede.
I naravno u SAD ti neces cuti da neko blati sebe same kao sto to mozes videti kod nas. Prepuna je Srbija ljudi koji ce za pare delati protiv svoje brace.
U Americi posle nepogoda u New Orleansu nisu pricali za sebe da su stoka jer su tamosnji gheto-crnci jedva docekali raspad sistema, pouletali u obliznje radnje i pomaznjavali sve sto im je doslo pod ruke. Ali zato mozete videti nase osude one dve devojke koje su pokrale radnju sa patikama dok je trajao protest protiv priznavanja Kosova. Ne podrzavam to sto su radile, ali nemojmo sami sebe prikucavati za dno izjavama da smo najgori. Nismo jedini koji koristimo priliku. Svi su takvi.

Bezaniju (kako ti nazivas) na Krf u I svetskom ratu ja bih nazvao jedinom svetlom tackom nase istorije. Kada su i puki narod i politicari i burzuji na celu sa kraljevskom porodicom bili u istom blatu sklanjajuci se od austrijske vojske. I tada su Srbi karakterisani kao kanibali dok su austrijanci smerno vesali i masakrirali srpske civile. Propaganda je i tada ucinila svoje. S tim sto je tada moglo da se nadje i postenih ljudi sa zapada koji su pokusali da izmene to misljenje jer su se i sami iznenadili lazima.

Nismo jedini koji su bili pod komunizmom i zapustali svoje bogomolje.
Mislim da ima i jadnijih nacionalnih instrumenata od nasih gusala.
O kom genocidu pricas? Jos jedna propagandna manipulacija dragi Idjudjuma! Taj genocid nije bio nista znacajniji od genocida nad Srbima, a opet, nema drugog naroda koji osudjuje svoje drzavljane, time sebe i svoju naciju karakterisuci kao tiranine.

Iskreno, prestao sam da gledam B92 kada su poceli da pljuju po zemlji po kojoj hodaju. Ako nas pljuju drugi, ne moramo dozvoliti sebi luksuz da se i sami pljujemo. Kako ce nas drugi postovati ako mi sami sebe ne postujemo?!?

Sto se tice svetaca... dovoljno je pomenuti ko je bio i sta je bio u drugom svetskom ratu Jozef Racinger, trenutni papa katolicke crkve koji sada nosi ime Benedikt XVI!

Ne mislim da smo savrseni, daleko od toga. Jos mnogo mi moramo da ucimo da bismo ziveli kako treba, i pisao sam vec o tome. Ali daleko od toga da smo jedini nesavrseni!

I jos nesto za kraj, voleo bih da jednom cujem tvoje reci a ne neki copy/paste posta postavljenog jos 29-11-2003 godine sa nekog foruma
http://www.srbijauzivo.co.yu/showpost.php?p=1694&postcount=6
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 11:17 am

1. Koji je ratovao sa svim svojim susedima
Sa Makedonijom nismo ratovali,pa ni sa Albanijom,ni sa CG.Sa Rumunijom fakticki nije bilo rata.

2. Koji je izazvao ratove sa svim svojim susedima
Jedino smo izazvali rat sa Bugarskom 1885.g. i to ne narod,vec kralj. Sve ostalo smo mi bili napadnuti - istorijske cinjenice. Osim ako nam ne upisujes oslobodilacke balkanske ratove u krivicu,onda ovo stoji.

3. Pretvorio sve svoje vojne poraze u pobede.
Vojnih poraza je bilo malo,i nijedan nije pretvaran u pobedi, ulgavnom su skrivani oni moderniji.

4. Slavi svoj najtezi poraz u istoriji (Kosovsku bitku) kao nacionalni praznik
Oko ishoda ove bitke se ne slazu ni istoricari,ima argumenata recimo da se ne prihvati turksa pobeda cak i po turskim izvorima i analizama (odmah po bici Muratov sin postaje komadant i povlaci vojsku,a ne odlazi u Krusevac), a uostalom ne slavi se vojni ishod bitke.

5. Koji je bezaniju svoje vojske na Krf (grcko ostrvo) u I svetskom ratu, ispred austrijske i nemacke vojske oznacio u istoriji kao takticki manevar

Da nije bilo taktickog manerva ne bi bilo ni fronta pred Solunom, u bitku se ne ulazi ako ces da izgubis. Naravno, slozenu taktiku nije u stanju svako da razume.

6. Koji je pobio, izdao ili proterao sve svoje vodje
Niko, mozda Kromvelovi saradnici, jer im je on bio jedini vodja a izdali su ga,a onda bi to moglo da se primeni i na Spartaka, jer je deo ustanika njega **oterao** i podelio se na manje ustanicke grupe.

7. Cija epika (narodne pesme) je zasnovana na pozivu na osvetu i mrznju

Marka Perkovica - Thompsona i eventualno jednog lika iz Ruande koji je optuzen u Hagu jer je podstrekavao na masnovne slocine.

8. Ciji je predsednik proglasen ratnim zločincem, a oni ga ponovo iz zatvora kandiduju za predsednika

Pre svega mogu tebe da proglase ratnim zlocincem - ako nije pravosnazno osudjen, dakle nije dokazani zlocinac.Nemas na osnovu cega da suspendujes njegovo pasivno biracko pravo, ni na osnovu cega da kazes da je zlocinac.

9. Kada se sretnu u radosnom ushicenju jedan drugom psuju majku, sestru, dete, hleb i sunce
To zavisi od kulture pojedinca, i javlja se i kod drugih naroda.

10. Koji je u doba komunizma rusio i zapustao svoje bogomolje.

Nas narod delimicno odgovoran,ali to je bilo vrednosno opredeljenje, kao i svi narodi koji su ziveli u takvim rezimima (Bugari,Rusi,Rumuni,Slovaci,Cesi.....)


11. Ciji nacionalni instrument - gusle- ima samo jednu zicu i to napravljenu od konjske repne dlake

Ovo...mislim...strasno.....kakve to veze ima..od cega se prave gajde ???

12. Koji drzi za srpskog pisca coveka ciji roman pocinje sa Bismillahi (Dervis i Smrt)

Svaki jezik prolazi kroz sopstvenu evoluciju i uticaje iz drugih jezika,a uostalom **Cekajuci Godoa** je pisao englez na francuskom jeziku...jel to umanjuje vrednost dela ili knjizevnosti ?

13. Ciji reformator jezika, Vuk Karadzic, je nosio fes, tursku tradicionalnu kapu

Nas, a fes nije turska nacionalna kapa u to vreme,vec moda po svim zemljama od Maroka (gde i jeste grad Fes po kome nosi ime ta kapa) do Krima.

14. Koji je svu svoju hajduciju, pljacku i otimacinu opevao u junackim pesmama
Crnogorci, ako ih prihvatis za narod, a i Ukrajinci o donskim kozacima. Mozes i ustanike Tadeusa Koscuska da nazoves **otimacima** ako su otimali od okupatora.

15. Kojima je uspelo da po prvi put u istoriji učini da ih napadne vojni savez hriscanskih zemalja i zaustavi genocid koji su oni uradili nad muslimanima.

Nijedan. Ako mislis na NATO onda ti preporucujem da pogledac clanice i **severoatlnansku povelju**. Videces da je clanica Turska (koja ako nisi znao nije hriscanska zemlja) a i da razlozi formiranja alijanse nisu verski ili vrednosni vec odbrambeni.


16. Koje svoje zločince proglasuju svecima
Hm.....nejasno na sta mislis...ali recimo cuo sam da je Vatikan proglasio za sveca nekoga ko je blagosiljao ustaske nozeve...sad sta je bilo sa tim slucajem...

Zakljucak:
Razlozi koji se ne odnose na Srbe ne mogu da budu razlozi zbog kojih se Srbi mrze,zar ne?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Uto Jun 17, 2008 6:47 pm

Lepo je to kad vas neko kritikuje sa ili bez osnova a vi kao pravi Srbi odmah skocite da branite svoj patriotski ponos.....ima dosta istine u ovome ali je i istina da nismo bas samo mi specificni po tome,sto nije opravdanje samo po sebi kao npr.vase shvatanje zlocina.... klali smo i mi ali klali su i oni i verovatno niko ne trba da odgovara za to.........jedino sto smo u odnosu na druge imali odlicne rezultate je klanje izmedju sebe .....najmonstruozniji period srpske istorije je ll svetski rat kada smo vise izginuli imedju sebe nego od nemaca........sta je povod za to....
Od kosovske bitke ,kroz narodnu poeziju ,ll svetskog rata,komunizma,milosevica i na kraju kostunice za svaki poraz trazeno je zrtveno jagnje odnosno neko koga treba proglasiti izdajnikom.......svi ovi patrioti u poslednje dve decenije nikada vise nisu pricali o slozi,i jedinstvu srpskog naroda a nikad vise nisu uspeli da podele srbe igrajuci na kartu nepismenosti i zaostalosti srbije i srba........poslednji primer dao je Voislav kostunica kreator kosovske politike poslednjih pet godina koja se zavrsila porazom a za izdajnike proglaseni cedomir jovanovic i boris tadic.......iako prvi nije bio u vlasti,a drugi podrzavao glupe politicke poteze dss i voislava kostunice .........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Uto Jun 17, 2008 10:07 pm

Cedomir Jovanovic je bio u Vlasti, od 2000-2004, potpredsednik Vlade Srbije. Mlaka politika prema Kim (osim kratak zaokret dr Zorana Djindjica)

Boris Tadic, predsednik DS-a nije samo podrzavao nego ucestvovao u borbi za KiM i bio deo politike Vlade Srbije od 2003 - 2005 a narocito od 2005-te,do januara 2007,vrlo aktivan ucesnik. Ne znam zasto je tek tako promenio opredeljenje.

Pazi, covek (IDJUDJUMA) je kritikovao bez osnova, da je kritikovao i Busmane **skocio bih** (tj. kada sam online i imam vremena skuckao bih) zasto mislim da gresi. To me ne cini ni vecim ni manjim patriotom.

Ne vidim po cemu se moje shvatanje zlocina razlikuje od tvog ? Pojasni malo...kako ti zhvatas zlocin ? Neko moje najsire shvatanje bi bilo fazon...ma uopste protiv pravne povrede zivota,tela,zdravlja....itd

Ni klanja izmedju sebe nije made in Serbia - npr Poljska u istom periodu Armija Krajova (zemljska armija - verna izbglickoj vladi) domaci komunisti, domaci revolucionari, dakle gradjanski rat. Istina je da Poljska nikad nije dala kvislinga,ali su se isto tamanili i medjusobno. Preporucujem ti roman Osvajanje vlasti, Milosa Ceslava cini mi se, bas o tome. Kinezi ??? Tajvan i Kina tj...Koreja ??? Vijetnm ???? Adj da ne smaram

Sto se tice igranja na nepismenost i neznanje tj. zaostalosti Srba....mislim da ipak blok koji ti podrzavas ima vise politicke koristi od igranja na tu kartu. To mislim zbog poruka koje se upucuju biracima i demagogiji. (naravno, prisutno kod svih stranaka tokom kampanje,sto je uostalom i legitimno).

O porazu te politike mozemo da pricamo posle semptembra i UN-a koje ce dati jako vaznu rec za pitanje KiM.

O podeljenosti u Srba.....e to mogu da prihvatim kao nacionalnu specificnost (i frustraciju) ali to je razlog zbog kojeg nas VOLE, svi koji su nam bili neprijatelji, jer su uvek imali deo na svojoj strani.....to jeste nase prokletstvo...mozda i neizlecivo, prisutno jos od davnina. Ta podeljenost je uzrok sto mrzimo sami sebe bez pravih razloga. Moras da budes mnogo mudriji i mocniji od Kostunice,Tadica,Seselja i Cede zajedno da bi odgonetnuo tu zagonetku,sto nikada ne mozemo da se sporazumemo oko najbitnijih pitanja.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Admin Uto Jun 17, 2008 10:53 pm

Kada se prica o podeljenosti, ovi postovi vec dovoljno govore.
Ne bi trebalo da govorimo uopste da li je IDJUDJUMA u pravu ili ne. Ovo je trebalo da bude jednoglasno osudjeno. Bas zbog toga i nikada necemo biti slozni. Sve dok pristalice jednih napadaju pristalice drugih sta god da oni napisu. Ja sam neutralan po tom pitanju i ovo sto sam video u OBUDJAMINOM postu dotaklo me je kao Srbina a ne kao pristalicu ove ili one stranke!
Kao sto sam vec napisao, ne kazem da smo mi savrseni nebeski narod, ali ko ce nas da brani i da pokusa da podize ugled u svetu ako ne mi sami najpre!
Pustite da drugi pljuju, suvisno je da i mi sami sebe pljujemo. Ne kazem da zlocin nije zlocin ako ga mi pocinimo. Ali nijedan drugi narod ne objavljuje to na sva usta! Ako se izrekne neka kazna, neka to ostane medju nama koliko je god to moguce.
Da li ste culi da Amerikanci objavljuju na sav glas za sebe same kako su stoka od naroda jer su pocinili razne zlocine u Iraku?
Ako je neko i pocinio zlocin, kazni ga i svoj prljavi ves zadrzi za sebe! Nemoj se hvaliti time da je to pocinio pripadnik tvog soja!
Svojim postom nisam hteo ni da podrzim jedne ni da poklopim druge politicke opcije u Srbiji. Moj post nije bio ni ne znam koliko patriotski, moj post je bio samo poziv da se konacno spustimo na zemlju. Jedni postuju Kostunicu, drugi Tadica, treci Tomu ali bi svima trebao da bude prioritet podizanje ugleda drzave i samih drzavljana ove nase kakve takve drzave!
Toliko, nadam se da me nece neko pogresno shvatiti, jer koliko vidim treba sve nacrtati da bi se shvatila poenta.
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Sre Jun 18, 2008 7:10 pm

....rekao si da ti nije jasno zasto su tadic i ds napravili zaokret i verovatno si mislio na ssp oko kojeg je bilo dosta polemike onda ja to vidim samo kao drugacije misljenje a ne kao izdaju i mislim da su zato i raspisani na kraju izbori na kojoj su stranke koje su bile za ponistenje(srs i dss)dobile 102 mandata ,znaci nedovoljno........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Sre Jun 18, 2008 8:25 pm

Opet maliciozno tumacis rezultat.....a koliko su mandata dobile stranke koje su bile PROTIV ponistenja ? (Napomena: SPS se nije izjasnjavao ni manjine)

OVO NIJE TA TEMA !!!!
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Admin Sre Jun 18, 2008 9:11 pm

Dulence_Saviola ::OVO NIJE TA TEMA !!!!

Upravo to
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Čet Jun 19, 2008 3:03 am

ok nije tema ali da ti odgovorim,palma je bio za ,sps i pups se nisu izjasnjavali ali nisu ni bili protiv a za manjine je najlogicnije da su 99% za ....ovo je po meni prosta racunica ...........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Čet Jun 19, 2008 9:18 am

Najlogicnije ? Sulejman Ugljanin i Bajro Omeragic su ti 99% bili za ponistavanje ? Bez njih nema vise od 50%
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Admin Čet Jun 19, 2008 1:02 pm

Drzite se teme - po drugi put
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Rajka Pet Jun 20, 2008 2:14 pm

Ne slazem se sa temom, ali uopste, nije bitna stranacka pripadnost jednostavno nije tačno da Srbe niko ne voli.
"IĐUĐUMA OBUĐAMA" sta si ti po nacionalnosti?
Rajka
Rajka
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 185
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od zvecarka Pet Jun 20, 2008 11:38 pm

ja licno to pokusavam da provalim jer kada je prvi put dosao pisao je malo drugacije...
zvecarka
zvecarka
Antički filozof
Antički filozof

Ženski Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty STA SAM PO NACIONALNOSTI?

Počalji od IĐUĐUMA OBUĐAMA Sub Jun 21, 2008 1:22 am

Rajka ::Ne slazem se sa temom, ali uopste, nije bitna stranacka pripadnost jednostavno nije tačno da Srbe niko ne voli.
"IĐUĐUMA OBUĐAMA" sta si ti po nacionalnosti?

Ja sam melez. Cale mi je Crnogorac iz Niksica a keva crnkinja iz Ugande. Upoznali su se u Ugandi. On je radio u Energoprojektu kao arhitekta i tamo je nesto gradio, a ona je brala banane na farmi gde su tadasnji jugoslovenski radnici krali banane. A kad su igrali fudbal, s jedne strane su navijale devojke iz Ugande, a sa druge su navijali majmuni (bez zezanja, pravi majmuni, voleli su fudbal). Zovem se Marko, a svi u drustvu me zovu Maroko. Tako da ne znam sta sam po nacionalnosti. Na popisu sam se izjasnio kao Afro-Evropljanin.
IĐUĐUMA OBUĐAMA
IĐUĐUMA OBUĐAMA
Iskusan član
Iskusan član

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 29
Godina : 56
Lokacija : Afrika paprika
Datum upisa : 15.05.2008

http://hr.wikipedia.org/wiki/Idi_Amin_Dada

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Admin Sub Jun 21, 2008 2:22 am

Iskreno se nadam da su ovo konacno tvoje reci a ne opet neki copy/paste.
Ukoliko je ovo istina, dobrodosao na forum Maroko i nadam se da ces odsad prestati da koristis kopiranja drugih postova i poceti da dajes svoja misljenja (sa nadam se koliko toliko uzdrzavanja od nekih izraza... Ipak je tolerancija ono cemu stremimo na ovom nasem forumu).

Ono sto me zanima je, da li zaista verujes u ono sto si napisao/kopirao ili si samo hteo da pocnes temu koja bi mozda bila zanimljiva ljudima? Da li se kao polu-crnogorac imalo osecas Srbinom ili ovo pises iz totalno treceg lica, gledajuci na srbe kao crnogorske komsije?
Admin
Admin
Administrator foruma
Administrator foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 401
Lokacija : Rectus Silva
Datum upisa : 19.02.2008

http://www.direkcijabarajevo.co.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Sub Jun 21, 2008 3:42 pm

onda si ti
CRNO-CRNOgorac...?
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Sub Jun 21, 2008 9:09 pm

cinjenica je da nas na zapadu ne vole je retka stvar oko cega smo se slozili.............do 90 god srbija je imala tradicionalne neprijatelje nemce madjare,turke,hrvate ali i tradicionalne prijatelje kao npr.amerikance,engleze i francuze.........Dolaskom slobodana milosevica na vlast srbija je uspela da ih ujedini protiv nas......iako smo bili najveci komunisti u staroj jugoslaviji ,obozavali tita,i partiju, proterali ili pobili sve srbe posle ll svetskog rata koji su bili protiv , trbalo nam je samo par godina da nas monstrumi poput milosevica i seselja pretvore najvece nacionaliste i pravoslavce na kugli zemaljskoj.......drugi su to posmatrali i cudili se da tako nesto postoji ....o ratovima koje je srbija izazvala na podrucju stare jugoslavije dovoljno je reci da je srbija ucestvovala u sva cetiri ali da naravno mi nismo izazvali ni jedan ,odnosno da srbija u tome nije ni ucestvovala........2000god.svet nam se divio i poverovao nam da smo se konacno dozvali pameti ali posle pokusaja puca opozicije i ratnih zlocinaca u kojoj je ubijen premijer 2003god.zapad je shvatio da smo mi ipak oni divljaci koje im je cnn prikazivao 10 god.... na celu sa dr.Voislavom Kostunicom koji se vec prikazao kao veliki srbin i patriota ,sluzeci se identicnom nacionalistickom demagogijom i satanizacijom protivnika poput bracnog para milosevic ..........relativizacija zlocina umesto obracuna sa zlocincima , jacanje nacionalizma i ideologije velike srbije umesto modernizacije i integracije srbije u civilizovano drustvo bilo je dovoljno da nam zapad definitivno okrene ledja i vrati nas u proslost zauvek.............najstrasnije u celoj prici je sto se vi ovde predstavljate kao cuvari nekakve trdicije samo niste rekli koja je to tradicija i sta je to sto je u srbiji bilo dobro pa ga vi sad cuvate............
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Ned Jun 22, 2008 10:43 am

Srbija nije izazvala nijedan rat na podrucju ex-SFRJ. Moraces da obrazlozi i dokazes suprotno.

Seselj i Milosevic nisu od nas napravili najvece Pravoslavce.

Nikakav pokusaj puca nije postojao. Pretpostavljam da su neki u okviru DOS-a planirali i takav scenario,ali u 2003-oj o tome nema govora. Bilo je jasno ko vlada bez podrske naroda i protiv zakona. Na bajonetima se moze sve - osim sedeti na njima.

Pogledaj malo koliko se ti drugi narodi **vole** iako nisu imali Milosevica i Seselja. Koliko se to vole Poljaci i Nemci,ili Nemci i Francuzi ili Francuzi i Englezi, i Englezi i Nemci,i Portugalci i Spanci....itd. Nema tu ljubavi, ima ponekad simpatija ili interesa.

Ono za Kostunicu si se nalupetao i to jako ruzno i licemerno. Kostunica je isti kakav je i bio pre 5, oktobra.Jedan od najvecih od demokrata u Srbiji, i borac za demokratizaciju Srbije. To sto se tebi ne svidja njegov odnos prema NATO-u,Hag-u, Kosovu i Metohiji, Eu i slicno jeste razlog da ukazes zasto je to lose za Srbiju,glasas za nekog drugog,ali ne i da kuckas onakve gluposti (narocito bez obrazozenja).

**Zapad**? EU nije okrenula ledja Srbiji, niti ce to ikada da ucini,jer smo mi u svakom smislu deo Evrope, ma koliko pojedinci van Srbije vodili antisrpsku kampanju, i sto je najtuznije - i pojedinci u samoj Srbiji.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Ned Jun 22, 2008 5:46 pm

dobro objasni mi onda kako to da je srbija bila ucesnik svih ratova od slovenije do kosova ,kako to da se ceo svet od australije ,japana, amerike i eu udruzio protiv nas 99,ako mislis da mi odgovoris da je srbija branila srbe onda ces morati da mi objasnis i sta se desilo 95 u krajini kada je hrvatska za par dana proterala stotine hiljada srba bez opaljenog metka....jel ti tu nesto sumnjivo........sta ti podrazumevas pod srbija....dali je srbija rezim koji je narod izabrao na izborima i koji ga predstavlja... ja ovde pricam konkretno o rezimu slobodana milosevica koji je izazvao cetiri sukoba a iza sebe imao narod koji mu je dao podrsku (mislim na veci deo naroda)....reci mi i na koji nacin su srbi odjednom od komunjara postali nacionalisti ,ko je kreirao tu nacionalnu poitiku pocetkom devedesetih na drzavnoj televiziji,seselj i milosevic ili mozda zoran djinjic,ko je pricao o karlovcu,karlobagu i virovitici.....a za kostunicu bi mogao da se setis sta se u periodu od 2001 do 2003 pisalo o zoranu djindjicu u kuririma,nacionalima,koja stranka je punila glavu ljudima o patriotizmu,o srbiji,ko je ispracao haske optuzenike iz vlade srbije,ko nije bio obavesten o izrucenju milosevica,ko je podrzavao oruzanu pobunu crvenih beretki i ko je posle 5 meseci od atentata dosao na mesto premijera,dali i pokusaj formiranja vlade sa srs isto tako ne znaci ,dali se srbska radikalna stranka odrekla seselja i imala drugaciju politiku od 90 god,kako to da su vam se politike poklopile...
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Jun 22, 2008 5:58 pm

[quote="ldp siri dalje"]... ja ovde pricam konkretno o rezimu slobodana milosevica koji je izazvao cetiri sukoba a iza sebe imao narod koji mu je dao podrsku (mislim na veci deo naroda)....reci mi i na koji nacin su srbi odjednom od komunjara postali nacionalisti ,ko je kreirao tu nacionalnu poitiku pocetkom devedesetih na drzavnoj televiziji,seselj i milosevic ili mozda zoran djinjic,ko je quote]

Zasto sada postavljas to pitanje kada ih podrzavate, i kada sada ne postoje neke velike razlike izmedju vas?Ceda koji se borio protiv Slobe je sada ubedio svoje birace da je ispravno podrzavati SPS samo da bi skinuli Kostunicu. Sta ti mislis, da li tu ima ljubavi? Jesi li ti prijatelj socijalistima? Ili ti i dalje pljujes sve, a ustvari i ne mislis kao Ceda, ali ti je bitno da nema vise Voje?
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Joca Marinko Zlee Ned Jun 22, 2008 6:03 pm

I sto odmah pobegnes kada ti neko nesto odgovori? Mora da odmah otrcis da nadjes nesto u novinama, da bi posle kad ne bude nikoga nesto cisto napisao sto nema veze sa postavljenim pitanjima? Nemoj da bezis, ucestvuj u raspravi tako sto ces odmah da kazes odgovor, nema potrebe za bezanijom nece ovde niko da te pojede.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od ldp siri dalje Ned Jun 22, 2008 9:58 pm

ja nisam iz dss da volim ili mrzim bilo koga ,vi ako ste bili zaljubljeni u sps ovih godina pa se osecate prevarenim i pricate da je sps kur/va onda ste nezreli............. ,a ovo sa bezanjem je malo infatilno i narcisiozno jer umisljate da ste izneli neke opasne argumente pa ja sad kao sav se preznojim i neznam sta da odgovorim.....smesno ....,stvarno nemam vrenena da sedim ceo dan na forumu,a sto se tice tekstova kopirao sam samo dva za ovih mesec dana otkad sam na forumu.......u predhodnom tekstu sam napisao zasto mislim da je srbija izazivala krvoprolice predvodjena milosevicem i njegovim glasacima i to nema mnogo veze sa sadasnjom politikom........mislim da je dss ideolski nabljisiji politici slobodana milosevica jer vas koncept cije ste lice pokazali poslednjih meseci pripada jednom takvom konceptu nazadnosti,konfrontacija i iracionalnih stavova kao na primer shvatanja nacionalizma i odgovornosti u politici .....politika koja je opterecena visim ciljevima , teritorijama,religijom,nacijom,ideologijom je izopacena i pogadja uglavnom one najslabije .... rezultat takve politike je degradacija drustva u korenu,politika u kojoj su ljudi i ljudki zivoti na pslednjem mestu....takva politika u 21veku ne prolazi i ona je u sustini sizofrena .........
ldp siri dalje
ldp siri dalje
Veteran
Veteran

Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 129
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Dulence_Saviola Pon Jun 23, 2008 2:16 pm

Za nas politika ne postoji bez ideologije. To sto ti glasas za stranku jer verujes da ce te neko iz EU castiti tebe ili slicno nekim koristima (viza,plata,fondovi...slicno) ili da ces imati neku posrednu neposrednu korist, a ne verujes ni u kakvu ideju ili princip je tvoja stvar i opredeljenje. Politika mora da bude vise nego trgovina, inace to nije politika.
Dulence_Saviola
Dulence_Saviola
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Odss-v11
Broj poruka : 1712
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Joca Marinko Zlee Uto Jun 24, 2008 8:54 pm

ldp siri dalje ::ja nisam iz dss da volim ili mrzim bilo koga ,vi ako ste bili zaljubljeni u sps ovih godina pa se osecate prevarenim i pricate da je sps kur/va onda ste nezreli............. ,a ovo sa bezanjem je malo infatilno i narcisiozno jer umisljate da ste izneli neke opasne argumente pa ja sad kao sav se preznojim i neznam sta da odgovorim.....smesno ....,stvarno nemam vrenena da sedim ceo dan na forumu,a sto se tice tekstova kopirao sam samo dva za ovih mesec dana otkad sam na forumu.......u predhodnom tekstu sam napisao zasto mislim da je srbija izazivala krvoprolice predvodjena milosevicem i njegovim glasacima i to nema mnogo veze sa sadasnjom politikom........mislim da je dss ideolski nabljisiji politici slobodana milosevica jer vas koncept cije ste lice pokazali poslednjih meseci pripada jednom takvom konceptu nazadnosti,konfrontacija i iracionalnih stavova kao na primer shvatanja nacionalizma i odgovornosti u politici .....politika koja je opterecena visim ciljevima , teritorijama,religijom,nacijom,ideologijom je izopacena i pogadja uglavnom one najslabije .... rezultat takve politike je degradacija drustva u korenu,politika u kojoj su ljudi i ljudki zivoti na pslednjem mestu....takva politika u 21veku ne prolazi i ona je u sustini sizofrena .........

Prvo, post ti je tako glup da sam ja umro od smeha. Sta hoces da kazes, da samo ljudi iz DSS-a vole i mrze. Prva glupost. Druga glupost, koja je samo lepse zapakovana vezuje se za tvoju pricu o tvojim odgovorima na moje i postove drugih ljudi. Mozda si ti opasan batica, ovo ono, i mozda se ti nikoga ne plasis, ali je cinjenica da ne umes da skupis mudasca i da na nase postove odgovoris odmah. Ne, ti kao gost procitas, zatim zapalis, i kad vidis da si sam, onda odgovaras, ali ne dorektno vezano za raspravu, nego ubacis neku nebulozu, ili sta je tvoj tata Ceda rekao u nekim novinama, ili sta je neka bakuta iz neke NVO rekla za tvog tatu, ili ono sto ti padne na pamet, usput blateci i pljujuci sta god stignes, a sto se vezuje za DSS( bez ikakvoh argumenata), bez nadovezivanja na post na koji navodno odgovaras.
Treca, i mozda najveca glupost je tvoja prica o ideologiji. Prvo, definiciju ideologije kao pojma verovatno si procitao na sajtu LDP, ili cuo direktno od Vesne Pesic ili Vladana Batica, ali s obzirom da ti verujes u politiku bez ideologije, onda si stvarno jedan tipican predstavnik cedercica koji zna samo da price svojih sefova siri dalje, po forumima i blogovima sirom nase zemlje ponosne.
Politika mora da ima vise ciljeve, i mora da se sprovodi da bi se ocuvala teritorija, religije(vise njih), da bi se ponos nacije spasio i ocuvala drzava kao jedna kompaktna celina. Ti to ocigledno ne shvatas, i zato podrzavas opciju koju podrzavas. Sve dok tvoji sefovi pred Patrijarsijom na Veliki petak budu jeli virsle, i dok Natasa Micic bude davala izjave kako je potrebno da se kod Srba ubije ono tradicionalno, gledacu da na sve vas gledam kao na nesto najbednije, i najgore u nasoj zemlji, i trudicu se da vas pljujem na svakom koraku, i to cu potkrepiti argumentima. Jer kod vas nema Srpstva, ima samo kontre i mrznje, i postojite samo zato da biste izigravali korov koji ce nekog ili podrzati ili mu biti kontra. Zato malo bolje razmisli o tradiciji, o istoriji, o poreklu svom i tvoje zemlje koju brukas kao simpatizer antisrba, a pogotovu o degradaciji drustva i sizofrenoj politici, o Antisrbljanovicima i pokusajima manipulacije mladim ljudima.
E, onda mi odgovori, ali stvarno. Ne ubacuj mi citate sa vaseg smesnog sajta, ili isecke iz novina. Stisni svoja jaja, budi pravi decacic, odgovori, valjda nije tako tesko.
Joca Marinko Zlee
Joca Marinko Zlee
Legenda foruma
Legenda foruma

Muški Zašto srbe niko ne voli? Empty
Broj poruka : 1711
Godina : 39
Lokacija : Ovdi
Zanimanje : Student, ha
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zašto srbe niko ne voli? Empty Re: Zašto srbe niko ne voli?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu